Autor Téma: Poslední růže od Casanovy a Baron Prášil v HD.  (Přečteno 6064 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Poslední růže od Casanovy a Baron Prášil v HD.
« kdy: 23. 10. 2010, 09:29:00 »
Tak se nám ČT zase "pochlapila" a uvede další dva staré české filmy v HD.

Jinak u Barona Prášila není uveden piktogram ČB. A musím říct, že mám dilema, zda by měl být veden jako černobílý nebo ne. Nicméně asi ano. Pojmem černobílý spíše myslíme to, že je monochromatický, tj. s odstíny jedné barvy. A tento virážovaný snímek monochromatický určitě je, jelikož, i když se v něm setkáme s odstíny různých barev, tak v jednu chvíli je tam vždy pouze odstín jedné barvy.  :)

Jinak by mne celkem zajímalo, podle jakého klíče může ČT (po právní stránce, samozřejmě) převádět filmové materiály do HD. Převádění svých seriálů - jasný. Převádění svých TV filmů (to je i případ Babičky, přestože se také rovněž promítala v kinech) - taky jasný. Pak přišla Smrt v sedle (či nyní Baron Prášil) - to jsou filmy, jenž spravuje NFA, který má v péči všechny čs. filmy do roku 1964, čili jsem si říkal, že je tam zřejmě nějaká dohoda s NFA.
No ale z tohoto se vymyká Poslední růže od Casanovy, jenž je až z z roku 1966. Tak jde mi o to, zda by byl pro ČT nějaký právní / administrativní problém skenovat do HD i další vynikající české filmy, na které se třeba nedostalo v tom projektu digitalizace 200 čs. filmů. Zrovna jsem tuhle na Nově viděl Vraždu v hotelu Excelsior a kvalita obrazu byla žalostná  :(. A to je možná další otázka - tyto starší české filmy ze 60. a zejména 70. až 80. let jsou celkem vděčným komerčním artiklem, který si komerční TV přehazují jak horký brambor. No a právě z tohoto faktu vyvozuji ty právní / administrativní problémy.

A možná by někoho mohlo zajímat to, že dne 27.10. je v NFA den otevřených dveří.http://www.nfa.cz/novinky/den-otevrenych-dveri-nfa-streda-27-10-2010.html
« Poslední změna: 23. 10. 2010, 09:32:30 od blueflash . »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0