Autor Téma: DVB-T2 USB tuner pro PC  (Přečteno 12763 krát)

david.kriz

  • Host
Re: DVB-T2 USB tuner pro PC
« Odpověď #15 kdy: 28. 09. 2010, 18:48:15 »
Příbuzná ho asi jen tak nepřiveze...Sama na něj čučí......  :( :(

potfora :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: DVB-T2 USB tuner pro PC
« Odpověď #16 kdy: 28. 09. 2010, 18:52:42 »
No, jo, co člověk s příbuznýma nadělá! Ale jsem domluvený, že až to bude pro mě aktuální, tak mi koupí nový a ještě na tom vydělám, protože ceny mezitím padly na "hubu"! Jinak Poláci píšou, že Němci v Mnichově testují MPX v DVB-T2 na K50  (ERP bohužel neuvádí) a obsah MPX je ARD-HD, ARD-SD a BR. Testy mají údajně probíhat až do konce roku 2010.


david.kriz

  • Host
Re: DVB-T2 USB tuner pro PC
« Odpověď #17 kdy: 28. 09. 2010, 18:58:01 »
No já až se dokopu s tím tady něco dělat, tak to normálně koupím z Amazonu. Těch pár liber poštovné nestojí za komplikace se třetí osobou :-)

Ale počkám si na výsledek testu, který dělají v ORS, mají nakoupené přijímače z Anglie. Su v kontaktu se šéfem divize DVB v ORS, tak si počkáme co tam zjistí, jak se který přijímač osvědčil.


Michal Škopík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T2 USB tuner pro PC
« Odpověď #18 kdy: 28. 09. 2010, 22:54:13 »
...
Odkud jste? Nebojte, já bych Vám nenadával odborník/neodborník, měřák/neměřák :-D Tušíte, jestli máte v místě dostatečně silný signál? Samozřejmě přímo to nezjistíte, ale nepřímá metoda je příjem k24 a 34 (53 je vypnutý) které mají stejný výkon, i když k65 se bude šířit hůře, ale pokud je to někde v jihomoravské rovině, neměl by být problém tam kde jde 24+34 (resp. pokud šel i 53 dokud jel). Pokud máte STB nebo TV který ukazuje úroveň signálu u analogu na bargrafu, měl by ukázat i úroveň toho DVB-T2....
Takže upřesnění - údolí Veličky, Louka (ta část, která je víceméně otevřena na jihozápad). Jak zmínil nejmenovaný anténář při instalaci ve Strážnici - "u vás se už dá něco naučit a není to nuda" (parafráze, nikoliv citace). Vídeň už je trošku zakrytá, naopak Poysdorf jde odjakživa lépe (analog 43/51 byl podstatně lepší než původní k. 24 z Kahlenbergu, příležitostně funguje Jauerling 31). Nechám to proměřit, ale směřování na Vídeň (k. 24 a 65) nejspíš zhorší k. 24 (SFN) a příjem z Mikulova (29/40), který je ve směru téměř totožném s Poysdorfem.

Další podrobnost: mluvíme o domovní, malé STA, tj. kanálové vložky Alcad jako ve zmíněné strážnické instalaci neutáhnu. Proto zvažuju a proberu s anténářem kompromis. Na základě proměřených reálných okolností. Dobře přijímatelný je zde Poysdorf, Mikulov a Javořina. O něco hůře Kojál a o další krok dolů Wien/Kahlenberg. Zlín je za blízkým kopcem, Praděd je za dalším kopcem (obojí špatné i v FM). Z opakovaných experimentů před 10 lety si pamatuju, že signál z Kahlenbergu více kolísal během dne a byl ve většině případů o něco slabší, než z Poysdorfu. K. 34 byl v té době o něco horší, než k. 24. Stará Colorka z Chrudimi, Teroz 14 db/1,5 a Javorina nepřebuzovala (není tu vidět, jsme moc blízko a v údolí). Obdobnou situaci očekávám i v dnešní době. Kvalitu jsem posuzoval spíše vizuálně (odrazy/duchy-moiré-šum), v příjmu z Vídně kromě většího kolísání a většího šumu (obzvláště k. 34) nebyl žádný zásadní problém. Poysdorf byl prostě výhodnější a o něco kvalitnější (neprojevovalo se u něj výrazné kolísání a při použití předzesilovače byl obraz subjektivně lepší než naše televize).

Měřáky na TV a dostupných STB ukazují bezproblémovou kvalitu a dostatečnou úroveň u k. 24 a 29, k. 40 je v obou směrech horší, k. 69 současnou NEPŘIZPÚSOBENOU malou STA neprojde. K. 31 pravidelně naskakuje (občas i v místní úrovni), k. 38 několikrát za rok, k. 30 z Jihlavy příležitostně. Po přestavbě střechy už nemám možnost hrátek s anténou (jediná výhoda ploché střechy).

Asi nemá cenu příliš rozumovat a plkat, je nutno měřit! Uvidíme.

Michal
FM: tuner Sony ST-SA3ES // anténa Likov PAL14/=UKS14/
DAB: Vaten 14p + Teroz ULN 23 dB (via Johansson 6700)//Technisat DigiPal DAB+ a Digit 210
SAT: VU+ Duo2 // Gibertina 105+Inverto 80 // Inverto Black Quad+ Monoblok Twin


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T2 USB tuner pro PC
« Odpověď #19 kdy: 29. 09. 2010, 16:03:04 »
Ani na jihu Moravy a ani v jižních Čechách už AT stanice nikoho nedojmou a ten kdo je tak vehementně vyžaduje, tak je má dávno ze satelitu...
To mi teda řekněte, kde na satelitu mohu přijímat rakouské programy a kde si mohu koupit kartu na dekódování? To jsem teda blázen :-)
AT programy jsou na Astře 19,2E (vč. ORF1 HD a ORF2 HD) a karta se dá sehnat stejným způsobem, jakým se shání karty pro obdobné veřejnoprávní programy.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Michal Škopík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T2 USB tuner pro PC
« Odpověď #20 kdy: 29. 09. 2010, 20:36:29 »
AT programy jsou na Astře 19,2E (vč. ORF1 HD a ORF2 HD) a karta se dá sehnat stejným způsobem, jakým se shání karty pro obdobné veřejnoprávní programy.
Normálním a plně legálním způsobem se AT programy nedají sehnat. Slovenské prozatím ano. Odjakživa u nás fungovaly zprostředkující firmy skoro na cokoliv, ale ceny nejsou příznivé. Nehodlám komplikovaně shánět mrtvou duši v Rakousku, obzvláště  s ohledem na posuny směrem k IRDETu-párování dekodérů-Secure Silicon. To prostě není dlouhodobě udržitelné.
Když připojím rozhlasovou anténu na FM2, rakouský MPX1 funguje stabilně :-). 110 km od Vídně, ca 70 od Poysdorfu. Navíc na všech 6 zásuvkách v domě. HD samozřejmě ne.
Co je rozumnější? Už toho trollování, prosím, nechte, ano?
---
S ohledem na vysoký výkon vysílače na k. 65 a s ohledem na technickou výzvu (DVB-T2) pokládám za mnohem zajímavější experimentovat s ním než s nudným, drahým a ne(polo)legálním pinožením po ORF kartách. A o tom by měla být v tomto vláknu řeč! Diskuse o ORF a dalších veřejnoprávních vysílatelích si zaslouží své vlastní vlákno.
---
Michal

P.S. Kromě DVB-T provozuju satelit od r. 1991, posledních 7 let s natáčením. Ano, Astru 19,2 znám :-). Ano, v době emulační jsem příjímal ORF včetně HD z Astry. M.
FM: tuner Sony ST-SA3ES // anténa Likov PAL14/=UKS14/
DAB: Vaten 14p + Teroz ULN 23 dB (via Johansson 6700)//Technisat DigiPal DAB+ a Digit 210
SAT: VU+ Duo2 // Gibertina 105+Inverto 80 // Inverto Black Quad+ Monoblok Twin


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DVB-T2 USB tuner pro PC
« Odpověď #21 kdy: 30. 09. 2010, 12:10:03 »
Zbytečně to dramatizuješ, protože se pořizují karty pro PL programy, pro I programy, samozřejmě pro UK atd.