Autor Téma: Brno Kojál  (Přečteno 46280 krát)

Monika Sindelkova

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #15 kdy: 01. 10. 2010, 07:20:14 »
Boskovice taky špatný. Včera odpoledne jel MUX1 krásně (jinak výpadky zvuku i obrazu), MUX2 už jel taky a MUX3 0 bodou. Dnes ráno o šesté oba MUXy "hnus pane velebnosti" a MUX3 stále nic. A to mám LG, na které se ty nové stanice přidávají v pohodě.
BTW: Anténa společná s rozvodnou po baráku.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Brno Kojál
« Odpověď #16 kdy: 01. 10. 2010, 07:22:10 »
 ;D ;D ;D A co takhle kontaktovat majitele, ať u příslušné odborné firmy, co má STA na starosti objedná její úpravu pro příjem DVB-T?


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Brno Kojál
« Odpověď #17 kdy: 01. 10. 2010, 07:57:46 »
Bydlím v Drysicích na kopci. Od prosince 2009 přijímám oba muxi z Pálavy vše jelo ok... ale dnes co se zapl kojál, tak mux 2 úplně vypadl (na bargrafu Technisat digi pal 2) je síla 55 kvalita žádná.... nevím co to způsobilo..... všechno je zkontrolováno a žádný vadný rozvod nebo vada na anténě.... prostě nechytím mux 3 a mux 2 jsem ztratil... anténa je malé plzeňské síto se zesilovačem 18 dB....teroz.... se symetrákem to tu nejede....drysice jsou po menším kopcem.... doufám že mi poradíte  ;) děkuji P.S. jestliže kojál byl spuštěn kolem osmé ráno tak ten výpadek zapříčinil on! protože kolem osmí taky přestal fungovat mux 2
UH.  :-X Možná by to chtělo přetočit anténu na Kojál. Nemám rád střílení od boku, ale než k ní polezete kupte si symetrizační člen a při tom lezení k anténě ho vyměňte za ten zesilovač. Ušetříte si jednu cestu.

EDIT: Aha, David měl podobnou reakci.
« Poslední změna: 01. 10. 2010, 07:59:19 od Aleš Pipek »


hrazny palyza

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re: Brno Kojál
« Odpověď #18 kdy: 01. 10. 2010, 08:06:01 »
Boskovice taky špatný. Včera odpoledne jel MUX1 krásně (jinak výpadky zvuku i obrazu), MUX2 už jel taky a MUX3 0 bodou. Dnes ráno o šesté oba MUXy "hnus pane velebnosti" a MUX3 stále nic. A to mám LG, na které se ty nové stanice přidávají v pohodě.
BTW: Anténa společná s rozvodnou po baráku.
Boskovice jsou v dolíku, takže mux3 z Kojálu asi nechytnete. Pro oblast Blanska slouží dokrývač Olešná.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Brno Kojál
« Odpověď #19 kdy: 01. 10. 2010, 08:07:52 »
Boskovice taky špatný. Včera odpoledne jel MUX1 krásně (jinak výpadky zvuku i obrazu), MUX2 už jel taky a MUX3 0 bodou. Dnes ráno o šesté oba MUXy "hnus pane velebnosti" a MUX3 stále nic. A to mám LG, na které se ty nové stanice přidávají v pohodě.
BTW: Anténa společná s rozvodnou po baráku.
Co s tím má společného LG ??? Pokud máte STA a účastnický kabel k "LG" je v pořádku, nic s tím sama neuděláte. Jak píše Lumír. DO STA se musí nejprve příslušné MUXy přidat a to musí udělat firma co se tím zabývá.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Monika Sindelkova

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #20 kdy: 01. 10. 2010, 11:26:37 »
O LG jsem se zmiňovala v té souvislosti, že se to v menu dobře vyhledává.  8)

Netušila jsem, že každý MUX musí FA nastavit extra až začne vysílat. FA, co nám opravuje ant. rozvody tvrdila, že jsme na DVB-T připraveni.


david.kriz

  • Host
Re: Brno Kojál
« Odpověď #21 kdy: 01. 10. 2010, 12:29:42 »
O LG jsem se zmiňovala v té souvislosti, že se to v menu dobře vyhledává.  8)

Netušila jsem, že každý MUX musí FA nastavit extra až začne vysílat. FA, co nám opravuje ant. rozvody tvrdila, že jsme na DVB-T připraveni.

Být připraven nerovná se být v akci :-)
Shrnout tak složitou věc do slovíček "jsme/jste připraveni" nejde, asi máte rekonstruovanou STA a v ní byl dosavadní mux1 přidán zesilovací vložkou. Další muxy se ale musí přidat po jednom opět další vložkou. "připraveni" v těchto případech znamená, že až se začne vysílat, vaše STA je schopna DVB-T rozvést bez problémů (výměna kabelů a dalších prvků). Než se ale začne vysílat, nelze ty zesilovací vložky instalovat a nastavit. To lze až po spuštění vysílání.
« Poslední změna: 01. 10. 2010, 15:23:07 od David Kříž »


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #22 kdy: 01. 10. 2010, 13:37:40 »
"Boskovice taky špatný. Včera odpoledne jel MUX1 krásně (jinak výpadky zvuku i obrazu), MUX2 už jel taky a MUX3 0 bodou. Dnes ráno o šesté oba MUXy "hnus pane velebnosti" a MUX3 stále nic.!
Frýdek-Místek: K29: 49 dBµV* Q 100* CH-BER 7,5E-4* MER  25* pVBER 0,0
                     K40: 47 dBµV* Q   71* CH-BER 4,7E-4* MER  23* pVBER 0,0
                     K59: 39 dBµV*  Q  51* CH-BER 7,5E-4* MER  23* pVBER 4,5   :'(


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Brno Kojál
« Odpověď #23 kdy: 01. 10. 2010, 16:19:40 »
Další muxy se ale musí přidat po jednom opět další vložkou. "připraveni" v těchto případech znamená, že až se začne vysílat, vaše STA je schopna DVB-T rozvést bez problémů (výměna kabelů a dalších prvků). Než se ale začne vysílat, nelze ty zesilovací vložky instalovat a nastavit. To lze až po spuštění vysílání.
Nám co máme v lásce programovatelné zesilovače, nám stačí jen naprogramovat s měřákem v ruce.  ;)


jarda Tomecek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #24 kdy: 01. 10. 2010, 21:39:33 »
V okolí Letovic je Mux3 rušen z dokrývače Letovice, Nova 59. kanál :(


Petr Svojanovský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #25 kdy: 02. 10. 2010, 00:28:12 »
Brněnec-anténa Color supra MUX1 už rok v pohodě, MUX2 a MUX3 ani ťuk-poraďte...


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #26 kdy: 02. 10. 2010, 00:43:08 »
Natočení antény? Použitý zesilovač (je-li nějaký)?

Tam může být nespočet problémů, například i rušení od Černé hory na kanále 40 nebo Javořice na kanále 59...

Ta oblast bude příjmově problémová, takže by asi bylo ideální sehnat někoho, kdo tomu rozumí a má k dospozici profi techniku...
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Petr Svojanovský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #27 kdy: 02. 10. 2010, 00:49:48 »
To máš pravdu naše oblast je opravdu příjmově problematická a zesilovačů máme víc jsou dělané od amatéra už i na analog,koax tak 25 m, jen jsem si myslel když jede Mux1, tak pojedou i ostatní...


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #28 kdy: 02. 10. 2010, 10:16:58 »
To máš pravdu naše oblast je opravdu příjmově problematická a zesilovačů máme víc jsou dělané od amatéra už i na analog,koax tak 25 m, jen jsem si myslel když jede Mux1, tak pojedou i ostatní...

Nejste sám kdo řeší podobné problémy. V Letovicích jede MUX1, ale MUX2 s problémy. O trojce se ani nezmiňuji, tu ruší analogový převaděč na 59k (Nova). V Brněnci by mohlo být řešení spuštění Kamenné Horky. Před koncem roku ČT spustí opakovač na 29k, tak si počkejme a komerční stanice se možná taky pochlapí. ;D
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #29 kdy: 02. 10. 2010, 12:15:09 »
To máš pravdu naše oblast je opravdu příjmově problematická a zesilovačů máme víc jsou dělané od amatéra už i na analog,koax tak 25 m, jen jsem si myslel když jede Mux1, tak pojedou i ostatní...

Tak jestli máte víc zesilovačů, tipl bych, že tam budou kanálové - a tím pádem je jasné, že jiné kanály než ty "analogové" nepůjdou. Kanál 29 se totiž používal i pro analog, zatímco k. 40 a 59 ne. Zkuste tedy nejdříve odstranit zesilovače, popř. zařadit jen jeden pásmový, a uvidíte, zda se signál objeví. Pokud ne, opravdu doporučuji zavolat si do takto obtížných podmínek někoho s profi technikou.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz