Autor Téma: Brno Kojál  (Přečteno 45628 krát)

Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #45 kdy: 07. 10. 2010, 12:08:07 »
Soudruhu Z.S., vrať se k problému  :'(

Ty sa vrať k tématu soudruhu! vidím že ti ten komunismus a VUML leze asi na mozek. Jen sem odpovídal na tvůj dotaz to proč Svitavy patří do brněnské oblasti a ne do české. Jenže ty to nemožeš pochopit a ještě budeš tady otravovat.
Slouží ti vůbec mozek když si ani nepamatuješ žes napsal: divím se ČT, že zde spouštějí mux 1 a ještě k tomu verzi JM, když zde analogově odjakživa vysílá z téhož střediska česká verze.

Takže já sem odpovídal k tématu oproti tvojim komunistickým a soudružským kydům!!!

PS: Na další takové tvoje napadání a další hovadiny nemíním v žádném případě reagovat!!!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #46 kdy: 07. 10. 2010, 12:30:40 »
Asi proto, že vysílač vyzařuje víc na Moravu, ne?

Ano máte pravdu protože ne asi ale určitě ide signál víc na Moravu a Slezsko než do Čech a vysílá většinou taky pro území které patří historicky k Zemi Moravskoslezské a vždycky bylo na Moravě a nikdy ne v Čechách tak jak je tomu dnes!!! Toto území bylo Zemi Moravskoslezské ukradeno po 1.1.1949 současně se zrušením Země Moravskoslezské.


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #47 kdy: 07. 10. 2010, 12:31:48 »
Jenomže v analogu tam je ČT1 opravdu ve verzi s českým regionálním vysíláním a nikoliv JM, takže proč se to u DVB-T musí najednou předělávat? Bez ohledu na žvásty co kdo kde ukradl...


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #48 kdy: 07. 10. 2010, 12:41:28 »
Se soudruhem Z.S. není radno polemizovat (on se totiž chová přesně tak, jak se tady chovali jedni jemu podobní 40 let). Ale že mu to píše hezky "po jejich" (nejen kecá)  ;D
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #49 kdy: 07. 10. 2010, 12:49:34 »
Jenomže v analogu tam je ČT1 opravdu ve verzi s českým regionálním vysíláním a nikoliv JM, takže proč se to u DVB-T musí najednou předělávat? Bez ohledu na žvásty co kdo kde ukradl...

Protože analog končí a Svitavy lezou opravdu hlavně víc na Moravu než do Čech a idú chytat aj ve Zlíně a to nejsú Čechy. Teď už bude DVB-T a tak se bude vysílat moravská verze protože pokrývají víc Moravy než Čech a bude to logičtější.
Za další kdyby tam bylo české vysílání tak by tam mosel byt jiný kanál než 29 protože jednofrekvenční sít nemože mět dva různé regiony!!!
To samé bude u Radhoště a bude tam použit kanál 54 místo původně plánovaného 33 jen kvůli tomu že se nachází na uzemí Zlínské oblasti. Použije se tam kanál 54 místo 33 aby se tam mohla vysílat verze SM, protože pokrývá víc oblasti Moravskoslezského kraje a severní Moravy než Jižní Moravy a u kanálu 33 by tam mosela byt verze JM.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #50 kdy: 07. 10. 2010, 13:01:44 »
Když analog končí, tak to přece neznamená, že musí končit i české regionální vysílání! Kromě toho onen digitální opakovač bude mít tak malý výkon, že ho sotva chytnou v těch Svitavách, takže o nějakém pokrytí Moravy nemůže být vůbec řeč.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #51 kdy: 07. 10. 2010, 13:24:16 »
Pro Z.S. Jsem Slezan jak poleno, narodil jsem se ve Slezsku, mluvím slezsky, ale že by se u nás chytal Kojál, to mi není známo. Je pravda, že ho zachytili i v Polském Slezsku, ale to byla mimořádná událost. Takže Kojál vysílá pro Moravu. Pro Slezsko vysílá Ostrava a Praděd. :P


Libor Šmíd

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re: Brno Kojál
« Odpověď #52 kdy: 07. 10. 2010, 16:53:53 »
Svitavy: Dnes mne navštívili pánové z ČTU. Proměřili, pokývali hlavou, že K40 je z Kojálu opravdu rušen a že to budou muset rozhodnout ti nahoře - nejlépe by prý bylo spustit Praděd dřív. Technik od STA se totiž zmíníl ještě o jednom problému - prý mají někteří lidé v této oblasti problém s příjmem Novy. Pánové z ČTU totiž zkoušeli i multiplex 2 z Krásného a pletla se jim do toho analogová Nova z Kamenné Horky - K39. Takže je zde ještě konflikt - analogové Novy a multiplexu 2 na K39. Ale osobně jsem to nepozoroval.


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #53 kdy: 07. 10. 2010, 16:58:07 »
Pro Z.S. Jsem Slezan jak poleno, narodil jsem se ve Slezsku, mluvím slezsky, ale že by se u nás chytal Kojál, to mi není známo. Je pravda, že ho zachytili i v Polském Slezsku, ale to byla mimořádná událost. Takže Kojál vysílá pro Moravu. Pro Slezsko vysílá Ostrava a Praděd. :P

pro Honza Novák:

Eště raz si vše ode mě pořádně přečtěte a zjistíte že sem nikde nic nepsal o Kojále ale že sem řešil jen Svitavy. Nebo mě laskavě ukažte kde sem napsal že Kojál je pro Slezsko a že je tam bez problému chytatelný.
Pro Slezsko nevysílá jen Praděd a Hoštálkovice ale určitě je někde zachytitelná aj Lysá hora (v Opavě určitě a to je Slezsko jak vyšité).
Ty Svitavy sú tak silné že idú bez problému aj ve Zlíně a tak si myslím že je možné že by sa dali chytit aj někde na jihu Slezska na území ČR.
Osobně když dojde na věc tak chytnu Svitavy, Kojál, Praděd, Lysou horu, Radhošť, Radíkov, Krížavu (něco se zesilovačem a něco bez a vše v dobré kvalitě) Z jihu jako Tlustá hora (3m od baráku), Ploštiny, Veľká Javorina nic protože vše přes kopec.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #54 kdy: 07. 10. 2010, 18:49:02 »
Ano máte pravdu protože ne asi ale určitě ide signál víc na Moravu a Slezsko

Jinak Lysá je na stejném kmitočtu jako ostrava, takže jsem jí, zřejmě nesprávně, přidal k Ostravě. Za to se Lysanům omlouvám.


david.kriz

  • Host
Re: Brno Kojál
« Odpověď #55 kdy: 07. 10. 2010, 20:03:18 »
Ano máte pravdu protože ne asi ale určitě ide signál víc na Moravu a Slezsko

Jinak Lysá je na stejném kmitočtu jako ostrava, takže jsem jí, zřejmě nesprávně, přidal k Ostravě. Za to se Lysanům omlouvám.

pět a půl Lysanů Vaši omluvu jistě přijme :D


mmc

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re: Brno Kojál
« Odpověď #56 kdy: 09. 10. 2010, 09:20:04 »
Keď už máte ten problém s regiónmi, skúste sa pozrieť trocha južnejšie - do Rakúska, riešenie je jednoduché ... :-)
3.7-4.2 linear ... 230cm PF mesh
3.4-4.2 + 10.7-12.75 circular ... 180cm PF
10.7-12.75 linear ... 130cm offset
18.3-18.8 + 19.7-20.2 circular ... 130cm ofset
(a to všetko pekne v garáži)