Autor Téma: Využití volných kmitoočtů podle EU  (Přečteno 56446 krát)

Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #60 kdy: 02. 03. 2011, 13:53:12 »
Podle pana Syrového ale ne. On ví o tisících poskytovatelů, kteří již dnes mohou zaručit snad všem, kteří nejsou hlupáci, nesvéprávní jedinci, nebo dokonce akcionáři O2, podle něj přijatelné, připojení 10/1.

Jen namátkou jsem se pokusil naše jedinečné zkušenosti trochu zevšeobecnit. V oblasti, kterou celkem dobře znám, jsem zkusil zkontrolovat nabídku UPC. Ulice Novodvorská na Praze 4, podle které se jmenuje i jedno ze starších sídlišť, je dlouhá 3300 metrů. Kolem ní jsou vysoké paneláky i rodinné domky. Kolik popisných čísel je možné zde najít, to jsem nespočítal, ale UPC nabízí své připojení jen do 16 z nich!
Pro představu "přespolních" připojuji i příslušnou ilustraci.
Je šlechetný, že tady pořád zmiňuješ UPC, ale nicméně toto není jediný poskytovatel v ČR. Ve městech jsou stovky různých lokálních Wi-Fi, obvykle v 5GHz a není problém se připojit. Ovšem to se musí člověk starat a ne jenom sedět na zadku a nadávat, že zrovna na jeho dveře milostivě neklepe deset obchodních zástupců a nepředhání se v nabídkách  :P

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #61 kdy: 02. 03. 2011, 14:53:36 »
Je šlechetný, že tady pořád zmiňuješ UPC, ale nicméně toto není jediný poskytovatel v ČR. Ve městech jsou stovky různých lokálních Wi-Fi, obvykle v 5GHz a není problém se připojit. Ovšem to se musí člověk starat a ne jenom sedět na zadku a nadávat, že zrovna na jeho dveře milostivě neklepe deset obchodních zástupců a nepředhání se v nabídkách  :P
To není projev šlechetnosti, ale osobních zkušeností. Můj NB na svojí integrovanou anténku vidí z okolí přes 20 cizích sítí, ale to pochopitelně není ta Vámi doporučovaná 5GHz cesta. Jen nedaleko od mého bydliště se nachází jeden z "veřejných" poskytovatelů, ale jeho ceny opět překračují mojí ochotu si pořizovat tak "drahou" variantu na něco, co vlastně nepotřebuji. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #62 kdy: 02. 03. 2011, 17:37:07 »
Varianta 10/1 za 490Kč/měsíc je určitě výhodnější než Kyslíkářský hnus max. 8/0,5 s agregací 1:50 za 400Kč/měsíc na rok a pak 750Kč/měsíc (http://internet-adsl-profi.cz/o2-internet-8m-informace-o-sluzbe/). A hlavně sem zase nemotej nějaké individuální slevy jak máš ve zvyku...


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #63 kdy: 02. 03. 2011, 19:51:58 »
...A hlavně sem zase nemotej nějaké individuální slevy jak máš ve zvyku...
Už s Vámi Jaroslave končím. Další debata nemá smysl. Já nic nemotám, já si jen individuální slevu užívám a nikdy jsem netvrdil, že to může mít každý. Jen jsem tím vysvětloval, proč se za 140.-Kč spokojím s ADSL od O2, včetně mně postačujícího telefonování a přitom si nepřipadám jako naprostý hlupák, na kterého jste mne ocejchoval.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


hrazny palyza

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #64 kdy: 02. 03. 2011, 21:08:04 »
Varianta 10/1 za 490Kč/měsíc je určitě výhodnější než Kyslíkářský hnus max. 8/0,5 s agregací 1:50 za 400Kč/měsíc na rok a pak 750Kč/měsíc (http://internet-adsl-profi.cz/o2-internet-8m-informace-o-sluzbe/). A hlavně sem zase nemotej nějaké individuální slevy jak máš ve zvyku...

Mýlíte se pane Syrový-Klepáči-technikuTKR!
V březnu platí jiná O2 akce a sice balíčky s mobilním Internetem, resp. O2TV.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #65 kdy: 02. 03. 2011, 21:56:43 »
...A hlavně sem zase nemotej nějaké individuální slevy jak máš ve zvyku...
Už s Vámi Jaroslave končím. Další debata nemá smysl. Já nic nemotám, já si jen individuální slevu užívám a nikdy jsem netvrdil, že to může mít každý. Jen jsem tím vysvětloval, proč se za 140.-Kč spokojím s ADSL od O2, včetně mně postačujícího telefonování a přitom si nepřipadám jako naprostý hlupák, na kterého jste mne ocejchoval.
Že si ty užíváš nějakou slevu je sice hezká věc, ale to asi nebude běžnýho uživatele zajímat, když nejnižší cenu od O2 dostane na rok za 400Kč/měsíc. Kapišto?


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #66 kdy: 02. 03. 2011, 21:58:49 »
Varianta 10/1 za 490Kč/měsíc je určitě výhodnější než Kyslíkářský hnus max. 8/0,5 s agregací 1:50 za 400Kč/měsíc na rok a pak 750Kč/měsíc (http://internet-adsl-profi.cz/o2-internet-8m-informace-o-sluzbe/). A hlavně sem zase nemotej nějaké individuální slevy jak máš ve zvyku...

Mýlíte se pane Syrový-Klepáči-technikuTKR!
V březnu platí jiná O2 akce a sice balíčky s mobilním Internetem, resp. O2TV.
Nevím k čemu bych potřeboval mobilní internet (když free Wi-Fi je všude plná zadnice) a o parodii na TV s názvem O2TV se radši ani nebavit. Stejně jako o tvé paranoii na jakéhosi technika, kterého spolu s Klepáčem asi vidíš úplně všude  ;D


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #67 kdy: 03. 03. 2011, 08:22:04 »
Pak se zkusit domluvit s někým kdo tu kabelovku má a využívá net a v 5GHz pásmu to vzduchem dostat k sobě. Řešení je vždycky.
Pane Syrový, můj otec mi říkal, že na půl je dobrý akorát zadek. Já nechci být závislý na nějakém prostředníkovi.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #68 kdy: 03. 03. 2011, 13:52:50 »
Pak si užívej ten humus od O2 (což je mimochodem taky prostředník), na to je naprosto jednoduchá odpověď  ;D


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #69 kdy: 03. 03. 2011, 14:02:43 »
Já jsem nenapsal, že si ho užívám. Ale myslím, že s Tebou je špatná řeč. Asi je vina na mé straně, každopádně děkuji za odpověď.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #70 kdy: 03. 03. 2011, 14:05:03 »
Se mnou je řeč normální, ale ty máš holt pytel výmluv proč to nejde. Pak ti opravdu není pomoci  :P


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #71 kdy: 05. 03. 2011, 13:43:58 »
viz můj příspěvek na předchozí straně...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #72 kdy: 05. 03. 2011, 14:45:32 »
Na předchozí stránce od tebe (naštěstí) nic není, zato ale ještě o stránku předtím je jakýsi duševní průjem zjevně zakomplexovaného jedince, který si svoje osobní problémy chodí léčit do diskuzí, bohužel i do té zdejší...


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #73 kdy: 05. 03. 2011, 14:52:40 »
Co na to říct...zjevně by to byla ztráta času, dohadovat se s někým, kdo má pouze svojí pravdu a nic okolo není ochoten akceptovat...

P.S. u mě je to předchozí stránka, jak vy máte nastaveno netuším
« Poslední změna: 05. 03. 2011, 14:55:17 od Daniel Kulhánek »
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)