Autor Téma: kojál mux 2  (Přečteno 16812 krát)

Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: kojál mux 2
« Odpověď #30 kdy: 13. 11. 2010, 16:29:47 »
tato diskuse se zvrhla trochu jinam.
více méně i dle přízpěvků vidím,že vaše ceny paní jiřino,promiňte, jsou neskutečně nechutné(až na pana klepáče,který bude zřejmě zaměstnancem podobné firmy).
zjednodušení:firma s pezidentem,15ti vice prezidenty,16ti sekretářkami a 4mi antenáři si ve zbytku republiky asi neškrtne,snad krom prahy a okolí,nebo všude tam kde si myslí,že to nejdražší musí být i nejlepší.což já si možná naivně myslím že je nepravda(nechtěl jsem se dotknout nikoho z prahy a okolí,protože i tam jistě vítězí rozum nad předraženou službou)ve většině případů.
naprosto s Vámi souhlasím-vystihl jste to přesně, více nemá cenu to rozebírat....
Honda Enduro Team

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #31 kdy: 13. 11. 2010, 18:27:46 »
Moc přesně to nevystihl, protože nikde není napsané, že anténář dělající za sazbu 1500-3500Kč/hod. musí být nutně ve firmě, která má takové administrativní osazení. Kromě toho ta sazba rozhodně není "čistý zisk", jak si možná někdo představuje, ale odvádí se z toho daň z příjmu, platí se sociální a zdravotní pojištění, je potřeba pochopitelně investovat nejenom do technického vybavení anténáře, ale i do vozového parku firmy, skladovacích prostor apod. Takže ve finále se ta částka klidně může smrsknout na čtvrtinu nebo i míň, co je pak čistý zisk.


bery1970

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #32 kdy: 13. 11. 2010, 19:04:12 »
pane klepáči,každý chápe co jsou náklady a co čistý zisk,v tomto ohledu nemusíte dělat z lidí blbce.co už je nad únosnou mez si většinou posoudí každý sám.
problém bude spíše v tom,že jsou oblasti činností ve kterých se spousta lidí prostě nevyzná.potom mohou nastoupit firmy se svými sazebníky a přesvědčit že za tzv.kvalitní službu musím zaplatit i největší peníze.paní jiřina mne přesvedčila,jak napsala výše,že taky neloudí rady na internetu,když jí klekla ř.j na jejím bmw x5.rád věřím,že zaplatíte co vám řeknou,protože vaše firma se chová stejně(nevíš tak-zaplatíš).to vůbec nepolemizuji o tom jesli jste měla poruchu na ř.j. nebo jen prasklou pojistku za 20 kč.ještě malé rýpnutí,kdyby vaše firma nedělala kšefty pro čra.snad v tom baworáku ani nejezdíte,možná v něčem lidovějším.
« Poslední změna: 13. 11. 2010, 19:06:41 od bery1970 »


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #33 kdy: 13. 11. 2010, 20:00:42 »
Každý to možná chápe, ale ty zjevně ne, když píšeš takové nesmysly o administrativní agendě  :P


bery1970

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #34 kdy: 20. 11. 2010, 16:06:47 »
jelikož jsem se dozvěděl,že příčinou mého problému by mohlo být rušení z černé hory,vysílající na stejném kanále jako mux 2 z brna,vyměnil jsem předzesilovač v anténě za symetrizační člen a je po problému.vyřešeno za 55 kč,takže to jde a ne že ne.jde jen o ochotu někomu poradit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: kojál mux 2
« Odpověď #35 kdy: 21. 11. 2010, 14:38:40 »
Pokud pomhla zmena zesilovace za symetrizacni clen, s nejvetsi pravdepodobnosti problemem nebylo ruseni na stejnem kanalu z Cerne hory.


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #36 kdy: 21. 11. 2010, 15:39:43 »
Přesně tak!


bery1970

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #37 kdy: 21. 11. 2010, 19:28:54 »
v podstatě je to jedno,důležité je že problém je pryč.ale kde berete jistotu že to nebylo tím.


kamil duchman

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #38 kdy: 04. 12. 2010, 08:25:17 »
100procentne to nebylo tim, a kdybys tomu rozumel, vedel bys i proc.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #39 kdy: 04. 12. 2010, 08:53:26 »
v podstatě je to jedno,důležité je že problém je pryč.ale kde berete jistotu že to nebylo tím.
Pokud jde o tu jistotu, tak je to celkem jednoduché. Člověk který se v anténařině vyzná to prostě ví. Je to to same jako se zeptat kde počtář bere jistotu, že 5*6=30.
 Rušení signálem na stejném kanále není možné odstranit zesilovačem, a to ani jeho přidáním ani jeho odstraněním. Příčina potíží tak zjevně byla v křížové modulaci!!! Což je u nevhodně použitých zesilovačů věc zcela běžná!


Vladislav Němec

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #40 kdy: 04. 12. 2010, 17:23:28 »
Mám stejný problém. Chytám Brno Kojál jsem cca 50 km od vysílače, multiplex 1 (29 kanál) a mutiplex 3(59 kanál) jedou v pohodě, ale multiplex 2 jede velice spatně i když dříve jel v poho (jak jsem se tu dočetl důvodem bude asi vysílání jiného vysílače na stejném kanálu "nechápu logiku česk. radiokomunikací").
Mám anténu Yagi. Ať přijímám signál s nebo bez předzesilovače kvalita multiplexu 3 se nelepší (stále na 10%). Použitý předzesilovač je SWA-3, který obsahuje i symetrizační členem (300->75 Ohm). Předzesilovač není připojen ihned za anténu, ale až po cca 6m kabelu. Můžete mi někdo poradit, jak by se dala kvalita přijímaného signálu zlepšit.
Prosím pouze o konstruktivní příspěvky.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #41 kdy: 04. 12. 2010, 18:41:04 »
Takže zaprvé: vyhoďte ten "zesilovač" SWA-3. To je to nejhorší, co si do antény můžete dát. Nahraďte jej symetrizačním členem v krabičce antény, popř. kvalitním zesilovačem se ziskem do 25 dB (např. Teroz). Zkontrolujte si kabel mezi anténou, měl byste tam mít kvalitní koaxiální kabel, a ne starou dvoulinku a nebo starý zpuchřelý koax. Zkontrolujte i konektory.

Jakým směrem od vysílače jste? Rušit totiž sice může jiný vysílač (pak ale nechápejte logiku ČTÚ, který to navrhl, ne ČRa), ale zároveň může rušení způsobovat i něco jiného, popř. jsou ve vaší lokalitě takové podmínky, že zrovna kanál 40 má problémy. To se může stát lehce, šíření elmag. vln je složitá věc.

Pokud si nebudete vědět rady, nejlépe uděláte, když zavoláte někoho, kdo tomu rozumí a disponuje profi měřicí technikou. Ten zjistí příčinu problémů a vyřeší je.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Vladislav Němec

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #42 kdy: 04. 12. 2010, 18:57:11 »
Tak jsem se dočetl následující informace.
Zdrojem rušení bude nejspíš vysílač Trutnov Černá Hora, který vysílá na 40 kanálu multiplex 1.
Jelikož jsem ze Starého Města u Moravské Třebové měla by být tato situace v nejbližší době vyřešena vykrývačem Kamenná Horka, která by měla do konce roku spustit multiplex 1 a 2. Multiplex 2 měl být spuštěn již 30.11.2010, ale kvůli nějakým machinacím s přidělením frekvenčního pásma je spuštění odsunuto na neurčito. Jen doufám, že to stihnou do vánoc :)

Pro ostatní co mají podobný problém a nebudou schopni přejít na Kamennou Horku, by mělo dle ČTU pomoct umístění antény do místa, které "stíní" signál z Cerné hory.?  viz. http://forum.digizone.cz/index.php?topic=693.msg7880#msg7880
Jak tento signál odstínit nemám zkušenosti, ale asi umístit anténu (pokud přichází signál ze západu) na východní stěnu domu, nebo z jedné strany namontovat kus uzeměnýho plechu :)


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #43 kdy: 04. 12. 2010, 19:07:51 »
"Odstínění" signálu by pomohlo zejména to, kdyby na ČTÚ neseděli diletanti, kteří pro dva vysílače pokrývající částečně stejnou oblast přidělí stejný kanál, i když jsou k dispozici jiné!  >:(
Pak budou radit, jak něco odstínit, to je jak v Kocourkově.

V oblasti kolem M. Třebové půjde časem vysílač Praděd, takže po jeho spuštění uděláte nejlépe, když anténu nasměrujete na něj. Zatím tam vysílá ale pouze multiplex 1.

Vysílač Kamenná Horka sice problém částečně vyřeší, výkon tam bude ale slabý, navíc tam budou vysílat pouze multiplexy 1 a 2. Mux. 1 pojede na kanále 29 s Kojálem, mux. 2 ale na kanále 61 s Černou horou, což je zase nesmysl, protože ČH a Svitavy nejsou v ochranném intervalu!!!

Dle mého měl být vysílač Kamenná horka dokrývačem Krásného, tzn. vysílat na kanálech 32 a 39, pak by to bylo v pořádku.

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: kojál mux 2
« Odpověď #44 kdy: 04. 12. 2010, 19:15:38 »
Po spuštění všech vysílačů a plánovaném výkonu se nikde kanály 40 překrývat nebudou. Jedině by je někdo přijímal v oblastech, pro které nejsou primárně určeny.