Autor Téma: Využití volných kmitoočtů podle EU  (Přečteno 56444 krát)

Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #30 kdy: 24. 02. 2011, 13:23:19 »
Pohanět cokoliv je jednoduché. Ale která jiná varianta bude zadarmo levná? ???
A jak to zadarmo bude velké, co za to zákazník dostane a co s tím udělá?  ;)
Vedle ve vlákně někdo naprosto trefně na tvoji adresu napsal:

"a nemáte takové lidi rád, co prosazují jen svůj názor, tak potom musíte strašně nenávidět i sám sebe, protože také pouze arogantně a jízlivě prosazujete svůj názor, který se, ale ještě k tomu vůbec netýká techniky, tedy tam vás lze vzít i vážně, ale jak odbočíte od techniky, bývá to jedna velká hrůza."

Já můžu jenom dodat, že výraz "zadarmo drahý" je myšlen obrazně - což ty asi nevíš, jak je to myšleno - a každopádně nabídku za 140Kč měsíčně se svižným netem a občasným telefonováním bych chtěl vidět. Dneska je ADSL naprosto překonaná věc a každá wifina nebo i lokální optika na vesnicích - kterou lze v pohodě najít - rozdrtí ADSL na celý čáře. Ve městech se pak o tom nemá cenu ani bavit, protože 100/10Mbps netu od UPC, 100/100Mbps netu od Netboxu nebo 80/20Mbps netu od PODA (a dalších firem s podobnými rychlostmi) se ADSL nepřibližuje ani na hony, natož na dohled nebo dokonce v konkurenci. Telekomáci udělali kdysi velkou chybu, že zakopali do země zvonkový dráty, který jsou dneska o ničem a prachy na předělání do optiky už nemají. Takže jim zcela logicky ujel vlak a nepomůžou tomu ani obchoďáci, kteří jak štěnice vymetají baráky a vnucujou lidem tuto zastaralou technologii co jim síly stačí, samozřejmě bez úspěchu  :P

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #31 kdy: 24. 02. 2011, 17:17:11 »
Je možná samozřejmé, že někdo, i ze docela pochopitelných důvodů, opovrhuje nějakou technologií, ale asi zbytečně navíc i těmi, kteří takovou technologii, možná ke své spokojenosti, používají. Na počátku bylo Vaše prohlášení : "Internet z telefonní zásuvky už může mít dneska jenom naprostý hlupák". Některý ze statisíců "naprostých hlupáků" se proti tomu dovolil ohradit a už je oheň na střeše? Kdo tady tedy netechnicky prudí? To nebylo arogantní a jízlivé ocejchování? Nebo Vy Jaroslave můžete a jiný ne?

Protože nemám rád typ lidí, jak se prezentujete Vy, nepozvu Vás domů, abyste ten pro mne dostatečně svižný web viděl na vlastní oči. A tajemství toho, proč to mám jen za tak malý paušál si s dovolením nechám pro sebe, ale není daleko od principů, které tady hlásají někteří šikovní abonenti kabelovek. Nejsem až tak velký závislák na internetu, proto mi plně postačuje i toto :
O2 Internet
Rychlost 8192/512 kbps
Datový limit : není
Překročení limitu : bez limitu
Zřízení služby 1,- Kč
Délka smlouvy : bez závazku
Cena za měsíc 600,- Kč vč. DPH
A když je to i se službou O2 Volání 30 za Celkem k úhradě včetně DPH (Kč) 141,64, je to za hubičku a možná by to také kdekomu stačilo. Vám Jaroslave asi ne, ale o svých skutečně využívaných službách a cenách jste se v tomto tématu ještě nezmínil.

Na chalupě mám podobnou službu na WIFI za 500.-Kč ročně, za podmínek "Rychlost připojení není garantována a reálně se pohybuje cca od 400 Kb/s do cca 3 Mb/s, dle momentálního vytížení sítě a kvality spojení mezi klientem a vysílačem. Celková konektivita sítě mv-net do sítě internet je 6 Mbit/s." Opět je to velmi střízlivé připojení, ale někdo by opět mohl namítnout, že na chalupu nejezdí surfovat po internetu, ale užívat si klidu a přírody.

V zaměstnání jsem připojen na optice a ani tam rychlost připojení nezneužívám na super rychlé stahování datových balíků s filmy, ani je nikam dál nedistibuuji. Mně to zkrátka stačí, ale za naprostého hlupáka se zkrátka nepovažuji.
« Poslední změna: 24. 02. 2011, 17:45:42 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #32 kdy: 24. 02. 2011, 20:21:32 »
P.Pamětník-podejte výpověď a domluvte si cenu přes net,na dobu určitou-u UPC běžná praxe,která jde použít i u 02 !!!upc po mě chtělo 520kč za 10/1.2+150 za telefon/pevný paušál/-no a po výpovědi -319kč 10/1.2+1kč telefon-tak už jedu 3,5 roku,švagrová platila 700 u O2,po výpovědi necelých 400-trochu snahy a jde to !!! 8)/rychlosti u O2 neznám/
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #33 kdy: 25. 02. 2011, 08:46:30 »
P.Pamětník-podejte výpověď a domluvte si cenu přes net,...za telefon/pevný paušál/-no a po výpovědi -319kč
Díky za radu, ale stále se nedostanu pod částku 140.-Kč, která mi přes O2 poskytuje pro mne dostatečné parametry připojení k internetu. ;D
« Poslední změna: 25. 02. 2011, 08:54:55 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Geby

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #34 kdy: 25. 02. 2011, 08:54:04 »
Ve městech se pak o tom nemá cenu ani bavit, protože 100/10Mbps netu od UPC, 100/100Mbps netu od Netboxu nebo 80/20Mbps netu od PODA (a dalších firem s podobnými rychlostmi) se ADSL nepřibližuje ani na hony

A to si myslis, ze tyhle zmnene firmy byly natolik bohate, ze dokazali zakopat optiky vsude?

Podivej se, jake maji pokryti. I v te Praze (prijde ti to dostatecne velke mesto?) mas docela kliku, kdyz se ti podari narazit na UPC. Napriklad my jsme od nich poptavali pripojeni na ctyriceti lokalitach rozmistenych po Praze, a dokazali pripojit jen pet.


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #35 kdy: 25. 02. 2011, 10:14:39 »
Ve městech se pak o tom nemá cenu ani bavit, protože 100/10Mbps netu od UPC, 100/100Mbps netu od Netboxu nebo 80/20Mbps netu od PODA (a dalších firem s podobnými rychlostmi) se ADSL nepřibližuje ani na hony

A to si myslis, ze tyhle zmnene firmy byly natolik bohate, ze dokazali zakopat optiky vsude?

Podivej se, jake maji pokryti. I v te Praze (prijde ti to dostatecne velke mesto?) mas docela kliku, kdyz se ti podari narazit na UPC. Napriklad my jsme od nich poptavali pripojeni na ctyriceti lokalitach rozmistenych po Praze, a dokazali pripojit jen pet.
UPC nemusí zakopávat optiku, protože i přes metalický koaxiál dokáže ten 100/10Mbps net přenést. A ty ostatní firmy začaly budovat sítě později, takže jim ta rychlost opět problém nečiní. Kromě toho existuje spousta bezdrátů v licencovaných pásmech.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #36 kdy: 25. 02. 2011, 10:21:05 »
Je možná samozřejmé, že někdo, i ze docela pochopitelných důvodů, opovrhuje nějakou technologií, ale asi zbytečně navíc i těmi, kteří takovou technologii, možná ke své spokojenosti, používají. Na počátku bylo Vaše prohlášení : "Internet z telefonní zásuvky už může mít dneska jenom naprostý hlupák". Některý ze statisíců "naprostých hlupáků" se proti tomu dovolil ohradit a už je oheň na střeše? Kdo tady tedy netechnicky prudí? To nebylo arogantní a jízlivé ocejchování? Nebo Vy Jaroslave můžete a jiný ne?

Protože nemám rád typ lidí, jak se prezentujete Vy, nepozvu Vás domů, abyste ten pro mne dostatečně svižný web viděl na vlastní oči. A tajemství toho, proč to mám jen za tak malý paušál si s dovolením nechám pro sebe, ale není daleko od principů, které tady hlásají někteří šikovní abonenti kabelovek. Nejsem až tak velký závislák na internetu, proto mi plně postačuje i toto :
O2 Internet
Rychlost 8192/512 kbps
Datový limit : není
Překročení limitu : bez limitu
Zřízení služby 1,- Kč
Délka smlouvy : bez závazku
Cena za měsíc 600,- Kč vč. DPH
A když je to i se službou O2 Volání 30 za Celkem k úhradě včetně DPH (Kč) 141,64, je to za hubičku a možná by to také kdekomu stačilo. Vám Jaroslave asi ne, ale o svých skutečně využívaných službách a cenách jste se v tomto tématu ještě nezmínil.

Na chalupě mám podobnou službu na WIFI za 500.-Kč ročně, za podmínek "Rychlost připojení není garantována a reálně se pohybuje cca od 400 Kb/s do cca 3 Mb/s, dle momentálního vytížení sítě a kvality spojení mezi klientem a vysílačem. Celková konektivita sítě mv-net do sítě internet je 6 Mbit/s." Opět je to velmi střízlivé připojení, ale někdo by opět mohl namítnout, že na chalupu nejezdí surfovat po internetu, ale užívat si klidu a přírody.

V zaměstnání jsem připojen na optice a ani tam rychlost připojení nezneužívám na super rychlé stahování datových balíků s filmy, ani je nikam dál nedistibuuji. Mně to zkrátka stačí, ale za naprostého hlupáka se zkrátka nepovažuji.
8/1Mbps má být svižný net? Tak jako fór se ti to celkem povedlo, ale ve skutečnosti bys s takovou mizérií ohromil tak před 10 roky. Navíc připojení od O2 bývá velmi často pomalejší, je tam agregace jako prase a když to máš spolu s TV, tak rychlost netu rapidně klesá. O ceně, kde je ti dočasně poskytována nějaká sleva, je zbytečný diskutovat. Až to za těch 140Kč bude možný objednat kdekoliv, tak se to bude brát v potaz.

A že sis kdesi na chalupě vybral místního poskytovatele, jenž tě umí akorát odrbat a dát drahou a nekvalitní službu je víceméně tvůj problém. Ostatně když máš od O2 tak výhodnou nabídku v Praze, tak ti ji nepochybně dokáží za stejnou cenu a při stejné rychlosti hodit i na boudu, ne?  ;D


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #37 kdy: 25. 02. 2011, 11:05:27 »
Co na to odpovědět? Dokáži posoudit rozdíl mezi 1000 a 5 Mbps. Pro diskuze na Digizone, podívání se do pošty a stažení pár obrázků a videí z komunitních serverů mi to zkrátka stačí.

Na chalupě jsme telefonní metaliku zrušili už dávno a ani za 140Kč měsíčně bych tam internet nepotřeboval a platit nechtěl. Pro výše uvedené účely mi zkrátka bohatě stačí i to pomalé "vesnické" připojení.

Jaroslave, nesnažte se mne přesvědčit o tom, že když si udělám náladu ze značkového koňaku, bude zásadně jiná a finančně zdůvodnitelná, oproti pár obyčejným pivům. Je ale faktem, že po vypití lahve whisky na ex budu rychleji opilejší, než po 10 desítkách. :)
Asi tak vidím Vaše hodnocení mých internetových připojení a možnostmi kapacitních extrémů na optické síti.

Vše je otázkou priorit a poměru cena/služba. A z mé strany už asi názor nezměním, zejména, když tím nechci nikoho ohromovat, jak se snad domníváte. ::)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #38 kdy: 25. 02. 2011, 11:16:30 »
... Navíc připojení od O2 bývá velmi často pomalejší, je tam agregace jako prase a když to máš spolu s TV, tak rychlost netu rapidně klesá...
Já to spolu s TV nemám, jak je možné zjistit pod každým mým příspěvkem na fóru. Proto mne nějaké zpomalení kvůli TVO2 neomezuje. ;)
A ani zde nechci nikoho přesvědčovat, že by měl být s mými podmínkami spokojen. Jen jsem nechtěl být na veřejném fóru bez komentáře za naprostého hlupáka, jak jste označil nás uživatele ADSL připojení.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #39 kdy: 25. 02. 2011, 11:43:53 »
Debata o ničem, jeden screen o rychlosti připojení stejně nic nevypovídá a i tak je to v dnešní době archaismus mít ADSL. Ale když to někomu vyhovuje, tak ať si to užije. Já mu to neberu  ;D


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #40 kdy: 25. 02. 2011, 11:52:07 »
Mě sice ADSL nevyhovuje, ale mohu si vybrat mezi vifinou a o2. Nic jiného ke mě nebylo dotaženo. Je to pomalé, například na Skype s kamerou to nestačí, ale kde není, ani smrt nebere. Bydlím v Ostravě. :-[


Martin B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #41 kdy: 25. 02. 2011, 12:05:34 »
Ono spousta lidí nemá na výběr... u nás na vesnici taky UPC není a asi ani nikdy nebude. Tak jsem vděčný za alespoň 6 Mbps po hnusný, slabý, tvrdý, zvonkový dvojlince... schválně nepíšu 8 Mbps, protože u nás jde jen 6 a to je maximum. Samozřejmě jsou u nás i asi dva Wi-Fi poskytovatelé, u nich je ale rychlost ještě nižší, cena dražší a pravidelně alespoň jednou týdně jim to vypadne úplně...O2 za těch ani nevím kolik let nevypadlo ani jednou.... o super-mega rychlé UPC, si tak mohu nechat jen zdát...


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #42 kdy: 25. 02. 2011, 13:37:38 »
Tady ale není řeč jenom o UPC, jsou stovky nebo tisíce dalších poskytovatelů, kteří mají vyšší rychlost než ADSL.


Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #43 kdy: 25. 02. 2011, 14:37:50 »
OFF TOPIC
« Poslední změna: 25. 02. 2011, 15:49:55 od Ma Te S »


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Využití volných kmitoočtů podle EU
« Odpověď #44 kdy: 28. 02. 2011, 18:06:59 »
To jsou hrozný sr..ky, co z vás padaj pane Syrový!!!
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)