Autor Téma: Brno Kojál  (Přečteno 45453 krát)

GreliaN

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • Zobrazit profil
Brno Kojál
« kdy: 30. 09. 2010, 17:15:29 »
Zdravím. Chci se prosím vás zeptat. Zkoušel jsem si dnes naladit nově multiplex 2 a 3 z vysílače Brno. A vůbec nic. Nevíte někdo jestli to už jede na 100% ? Nebo to bude až kolem té půlnoci. Jak psali na Digizone? Jinak jsem cca 60 km od Brna. Dle mapy, kterou jsem si prohlédl by jsme měli být plně pokrytí signálem. Ale bohužel nic nemohu naladit. Myslíte že mám ještě počkat do zítra do rána???

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re: Brno Kojál
« Odpověď #1 kdy: 30. 09. 2010, 17:45:49 »
Zkousel jsem Kojal jak rano v 9:15 tak ted vecer v 17:30 a jel kompletni s mux2 a mux3. Pokud ale chcete mit 100% jistotu, pockejte do zitrka.


GreliaN

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • Zobrazit profil
Re: Brno Kojál
« Odpověď #2 kdy: 30. 09. 2010, 17:48:34 »
Děkuji moc. Počkám tedy. Je to opravdu divné že mi to nechce jet...


david.kriz

  • Host
Re: Brno Kojál
« Odpověď #3 kdy: 30. 09. 2010, 17:54:52 »
ale kde to místo 60km od Brna je, jste nenapsal... ani na co to přijímáte...


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #4 kdy: 30. 09. 2010, 18:00:37 »
Kojál samozřejmě jede (mux 2 i 3).
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


GreliaN

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • Zobrazit profil
Re: Brno Kojál
« Odpověď #5 kdy: 30. 09. 2010, 18:07:44 »
Přijímám to normálně na anténu. z Mikulova chytám už skoro rok multiplex 1 a 2  a jede v pohodě. Jinak jsem z Kyjova...


david.kriz

  • Host
Re: Brno Kojál
« Odpověď #6 kdy: 30. 09. 2010, 18:13:21 »
"normálně na anténu" není popis antény... to se dalo čekat, že na anténu, i když jsou i šílenci co chytají na šroubovák nebo nic :-)

v Kyjově jste od Kojálu utopen. Proto je tam Stražovják a převaděč Novy u cesty na Vlkoš... pokud chytáte muxy 1 a 2 z Pálavy tak holt toho víc nechytnete.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #7 kdy: 30. 09. 2010, 18:24:07 »
Citace
Dle mapy, kterou jsem si prohlédl by jsme měli být plně pokrytí signálem.

Jestli jste si prohlížel ty zelené omalovánky od ČRa, tak podle těch je pokryto kdeco a naopak to, co je pokryto, podle nich pokryto není :) Takže podle těch nic nehodnotit.

Dle reálnější mapy na http://www.dvbservis.cz/mapy/kojal_dvbt.png je Kyjov ve stínu a signál je tu slabý, přesto by na slušnou anténu měl být příjem možný.

Máte namířenu anténu na Kojál nebo na zmíněnou Pálavu? Co je to za typ antény? Zřejmě bude v tomto případě potřeba použít dvě antény - jednu na Pálavu (mux 1 a 2) a jednu výkonnější na Kojál (mux 3) a ty pak sloučit. Pokud totiž natočíte anténu přímo na Kojál, mohly by nastat problémy s pre-echem od Pálavy. Ale v ideálním případě je vše třeba na místě změřit a dle toho se rozhodnout.
« Poslední změna: 30. 09. 2010, 18:27:07 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #8 kdy: 30. 09. 2010, 18:27:19 »
Zdravím, mám problém naladit v Letovicích Kojál. Vše je bráno z odrazu na polské síto se zesilovačem Teroz 21-60k,18db. Jak sem se dnes dozvěděl, špatná lokalita a ještě špatnější anténa. MUX1 jede, vypádky téměř vůbec. Hůř je na tom MUX2, MUX 3 nejede vůbec. Toto vše odzkoušeno na DVD rekordér s DVB-T tunerem. S kartou na PC (ExpressCard) ve vedlejším pokoji je příjem o stupeň horší. Je zde převaděč, kde na 59k vysílá TV Nova. A odraz to bere právě z místa kde je ten převaděč. Analog všech 4 programů jede bez chyby. :-\ Díky za radu.
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


david.kriz

  • Host
Re: Brno Kojál
« Odpověď #9 kdy: 30. 09. 2010, 18:37:38 »
Citace
Dle mapy, kterou jsem si prohlédl by jsme měli být plně pokrytí signálem.

Jestli jste si prohlížel ty zelené omalovánky od ČRa, tak podle těch je pokryto kdeco a naopak to, co je pokryto, podle nich pokryto není :) Takže podle těch nic nehodnotit.

Dle reálnější mapy na http://www.dvbservis.cz/mapy/kojal_dvbt.png je Kyjov ve stínu a signál je tu slabý, přesto by na slušnou anténu měl být příjem možný.

Máte namířenu anténu na Kojál nebo na zmíněnou Pálavu? Co je to za typ antény? Zřejmě bude v tomto případě potřeba použít dvě antény - jednu na Pálavu (mux 1 a 2) a jednu výkonnější na Kojál (mux 3) a ty pak sloučit. Pokud totiž natočíte anténu přímo na Kojál, mohly by nastat problémy s pre-echem od Pálavy. Ale v ideálním případě je vše třeba na místě změřit a dle toho se rozhodnout.

Kubo, v Kyjově je Kojál mrtvá věc ;) to tam znám, ne :-) na nějakých vyvýšených místech možná jo, ale jinak nepoužitelné.


Jaromír Rybka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #10 kdy: 30. 09. 2010, 19:10:14 »
Lanškroun -anténa MAXIMUM UHF 200,zesilovač IVO 16dB,25m koax,síla MUX1-85%,MUX2-82%,MUX3-75% kvalita 97%


kamil duchman

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #11 kdy: 30. 09. 2010, 20:57:15 »
Zlin - male sito bez zesilovace, 15m koaxu. Vsechny 3 muxy ok. 59ka je ale na meraku slabsi asi o 6dB. Mozna je to umistenim anteny,nezkousel jsem.


Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #12 kdy: 30. 09. 2010, 21:20:17 »
Bydlím v Drysicích na kopci. Od prosince 2009 přijímám oba muxi z Pálavy vše jelo ok... ale dnes co se zapl kojál, tak mux 2 úplně vypadl (na bargrafu Technisat digi pal 2) je síla 55 kvalita žádná.... nevím co to způsobilo..... všechno je zkontrolováno a žádný vadný rozvod nebo vada na anténě.... prostě nechytím mux 3 a mux 2 jsem ztratil... anténa je malé plzeňské síto se zesilovačem 18 dB....teroz.... se symetrákem to tu nejede....drysice jsou po menším kopcem.... doufám že mi poradíte  ;) děkuji P.S. jestliže kojál byl spuštěn kolem osmé ráno tak ten výpadek zapříčinil on! protože kolem osmí taky přestal fungovat mux 2
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)


david.kriz

  • Host
Re: Brno Kojál
« Odpověď #13 kdy: 30. 09. 2010, 21:28:25 »
Bydlím v Drysicích na kopci. Od prosince 2009 přijímám oba muxi z Pálavy vše jelo ok... ale dnes co se zapl kojál, tak mux 2 úplně vypadl (na bargrafu Technisat digi pal 2) je síla 55 kvalita žádná.... nevím co to způsobilo..... všechno je zkontrolováno a žádný vadný rozvod nebo vada na anténě.... prostě nechytím mux 3 a mux 2 jsem ztratil... anténa je malé plzeňské síto se zesilovačem 18 dB....teroz.... se symetrákem to tu nejede....drysice jsou po menším kopcem.... doufám že mi poradíte  ;) děkuji P.S. jestliže kojál byl spuštěn kolem osmé ráno tak ten výpadek zapříčinil on! protože kolem osmí taky přestal fungovat mux 2

to je zbytečných stesků ;) A otočils to na ten Kojál??? Bez zesilovače!

prostě způsobil pre-echo, natoč to na něho, jestli je dost silný aby to rozbil, tak ho dokážeš i zpracovat. Stejně ho máš o světelný rok blíž než Pálavu, a máš ještě o mux3 víc...
a ten zesilovač ven! Kousek pod 3x100kW svářečkou zesilovač (plus analog ještě pořád)! Panénko! :-)
« Poslední změna: 01. 10. 2010, 12:46:03 od David Kříž »


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Brno Kojál
« Odpověď #14 kdy: 01. 10. 2010, 00:34:12 »
Hustopečsko (u Brna) - pokrytí z Kojálu žádné. Přitom chytám Hády (MUX3), kde mi to ale kazí zřejmě 600kW rušička z Javořice. Těšil jsem se na kvalitní signál...no, zřejmě si budu muset počkat na úplné vypnutí analogu od Jihlavy.  :'(
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.