Autor Téma: Výpadek několika transpondérů  (Přečteno 23316 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Výpadek několika transpondérů
« kdy: 02. 11. 2010, 07:49:35 »
Pánové, UPC Direct má výpadek několika transpondérů. Asi před čtvrt hodinou mě na to upozornil kamarád a mohu potvrdit, že je to úplně bez signálu...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #1 kdy: 02. 11. 2010, 09:15:46 »
Já to pořád říkám, spolehlivé satelitní vysílání (obecně jakékoli) :D


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #2 kdy: 02. 11. 2010, 09:59:54 »
Obecně bych si dovolil poznamenat, že DVB-T má výpadky nepoměrně častěji...
Není to tak dlouho, co žena náhodou koukala na něco z DVB-T a přilítla za mnou vyděšená, že jí to přestalo jít... Protože jsem si to náhodou přečetl zde na serveru a věděl jsem o co jde. Tak jsem jí jen odvětil: ,,To víš holka, pánové na Ještědu si naplánovali asi 6 hodinovou údržbu, máš si to pustit přes satelit, to máš z toho, že jsi líná ho zapnout a čumíš přes DVB-T."
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


david.kriz

  • Host
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #3 kdy: 02. 11. 2010, 10:11:28 »
Obecně bych si dovolil poznamenat, že DVB-T má výpadky nepoměrně častěji...
Není to tak dlouho, co žena náhodou koukala na něco z DVB-T a přilítla za mnou vyděšená, že jí to přestalo jít... Protože jsem si to náhodou přečetl zde na serveru a věděl jsem o co jde. Tak jsem jí jen odvětil: ,,To víš holka, pánové na Ještědu si naplánovali asi 6 hodinovou údržbu, máš si to pustit přes satelit, to máš z toho, že jsi líná ho zapnout a čumíš přes DVB-T."
Takovému anti-DVB-T fanatikovi a satelitnímu zaslepenému přisluhovači, jako jste Vy, nemá smysl vysvětlovat, jaký je rozdíl mezi výpadkem a PLÁNOVANOU pár-hodinovou výlukou vysílače jednou za rok...  :-X Myslím, že byste měl ten DVB-T přívod od TV úplně zlikvidovat, bude Vám psychicky lépe, budete mít jen svoji satelitní modlu a DVB-T zůstane za dveřmi, kam patří u Vás :D A ještě vymontovat z TV pozemní tuner! :D

PS: jezdíte s autem do servisu na preventivní pravidelné servisní prohlídky? Pokud ano, pak možná pochopíte, co je to plánovaná servisní výluka výsílače. Pokud nejezdíte, tak dopadnete jak ty transpondéry ma satelitu, ten ale na rozdíl od Vašeho auta servisovat nejde, což je právě jeho strategická nevýhoda. Jednoduchá představa jednoduchých lidí, že vše bude závislé na satelitu, se zhroutí ve chvíli, kdy některý z nich vyletí do luftu nebo si Slunce vzpomene a obdaří nás nezvykle vysokou dávkou kosmického záření :D To pak budou všichni sateliťáci čumět na drát...doslova :D


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #4 kdy: 02. 11. 2010, 11:14:16 »
Hehehe...Vy umíte vážně člověka rozesmát a co takhle výluky neplánované ??? Co tak vím, tak nežli se vzmohli na to přistřelit na Ještěd i Mux 2, tak jim ten slavný Mux 1 padal, co chvíli... A nevypadalo to zrovinka na plánovanou údržbu... Spíše na to, že jim to nějak neběhá... Tedy pokud to někde běhá, jako, že jsem zrovna včera hovořil s jedním známým, co se mu tam na baráku, kam se včera nastěhoval z městského bytu, jaksi žádný velectěný signál DVB-T nenalézá. Prostě udělali si ti DVB-Ťáci srandu z celé země, nechali si to tvrdě přeplatit, čímž na buben přivedli málem několik stanic a teď s tím dělají dál ostudu. To je celý výsledek české digitalizace. No nic o dalšího abonenta sat příjmu více, jen tak zvesela dál DVB-Ťáci.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #5 kdy: 02. 11. 2010, 11:59:18 »
Ale no tak,nejlépe je mít oboje,oba dva to víte,akorát to nemůžete zkousnout,staří jste už dost-zkušení taky !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


david.kriz

  • Host
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #6 kdy: 02. 11. 2010, 13:04:55 »
Ale no tak,nejlépe je mít oboje,oba dva to víte,akorát to nemůžete zkousnout,staří jste už dost-zkušení taky !!!
Já to vím, najděte prosím jediný příspěvek, kde účelově pomlouvám DVB-S! Nikdy jsem to nedělal a vždy jsem tvrdil že se platformy mají doplňovat a ne navzájem likvidovat a zabíjet. Ostatně kdo se tomu věnuje profesionálně, dělá obě technologie, někdo i DVB-C. Pro tyto lidi je to technika. Ale pro lidi co se potřebují hádat a jejich povědomí o tv vysílání končí dálkovým ovladačem a počtem programů, je to jen důvod k tomu pomlouvat to co nemají/nechtějí stylem "ať ta koza sousedovi zdechne". Nechápou, že někomu jedna koza stačí, když oni jich mají 10.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #7 kdy: 02. 11. 2010, 13:48:33 »
Mám satelit i pozemák. Pozemák mi neplánovaně vypadl jednou, když menšina ukradla kábel k vysílači a satelit dvakrát, když byla nepředstavitelná průtrž mračen. Takže satelit versus pozemák 2:1  ;)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #8 kdy: 02. 11. 2010, 14:50:10 »
Citace
Já to vím, najděte prosím jediný příspěvek, kde účelově pomlouvám DVB-S! Nikdy jsem to nedělal a vždy jsem tvrdil že se platformy mají doplňovat a ne navzájem likvidovat a zabíjet. Ostatně kdo se tomu věnuje profesionálně, dělá obě technologie, někdo i DVB-C. Pro tyto lidi je to technika. Ale pro lidi co se potřebují hádat a jejich povědomí o tv vysílání končí dálkovým ovladačem a počtem programů, je to jen důvod k tomu pomlouvat to co nemají/nechtějí stylem "ať ta koza sousedovi zdechne". Nechápou, že někomu jedna koza stačí, když oni jich mají 10.

Třeba tenhle...

Citace
Já to pořád říkám, spolehlivé satelitní vysílání (obecně jakékoli) :D
« Poslední změna: 02. 11. 2010, 15:04:41 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #9 kdy: 02. 11. 2010, 15:03:36 »
Mám satelit i pozemák. Pozemák mi neplánovaně vypadl jednou, když menšina ukradla kábel k vysílači a satelit dvakrát, když byla nepředstavitelná průtrž mračen. Takže satelit versus pozemák 2:1  ;)

No, tak vzhledem k tomu, že DVB-S používám déle jak 8 let, už nevím přesně od kdy, léto 2002 ? Fakt už nevím. A DVB-T od té doby, co ho tady spustili Němci, což je jak dlouho ?
3 roky ? Asi. Možná. Protože rok jsme čekali až se uráčí dovalit český Mux 1 a další rok jsme čekali až se uráčí konečně dovalit českým  Mux 2.
A na mux 3 a Mux 4 čekáme do teď.
Stejně jako na Poláky.
Nebo na privátní Němce, kteří v tom také v jiných místech Německa už dávno jsou,
ovšem u nás nikoli.
Tak v celkovém počtu jsem samozřejmě též zažil daleko častěji výpadek DVB-S.
Ovšem zase pokud bych porovnal asi tak poslední rok a půl, jak tady ladili ten slavný Ještěd, když to tady zaváděli, tedy zvláště Mux 1. Tak to by tedy vedlo v pádech
a nedostupnosti DVB-T. Pravda, teď, co už tam přihodili i ten Mux 2 tak už snad ty mouchy mají konečně vychytaný a kromě té zmíněné plánované udržby to snad vylítlo jednou nebo 2x, myslím že jednou to bylo z důvodů nějaké bouřky, kdy jim nešla elektrika nebo co...
Takže nevím, co je na mém příspěvku fanatického ? Když by se, se satelitním chovali tak, jak se chovají k pozemnímu, na všechno hafo času, tak to tam dávno všechno krachne...
« Poslední změna: 02. 11. 2010, 15:14:06 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


david.kriz

  • Host
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #10 kdy: 02. 11. 2010, 15:11:04 »
Citace
Já to vím, najděte prosím jediný příspěvek, kde účelově pomlouvám DVB-S! Nikdy jsem to nedělal a vždy jsem tvrdil že se platformy mají doplňovat a ne navzájem likvidovat a zabíjet. Ostatně kdo se tomu věnuje profesionálně, dělá obě technologie, někdo i DVB-C. Pro tyto lidi je to technika. Ale pro lidi co se potřebují hádat a jejich povědomí o tv vysílání končí dálkovým ovladačem a počtem programů, je to jen důvod k tomu pomlouvat to co nemají/nechtějí stylem "ať ta koza sousedovi zdechne". Nechápou, že někomu jedna koza stačí, když oni jich mají 10.

Třeba tenhle...

Citace
Já to pořád říkám, spolehlivé satelitní vysílání (obecně jakékoli) :D

Vidím, že jsem se trefil :D Potrefená husa zakejhala a projevila se :-)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #11 kdy: 02. 11. 2010, 15:30:09 »
Citace
Vidím, že jsem se trefil :D Potrefená husa zakejhala a projevila se :-)

He, he, he...nevím v čem jsem přirovnáván v huse, já pouze s naprostým klidem a pousmáním, vyvrtacím Vaši zcela zjevnou léž...

Viiz.

Citace
Já to vím, najděte prosím jediný příspěvek, kde účelově pomlouvám DVB-S!

Viz. Hehehe...

Citace
Já to pořád říkám, spolehlivé satelitní vysílání (obecně jakékoli) :D

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #12 kdy: 02. 11. 2010, 15:41:50 »
José, já neříkal, že jsi fanatik. Já jenom spočítal, kolikrát se mi to po**alo od poloviny května. Vzhledem k tomu, že bydlím v OVa tak chytám DVB-T skoro od začátku. A letos jsem si nechal postavit satelit. Jsem zvědavý, co to bude dělat v zimě. Musel jsem totiž dát talíř na střechu. Každopádně si myslím, že oba systémy tu mají co dělat. Že mohou a mají existovat vedle sebe.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #13 kdy: 02. 11. 2010, 15:57:09 »
José, já neříkal, že jsi fanatik. Já jenom spočítal, kolikrát se mi to po**alo od poloviny května. Vzhledem k tomu, že bydlím v OVa tak chytám DVB-T skoro od začátku. A letos jsem si nechal postavit satelit. Jsem zvědavý, co to bude dělat v zimě. Musel jsem totiž dát talíř na střechu. Každopádně si myslím, že oba systémy tu mají co dělat. Že mohou a mají existovat vedle sebe.

To s tím fanatikem také nebylo pro Vás, ale pro p. Kříže. Ale to je fuk. V pohodě. No tak já vidím smysl DVB-T hlavně v lokálních stanicích. Například u nás v tom máme GENUS, což samozřejmě v DVB-S nevysílá. Ještě aby se tam dostala konečně RTM http://www.tvrtm.cz/
jenže oni se se vším ty DVB-Ťáci, tak s prominutím serou, že to fakt nemá už obdoby. Na tohle já nemám trpělivost ani nervy... Na Novu, Primu atd... Je to v podstatě zbytečné, když to dávno chodí z DVB-S... Naopak bohužel do dnes v tom u nás nedokázali zajistit takové věci, které jsou v tom jinde jako např. Z1, Public TV, Noe, Óčko atd. Paradoxně tyto stanice lze vidět i na netu, např. http://ocko.idnes.cz/stream.asp
ale u nás v DVB-T nikoli... A stejně tak na netu lze vidět i třeba TA3, stejně jako v DVB-S... Takže velmi paradaxně jediné k čemu by se dalo říci, že je to u nás potřeba je ten GENUS. Jinak je to prostě zhola k ničemu. V podstatě.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Dadko

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Výpadek několika transpondérů
« Odpověď #14 kdy: 03. 11. 2010, 10:38:08 »
Nebude to nahodou prave tym, ze zatial co distribuciu signalu do DVB-S vecsinou platia operatori, tak do DVB-T to platia stanice a prave preto DVB-T tak dlho trva nez sa niekam dostane? Nie su to prave stanice, ktore cely proces DVB-T sabotuju? Co tak sa pozriet na to aj z inej strany?