Autor Téma: Náhrada analogových vykrývačů digitálními vysílači  (Přečteno 3020 krát)

Ivo Sima

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zdravím všechny, mám otázku na konkrétní lokalitu, ale téma je asi obecnější. Dá se už někde zjistit, které lokální vysílače / vykrývače budou prostě jen vypnuty, a které budou upgradovány na digitální vysílání? Asi nelze očekávat, že by ty malé vysílače s 10W výkonu zůstaly v analogovém režimu déle než je oficiální vypínání koncem roku 2011. Jistě je to závislé i na místních podmínkách, (někde se digitální vysílání dá přijímat, přestože dříve to nešlo), ale jsou místa, kde to asi jinak nepůjde, (a většinou je tam malý vysílač již postavený a funkční).

Moje lokalita je Nové Město nad Metují, přesněji oblast na svahu obráceném do údolí řeky, tedy bez viditelnosti na jinak blízké velké vysílače. Lokální vysílač je naopak na dohled, a celé roky to takto fungovalo k všeobecné spokojenosti.

Díky, I.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: Náhrada analogových vykrývačů digitálními vysílači
« Odpověď #1 kdy: 09. 11. 2010, 14:36:05 »
Zdravím všechny, mám otázku na konkrétní lokalitu, ale téma je asi obecnější. Dá se už někde zjistit, které lokální vysílače / vykrývače budou prostě jen vypnuty, a které budou upgradovány na digitální vysílání? Asi nelze očekávat, že by ty malé vysílače s 10W výkonu zůstaly v analogovém režimu déle než je oficiální vypínání koncem roku 2011. Jistě je to závislé i na místních podmínkách, (někde se digitální vysílání dá přijímat, přestože dříve to nešlo), ale jsou místa, kde to asi jinak nepůjde, (a většinou je tam malý vysílač již postavený a funkční).

Moje lokalita je Nové Město nad Metují, přesněji oblast na svahu obráceném do údolí řeky, tedy bez viditelnosti na jinak blízké velké vysílače. Lokální vysílač je naopak na dohled, a celé roky to takto fungovalo k všeobecné spokojenosti.

Díky, I.

Vypnuty budou všechny analogové dokrývače, kde se dokryje malým vysílačem/opakovačem/převaděčem bude rozhodnuto pouze na základě měření v dané lokalitě. Návaznost na to, kde se dosud z těchto dokrývačů vysílalo analogově, není žádná. Maximálně tak v tom, že pokud se rozhodne o dokrytí lokality, bude použita stávající infrastruktura, tj. stožár.
Vy jste v oblasti, kde se již digitál kompletně zapnul, pokud tedy máte v digitálu špatné pokrytí avizujte to na ČTÚ, případně ČT. Nepočítejte ale moc s tím, že se tím budou zabývat dříve, než se v oblasti vypne analog z velkých vysílačů.


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Náhrada analogových vykrývačů digitálními vysílači
« Odpověď #2 kdy: 09. 11. 2010, 15:47:33 »
V dnešní době, kdy signál satelitu pokrývá celé území státu, se pozemním pokrytím ani nikdo moc zabývat nemusí a jsou to jenom zbytečně vyhozené peníze za vysílání, které se dají jistě využít líp.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Náhrada analogových vykrývačů digitálními vysílači
« Odpověď #3 kdy: 10. 11. 2010, 11:55:24 »
Pánové, chovejte se trošku... Téma jsem promazal.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/