Autor Téma: satelit pro dva  (Přečteno 3056 krát)

milan pospisil

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • ICQ komunikátor - 314039702
    • Zobrazit profil
    • E-mail
satelit pro dva
« kdy: 19. 09. 2010, 23:12:37 »
Pánové měl bych na Vás jeden dotaz. Na rodiném domě kde chci instalovat satelit,má spoluvlastník bydlící v přízemí, již jednu parabolu nainstalovanou,je to 80cm s LBN pro dvě družice.A tak se ptám zda je možné tuto parabolu použít a jen vyměnit LBN za jiný,taktéž pro dvě družice jen v provedení Twin pro dva přijímače? Funguje tohle LBN tak, že jedou oba přijímače nezávisle na sobě tak jak kdyby byly dvě paraboly nebo se to nějak navzájem ovlivnuje a má to nějaká omezení? Jeden STB je SD a druhý,ten můj bude HD,oba dva SKY Link.Jde mi o to abych nemusel mít na baráku dvě paraboly nad sebou.
Nejhorší lidé na forech jsou ti,kteří musí za každou cenu neustále něco psát! téměř vždy je to totální blbost
Edision Argus mini IP
PHILIPS 32PFL5605H
PHILIPS 40PFL5606H
PHILIPS 40PFL5007H/12

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: satelit pro dva
« Odpověď #1 kdy: 20. 09. 2010, 00:32:10 »
Samozřejmě, twin LNB fungují nezávisle, takže je jedno, jestli je jeden přijímač takový a druhý makový  ;) Od toho jsou vícevýstupové konvertory, aby bylo možné provozovat na jednu parabolu více přijímačů. Jen musí mít každý svůj svod...

Je tedy třeba na parabolu nainstalovat twin monoblok a správně seřídit. Ale pozor, mám zkušenost, že některé monobloky se s některými parabolami úplně "nemusí". Známá je třeba nekompatibilita monobloků s parabolami Gibertini. Tyto případy nekompatibility jsou ale celkem méně časté, pokud máte obyčejnou 80Al parabolu a osadíte ji monoblokem, mělo by vše fungovat.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz