Autor Téma: Výpadek několika transpondérů  (Přečteno 23318 krát)

Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #15 kdy: 03. 11. 2010, 11:27:09 »
Nebude to nahodou prave tym, ze zatial co distribuciu signalu do DVB-S vecsinou platia operatori, tak do DVB-T to platia stanice a prave preto DVB-T tak dlho trva nez sa niekam dostane? Nie su to prave stanice, ktore cely proces DVB-T sabotuju? Co tak sa pozriet na to aj z inej strany?
No sabotují... ono taky pozemní šíření není nejlevnější a určitě ne každý bude blahem bez sebe, když by měl najednou vypláznout desítky milionů ročně na pozemní šíření. Pomalý náběh zapínání prostě rozmělňuje skokový vzrůst nákladů.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mart_b

  • Host
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #16 kdy: 03. 11. 2010, 23:50:17 »
Je pravda, že DVB-S je po finanční stránce oproti DVB-T pro TV stanice mnohem lacinější, navíc se 100% pokrytím daného území...nechci rozpitvávat kolik z těch desítek milionů co stanice za DVB-T ročně platí si rozdělí managment v ČRa, kolik z toho zůstane v "překupnické" firmě CDG, kolik dostane O2 za distribuci ČT a ČRo po jejich optice na vysílače, nebo kolik z toho se platí státu za frekvence a kolik jsou skutečné náklady na provoz vysílačů,  ale dle mého názoru je po technické stránce DVB-T naprosto plnohodnotný způsob vysílání a hlasy volající po zrušení DVB-T, nebo názory typu, že DVB-T je "pouze doplňkové" jsou dle mého názoru demagogie...samozřejmě jak systém DVB-S, tak DVB-T má každý svoje výhody a nevýhody. Navíc existuje spousta fandů a nadšenců do rádiových vln, klasických TV antén, pozemních vysílačů, pro které má tato technika svoje kouzlo a nelze se pak divit jejich reakci na někdy vyloženě pichlavé narážky a agitace skalních příznivců DVB-S... já se mezi tyto nadšence do vysílačů, klasických Yagi antén a pozemního vysílání taky počítám, navíc což je asi vzhledem k mému věku (jsem ročník 86) neobvyklé mi velmi učarovala elektronková technika, stará lampová rádia a TV a DV,SV a KV vysílání...prostě lovení vzdálených stanic z exotických zemí celého světa na AM pásmech má pro mě mnohem větší kouzlo, než že si tu cizí stanici pustím na satelitu, nebo internetu. Jedním z velkých nadšenců do klasických TV vysílačů  je očividně i David Kříž, což musí být na první pohled jasné každému, kdo někdy četl jeho překrásné články o vysílací technice, o výměnách anténních nástavců atd...atd... většinou to byl vždycky první a mnohdy i jediný, kdo sem např. při výměnách antén umístil nějaké fotky, nebo k tomu napsal článek....proto nechápu, že se někdo diví jeho reakcím na  neustálé (mnohdy opravdu až fanatické) výpady a propagování DVB-S a odsuzování DVB-T, které zde někteří jedinci soustavně předvádí.
Ještě si dovolím takový malý postřeh: je zajímavé že když se mě někdo z mého okolí, nebo známých ptá na tu "digitalizaci" tak jsem zjistil že mínění laické veřejnosti je velmi často pomýleno názorem, že "ten digitál se chytá jen na ten talíř" a že vždy aby měli "digitál" potřebují satelitní parabolu....nevím jestli je to výsledek reklam a kampaní DVB-S providerů, ale je to tak.....velká většina těchto lidí, je pak velmi překvapená, když jim u nich doma s krátkou Yaginou a notebookem s TV kartou ukážu, jak to všechno krásně chodí i na "obyčejnou anténu" v naprosté většině případů na mě koukají s otevřenou pusou a když jim vysvětlím rozdíl mezi DVB-T a DVB-S tak se v drtivé většině pak rozhodují pro "tu obyčejnou anténu" tedy DVB-T.....


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #17 kdy: 04. 11. 2010, 09:53:40 »
Citace
Je pravda, že DVB-S je po finanční stránce oproti DVB-T pro TV stanice mnohem lacinější, navíc se 100% pokrytím daného území...

Tak, tak...

Citace
nebo názory typu, že DVB-T je "pouze doplňkové" jsou dle mého názoru demagogie...

samozřejmě, že je to pouze doplňkové, když v tom prakticky nic nevysílá...

Citace
Navíc existuje spousta fandů a nadšenců do rádiových vln, klasických TV antén, pozemních vysílačů, pro které má tato technika svoje kouzlo

Tak ať jim vyčlení jeden vysílač někde a mohou si tento skanzen opěvovat a oslavovat a poskakovat si kolem s anténami, třeba do aleluja...

Já jsem obyčejný laik, technické prostředky potřebné pro dosažení, mě absolutně nezajímají.
Já se potřebuji dívat na televizi. Já jsem divák. A chci mít nabídku a chci se dívat...
Když není schopno vysílat v DVB-T Óčko nebo Public TV nebo Z1 nebo něco jiného, tak mne to technologicky nezajímá. Mne zajímá pouze to, kde nabídka je. Pokud je něco předražené a neekonomické tak se to nemá používat anebo, jak říkám, jen jako muzeum nebo skanzen pro několik nadšenců...

Citace
a nelze se pak divit jejich reakci na někdy vyloženě pichlavé narážky agitace skalních příznivců DVB-S...

Konkrétně na tomto serveru útoky DVB-Ťáků a to z dobré poloviny nesmyslné a neopodstatně zhruba 3x převažují opak...

Citace
Ještě si dovolím takový malý postřeh: je zajímavé že když se mě někdo z mého okolí, nebo známých ptá na tu "digitalizaci" tak jsem zjistil že mínění laické veřejnosti je velmi často pomýleno názorem, že "ten digitál se chytá jen na ten talíř" a že vždy aby měli "digitál" potřebují satelitní parabolu....nevím jestli je to výsledek reklam a kampaní DVB-S providerů, ale je to tak.....velká většina těchto lidí, je pak velmi překvapená, když jim u nich doma s krátkou Yaginou a notebookem s TV kartou ukážu, jak to všechno krásně chodí i na "obyčejnou anténu" v naprosté většině případů na mě koukají s otevřenou pusou a když jim vysvětlím rozdíl mezi DVB-T a DVB-S tak se v drtivé většině pak rozhodují pro "tu obyčejnou anténu" tedy DVB-T.....

To je opravdu velmi zajímavé. Protože opak je pravdou v obou zmíněných rovinách.  Tedy za prvé i na tomto serveru i všude jinde z počátku DVB-Ťáci a všichni kolem včetně všech statních ouřádů v tom zapojených a kde koho. Mluvili POUZE A JEDINĚ O DIGITALIZACI JAKO O DVB-T teprve někde po půl roce nebo možná ještě později, když zjistili, že to s DVB-T nezvládnou a nezvládají, tak začali milostivně hovořit také o DVB-S a DVB-C. Do té doby dokud žili v iluzi, že to DVB-T zvládne a že to stačí, tak byl pro tyhle hurá DVB-Ťáky, satelit a kabel absolutní póvl s kterým se vůbec nehodlali zabývat a zcela a komplexně oba tyto způsoby ignorovali a jen fanaticky mleli o jejich jediném, nádherném a vše řešícím DVB-T. Pak bohužel museli stáhnout ocas a s ostudou přiznat, že budou nejspíše místa, kde to jinak nežli přes DVB-S nebo DVB-C nepůjde...

A za druhé. Zde fungují lidé přesně opačně. Protože tu běžely státní kampaně / za peníze všech tedy i těch, co mají satelitní nebo kabelový příjem / tak všichni byli přesvědčeni, že jim ta anténa na DVB-T bude stačit... Ale když museli čekat rok na ČT, potom další rok na Novu a zbytek nedostali do teď... Tak přeci nebudou těm DVB-Ťákům dělat šašky ? Pořídili si sat příjem a v klidu koukají...

« Poslední změna: 04. 11. 2010, 10:15:47 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #18 kdy: 04. 11. 2010, 10:21:09 »
Víceméně máš pravdu, ale - samozřejmě, že je to pouze doplňkové, když v tom prakticky nic nevysílá... - spoustě lidí to nic stačí. Například v mém okolí je asi 80% domácností, které přijímají jenom to nic.



José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #19 kdy: 04. 11. 2010, 10:54:16 »
Víceméně máš pravdu, ale - samozřejmě, že je to pouze doplňkové, když v tom prakticky nic nevysílá... - spoustě lidí to nic stačí. Například v mém okolí je asi 80% domácností, které přijímají jenom to nic.

To je otázka pohledu, znám lidi, kteří existují bez televize a nic, čím by jí šlo přijímat, nevlastní, maximálně si ji mohou tak pustit z netu a to nedělají a jsou také spokojeni a taky žijí. Na nic to medium, jako takové nepotřebují.

A také znám lidi, kteří na celou digitalizaci nadávají z jiného úhlu pohledu. Tedy v naprosté pohodě jim stačila ta analogová Nova, Prima a ČT1.
ČT24 a ČT4 Sport a Cool a Cinemu a Barrandov také na nic nepotřebují a nadávají, že jim díky digitalizaci, vytáhli z kapsy peníze za nový televizor s DVB-T tunerem nebo STB s DVB-T tunerem a že žádnou ,,krabičku", jak tomu posměšně říkají, nechtěli a nechtějí a že jim ta ČT1 s Novou a Primou stačily a že na těch nových digitálních programech stejně nic nevysílají atd. Takže i tento pohled existuje, znám ho a také jich není málo.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0