Autor Téma: Nekvalitní obraz DVB-T  (Přečteno 21313 krát)

Marian Noah

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nekvalitní obraz DVB-T
« Odpověď #30 kdy: 08. 11. 2010, 10:33:21 »
Díky za obšírnou diskuzi k mému malému dotazu :-)

V zásadě si z toho beru to, že nejlepší by bylo vrátit TV a buď se vrátit k CRT, nebo koupit něco za 50 tis. Nic z toho nechci udělat - CRT z důvodu místa, dražší TV z důvodu financí.

Satelit problém zřejmě vyřeší jen částečně a to jen některých programů. TNavíc DVB-S je další krabička a ovladač, což mi taky leze na nervy.
Jo a ta Nova HD vysila stare pořady přece také v SD, jen možná ten upscaling proběhne na straně Novy, je to tak?

akže budu koukat na mazance :-(

Jen by mne zajímalo, proč se prodávají TV, které slibují nádherný obraz, který tam ale standardně nemám jak dostat. Pokud neberu filmy z blu-ray které ovšem stojí dardu, a krást filmy nechci.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


p w

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nekvalitní obraz DVB-T
« Odpověď #31 kdy: 08. 11. 2010, 10:40:12 »
kup si plazmu Panasonic s DVB-S/S2 tunerem a je po problemu  ;) 1 D.O. na pozemko i SAT i TV  8)
DreamBox 500 & 800HD klon,UPC - Thoř 0,8W & Quad LNB Megasat Diavolo 0,1db & Fe 80cm, AL 80cm Astra 23,5 Skylink & CSlink + Inverto Quad 0,2db + silhani na 19,2E + Inverto twin 0,2db


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nekvalitní obraz DVB-T
« Odpověď #32 kdy: 08. 11. 2010, 11:18:16 »
Ivan z Kolína:a kde ty hdtv programy v dvb-t sežene,ty 2 kanály v muxu 4 :-\,nebo pár tvrdě zaplacených v dvb-s,nezbývá mu než lcd vyměnit za plazmu !!! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Marian Noah

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nekvalitní obraz DVB-T
« Odpověď #33 kdy: 09. 11. 2010, 10:47:51 »
Nakonec jsem někde v menu našel filtr šumu + něco na vychytání kompresních vad a obraz je koukatelný. Vracet to tedy nebudu, líbí se mi supertenký design - plazma od panasonicu je přece jen tlouštík (10cm vs 2,8cm). Možná vám to příjde malicherné, ale ten dojem stojí za to :-)

Počkám na DVB-T2 a pak koupím nový STB.


david.kriz

  • Host
Re: Nekvalitní obraz DVB-T
« Odpověď #34 kdy: 09. 11. 2010, 10:55:30 »
To už si koupíte novou TV, protože tato do té doby umře ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


p w

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nekvalitní obraz DVB-T
« Odpověď #35 kdy: 09. 11. 2010, 11:10:56 »
obraz je koukatelny... to bych od sve nove tv fakticky asi nechtel aby byl jen tak koukatelny...pokud ho nakrmim kvalitnim signalem, chci kvalitni zobrazeni. Nejaky Slim Design me nikdy brat nebude, k cemu taky, kochat se mam obrazem a ne koukanim na tloustku TV  :P

az nejaka tadle bedna bude umet pass through DTS,DTS-MA-HD apod., dejte vedet, to uz budu dedeckem mam nekdy ten dojem  ;D
DreamBox 500 & 800HD klon,UPC - Thoř 0,8W & Quad LNB Megasat Diavolo 0,1db & Fe 80cm, AL 80cm Astra 23,5 Skylink & CSlink + Inverto Quad 0,2db + silhani na 19,2E + Inverto twin 0,2db


Marian Noah

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nekvalitní obraz DVB-T
« Odpověď #36 kdy: 09. 11. 2010, 11:56:03 »
p w: ...problém je v tom, že kvalitní signál to zvládne sice dobře - ale kde ho mám vzít? Jde mi také o použití - kdyby byly všechny kanaly lepší na DVB-S tak neváhám, ale na satu je něco lepší, něco horší, přece nebudu furt přepínat mezi dvb-t a dvb-s, čarovat s ovladači... Mám rád hezký obraz, ale důležité jsou pro mně i věci okolo.

A co se týká designu - někdo nemá ambice mít hezký obývák, a někdo ano a někomu holt záleží na detailech...  Je to čistě subjektivní záležitost. Znám člověka, který má v obýváku hromadu pospájených součástek a kabelů a jediné na čem mu záleží je, že to dělá čistý zvuk. Akorát manželka už to nevydržela a tak žije sám...


Marian Noah

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nekvalitní obraz DVB-T
« Odpověď #37 kdy: 09. 11. 2010, 11:57:05 »
To už si koupíte novou TV, protože tato do té doby umře ;)

nemá být zkušební vysílání spuštěno za 2 roky ze Žižkova?


david.kriz

  • Host
Re: Nekvalitní obraz DVB-T
« Odpověď #38 kdy: 09. 11. 2010, 11:59:22 »
To už si koupíte novou TV, protože tato do té doby umře ;)

nemá být zkušební vysílání spuštěno za 2 roky ze Žižkova?

Zkuste se podívat na digitalizaci v ČR od roku 2000, pěkně po pořádku si dohledejte co se kdy říkalo, slibovalo, plánovalo a srovnejte s realitou která pak nastala ;) Nějaké plány na spuštění čehokoli jsou vždy jen zbožné přání nebo marketingové prohlášení nějaké organizace, realizace je někde uplně jinde...


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: Nekvalitní obraz DVB-T
« Odpověď #39 kdy: 09. 11. 2010, 17:14:44 »
Nakonec jsem někde v menu našel filtr šumu + něco na vychytání kompresních vad a obraz je koukatelný. ...
Chtel jsem Vam poradit neco podobneho. Mam zkusenost s LCD Sony (interni DVB-T) a tam mam nastevenu ostrost na min (tedy filtr na max) a jsem s obrazem spokojen. Pri ostrosti na max vylezaji pouze artefakty, ale zadny detail v obraze navic. Proto kdyz nekdo srovnava dva televizory, napr. LCD vs. plasma, beru to na plnou vahu jen pokud mel moznost si za stejnych podminek obe osahat a nastavit obraz podle sveho. A podobne take pri srovnani DVB-T vs DVB-S, pokud jdou oba zdroje stejnym zpusobem, tedy napr. oba interni tuner nebo oba pres HDMI. TV muze mit prednastaveno odlisne nastaveni obrazu pro interni a externi signal, ktere jde sice zmenit na stejne nastaveni, ale na to dost lidi zapomina.