Autor Téma: Jaký přijímač? bylo: Tak kterou? ....  (Přečteno 5076 krát)

Martin Kalenda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jaký přijímač? bylo: Tak kterou? ....
« kdy: 13. 09. 2010, 10:01:45 »
Tak jsem vzal UPC Direct za 300 plus kartu dopatra k tomu. Otázka zní co za přijímač. Na kartě je napsáno irdeto ale to bude asi jen název vlastníka (karty jsou použité).


ideálně jedna značka jeden s PVR jeden bez ale aby byla logika stejná, nebo dvě s PVR.
--
Rád bych diskutéry požádal o radu kterou satelitní platformu vybrat. Požadavek je to do RD kde je více tv ale jen dvě se používají aktivně. Chci to především kvůli ženě a špuntovi tj nemám zájem o filmové kanály ale nějakou vatu na pozadí (slováci, tv paprika, national geographic ..) plus v budoucnu (do roka) dětské kanály (tv kazí děti ale i tak přijdou vyjímečné situace kdy je třeba využít tv  a něco udělat).

 Rád bych požádal o věcné názory, mám seznam kanálů co to stojí. zajímá mě především technická realizace (možnost mít vlastní STB, dva stb), vedlejší efekty (free kanály), a taky poměr cena výkon. UPC válcuje ostatní nabídkou, na digitv prý chodí zvěsti o nekvalitě (u pohádek asi ne tak podstatné jako u hokejového přenosu) a skylink je stran nabídky zdaleka nejchudší. Zaryté argumenty stoupenců jednotlivých prosím stranou tak aby se podařilo udržet téma diskuse.
« Poslední změna: 21. 09. 2010, 07:08:19 od Martin Kalenda »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mmc

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #1 kdy: 13. 09. 2010, 11:12:18 »
To si musíš vyriešiť sám, pretože koľko ľudí toľko chutí. Akurát pozor pri tých dvoch TV, aby ti niekto neponúkol  jednu kartu (skylink, cslink) a dva STB prepojené "telefónnym káblom", to už na Vianoce nemusí fungovať. Predpokladám, že sa nezaujímaš o programy "bez mesačných poplatkov", preto doporučujem UPCdirect ... ale zas možno máš záujem o exkluzívny program DigiSport, potom je jedinou voľbou DIGI ... prípadne si chceš poskladať svoj vlastný balík, tak kupuj CSlink.
3.7-4.2 linear ... 230cm PF mesh
3.4-4.2 + 10.7-12.75 circular ... 180cm PF
10.7-12.75 linear ... 130cm offset
18.3-18.8 + 19.7-20.2 circular ... 130cm ofset
(a to všetko pekne v garáži)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #2 kdy: 13. 09. 2010, 11:24:36 »
Rád bych diskutéry požádal o radu kterou satelitní platformu vybrat. Požadavek je to do RD kde je více tv ale jen dvě se používají aktivně. Chci to především kvůli ženě a špuntovi tj nemám zájem o filmové kanály ale nějakou vatu na pozadí (slováci, tv paprika, national geographic ..) plus v budoucnu (do roka) dětské kanály (tv kazí děti ale i tak přijdou vyjímečné situace kdy je třeba využít tv  a něco udělat).

 Rád bych požádal o věcné názory, mám seznam kanálů co to stojí. zajímá mě především technická realizace (možnost mít vlastní STB, dva stb), vedlejší efekty (free kanály), a taky poměr cena výkon. UPC válcuje ostatní nabídkou, na digitv prý chodí zvěsti o nekvalitě (u pohádek asi ne tak podstatné jako u hokejového přenosu) a skylink je stran nabídky zdaleka nejchudší. Zaryté argumenty stoupenců jednotlivých prosím stranou tak aby se podařilo udržet téma diskuse.

V podstatě všechno víte, tak už nic více vědět nemusíte. Je to čistě dle Vaší kapsy. UPC Direct má nejvyšší kvalitu a nejvyšší cenu. Digi TV má nejnižší kvalitu a nejnižší cenu.
Sky Link a CS Link pak stojí kdesi uprostřed mezi nimi. Ovšem není pravda, že Sky Link má nabídku nejhorší. Disponuje např. výborným přírodopisným kanálem Viasat Nature, který v ostatních třech nenajdete. Také disponuje HD kanály, které nenajde ani u Digi TV ani u CS Linku a nabídku dětských kanálů má vyšší nežli CS Link. Také jistě víte, že UPC Direct a Digi TV vám dodají přijímače jejich, kdež to v případě Sky Linku a CS Linku musíte mít přijímač svůj vlastní. No a co si budete lovit mimo české služby, to je Vaše věc a lze toho zajímavého ulovit spoustu http://www.google.cz/prehledy/televize-digital/all/
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #3 kdy: 13. 09. 2010, 11:36:27 »
Citace
zajímá mě především technická realizace (možnost mít vlastní STB, dva stb))

Tak to hned vyřaďte rumunskou mafii DigiTV. Tam si vlastní přijímač nedáte. Navíc ty "zvěsti" o nekvalitě nejsou zvěsti, ale realita. Obraz a zvuk příšerný, zákaznický servis nulový. A že si za špinavé peníze skoupili práva pro Premier league a následně ji neprodali nikomu jinému a svůj program neposkytli do jiných platforem (a mase diváků tak znemožnili sledování PL), to je jen další ukázka jejich přístupu.

Uvažujte tedy pouze mezi UPC, Skylinkem a CS linkem.

Citace
vedlejší efekty (free kanály)

Tam je to také jednoduché.
UPC (Thor 0,8W) - žádné free kanály, resp. naprosté minimum a nezajímavé. Pro kombinaci s jinými družicemi byste musel mít toroidní parabolu, o čemž předpokládám neuvažujete.
Skylink, CS Link (typicky monoblok Astra 3+Astra1) - množství free programů (komplet německé, další evropské, světové (CNN, Al Jazeera atd.), navíc dost i v HD rozlišení (ARD HD, ZDF HD, Servus TV HD a další, často velmi atraktivní programy).

Takže bych to viděl asi takto: jestli chcete mnoho českých programů (resp. dabovaných do ČJ) ale nechcete nic jiného, a nemáte problém si za nabídku ČJ programů dost zaplatit, tak uvažujte o UPC. Pokud by vám stačila o něco chudší nabídka za lepší cenu a navíc jako bonus free programy, tak pak Skylink nebo CS link.

Opravdu záleží hlavně na programových prioritách. Ale DigiTV opravdu vynechte, nikdo rozumný si tuto "službu" nemůže platit...

PS:
Citace
UPC Direct má nejvyšší kvalitu a nejvyšší cenu

Nevím nevím jak s tou kvalitou... Dle mého bude kvalita jednotlivých programů stejná jako u Skylinku či CS linku, ale nemohu to ničím doložit, UPC nemám a parametry jejich bitrate z Thoru jsem zatím nikde neviděl.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Martin Kalenda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #4 kdy: 13. 09. 2010, 11:45:00 »
diky  za podnety, a ten vlastni stb?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #5 kdy: 13. 09. 2010, 11:51:18 »
Tak to hned vyřaďte rumunskou mafii DigiTV. Tam si vlastní přijímač nedáte. Navíc ty "zvěsti" o nekvalitě nejsou zvěsti, ale realita. Obraz a zvuk příšerný, zákaznický servis nulový. A že si za špinavé peníze skoupili práva pro Premier league a následně ji neprodali nikomu jinému a svůj program neposkytli do jiných platforem (a mase diváků tak znemožnili sledování PL), to je jen další ukázka jejich přístupu.
Ale no tak Kubo. Také nemám DigiTV zrovna v oblibě, ale mafie/špinavé peníze? Máte o tom nějaké bližší info aby to nebyla jen agentura JPP?

Jinak to že neposkytují práva nikomu dalšímu je celkem běžná realita. Exkluzivní práva k zajímavým sportovním přenosům je záležitost velice drahá a musí se náležitě využít aby se kupci investice vyplatila. Podívejte se na Itálii a nebo Anglii - exkluzivní práva jsou hlavní marketingové taháky a platformy je důsledně využívají. Z tohohle pohledu má DigiTV výbornou příležitost aby ve spojení PL s přechodem na Nagra3 vytěžila maximum. To že to podělávají tradičně tragickou péčí o zákazníka a bídným marketingem je jiná věc...


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #6 kdy: 13. 09. 2010, 11:54:40 »
Tak stačí napsat jenom rumunský šmejd, ono to je v zásadě to samé. :-D
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #7 kdy: 13. 09. 2010, 11:56:02 »
Citace
Nevím nevím jak s tou kvalitou... Dle mého bude kvalita jednotlivých programů stejná jako u Skylinku či CS linku, ale nemohu to ničím doložit, UPC nemám a parametry jejich bitrate z Thoru jsem zatím nikde neviděl.

No, já se tady nedávno dohadoval právě s někým, že bitráte mají vyšší Sky Link / CS Link nežli UPC na Thoru. Došlo to tak daleko, že jsem se se tedy podíval, kolik mi to ukazuje... A zjistil jsem, nevěře svým očím, že UPC Direct ho má opravdu vyšší. Ovšem to, nevěře svým očím, byla fráze, protože mně už se zdál i před tím ten obraz u UPC nějakej nečekaně dobrej a lepší nežli býval...

Vcelku jsi to posoudil velice dobře. Připojím se k Tvému varování ohledně DIGI TV a upozorňuji, že s tou službou jsou potíže. Sice nyní si všichni navykli rozebírat jakési potíže Sky Linku. Ale DIGI TV je má doopravdy, tedy někteří tzv. piráti tedy uživatelé té služby nelegálním způsobem. Se nahrnuli i k nim. A pokud se píše, že s tímto náporem mají nyní Sky Link a CS Link jisté potíže...Tak si nepřej vědět, co se děje u DIGI TV. Tedy ani já si to nepřeji vědět. Prostě nezvládají nic a vykolejení začínají být již i ti legální zákazníci, kteří s nimi byli poslední 3 roky spokojeni a začínají je rušit ! S čímž se začínám setkávat, protože se chodí ptát, co místo nich.Takže tuto službu bych osobně také vynechal.

Ještě se jednou vrátím k těm FTA kanálům. Ty samozřejmě jako člověk ovládající němčinu doporučuješ Astru na 19,2... Ale třeba pán hovoří lépe anglicky nebo francouzsky nebo jinak... Proto jsem mu tam dal kompletní přehled na všechny družice a ať si z toho vybere sám, co by ho kde mohlo zajímat...A pak má těch možnosti zase mnoho...Tedy buď již ty dvě tebou zmíněné, ale také třeba dvě antény, prostě jednu tam a druhou jinam nebo konec konců třeba i na jedné z nich motor.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #8 kdy: 13. 09. 2010, 12:01:45 »
diky  za podnety, a ten vlastni stb?

Vlastní STB můžete mít u Skylinku, CS linku, ale pokud vím, tak to šlo dříve i u UPC, nevím jak teď...

K STB potřebujete dekódovací modul, pokud nemá integrovanou čtečku karet. Spíše bych doporučil kvalitní přijímač + modul nežli nějaký s integrovanou čtečkou. Konkrétní doporučení na přístroj dá samozřejmě skoro každý jiné, ale určitě berte něco slušného - osobně doporučím Kathrein UFS 903 (jak jinak :) ), ale slušné jsou i jiné značky. A nekupujte SD přijímač, v dnešní době se to již nevyplatí - leda byste druhou TV měl CRT a v následujících letech ji nehodlal měnit.

Citace
Ale třeba pán hovoří lépe anglicky nebo francouzsky nebo jinak... Proto jsem mu tam dal kompletní přehled na všechny družice a ať si z toho vybere sám, co by ho kde mohlo zajímat...

Jistě, tam je na výběr dost alternativ, pokud by měl tazatel velký zájem o ruzné zahraniční programy, tak pak samozřejmě doporučuji Skylink/CS link + k tomu parabolu Fuba 85 a 4 ks twin konvertoru - pro Astru 1, Astru 2, Astru 3 a Hotbird. Přesně takto to mám doma zařízeno, a tuto vynikající kombinaci jsem instaloval i na dalších místech ;)
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Martin Kalenda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #9 kdy: 13. 09. 2010, 12:40:27 »
cena prijimace neni dulezita, idealne pvr abych si mohl nahrat zpravy. idealne jako wisi ci co jsem to hodil na pudu. a 2,5 dsk nebo usb vzadu na zpravy tech par giga mus stacit. hd a pochopitelnost a snadnost ovladani (nemusi to byt cestina ale kvuli zene radeji eng nez de)

prave vlastni stb je pro me dulezitej. tchyne ma  dvb-c stb a je to katastrofa. u upc jen resim jestli 400 nebo 600. kdyz se zeptam na stanku upc tak vedi uplny prd o technicke realizaci.

chcete mi to nekdo prodat? jestl schramstne provizi upc nebo nekdo z fora .....


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #10 kdy: 13. 09. 2010, 14:15:38 »
Většina rozumných HD přijímačů umí PVR na externí USB médium (flashku nebo disk). Takové řešení je podle mne rozumnější, než přijímač s vestavěným HDD Tam je pak totiž většinou ventilátor, a stačí pár let, a rušička je na světě. Podobné je to ostatně i s DVD rekordéry s HDD. USB disky se dnes prodávají za nízké ceny, a jen je třeba vybrat takový, který nemá velký proudový odběr (typicky do 400-500 mA) aby mohl být napájen z přijímače.

Stejně tak většina přijímačů podporuje ČJ, v menu i EPG. Pochopitelnost ovládání je pak většinou výrazně lepší u značkových přijímačů, stejně jako přehlednost dálkového ovladače.

Jinak asi nikdo rozumný vám to na dálku neprodá, pokud je třeba i instalace atd. :) Doporučuji zavolat si nějakého profesionála z vašeho regionu.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Martin Kalenda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #11 kdy: 13. 09. 2010, 14:26:34 »
sem zapoměl dodat, že není třeba nic instalovat je tam parabola (teď na astru ale výložník na thor otočím z měřákem i sám - už jsem to udělal) rozvody po domě taky /je tam nějakej aktivní multiswicht tomu já nerozumím) mě šlo čistě o tu kartu případně spárovanou s CI kartou modulem (nevím jestli to říkám správně). satelit normálně funguje jen jsem ho nepoužíval netřídil. takže chybí jen karta

takže edit topicu:

jaké dva identické přijímače?
« Poslední změna: 13. 09. 2010, 14:41:19 od Martin Kalenda »


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #12 kdy: 13. 09. 2010, 17:32:34 »
Tak stačí napsat jenom rumunský šmejd, ono to je v zásadě to samé. :-D
Jaroslave, ale podle mne je rozdíl mezi tím, když někdo napíše "rumunský šmejd" a tím když někdo píše "mafie" a "špinavé peníze". Nemyslíte?

Stále by mně zajímalo (a to myslím vážně) jestli se mafie/špinavé peníze zakládají na něčem konkrétnějším a nebo jsou to jen dojmy...


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #13 kdy: 13. 09. 2010, 23:03:20 »
Citace
Stále by mně zajímalo (a to myslím vážně) jestli se mafie/špinavé peníze zakládají na něčem konkrétnějším a nebo jsou to jen dojmy...

Existují takzvaná veřejná tajemství - a financování DigiTV je jedno z nich. Dokonale tomu odpovídá i politika firmy - naprostý nezájem o zákazníky a absence komunikace s médii.
Nejsem investigativní novinář ani detektiv, takže to nemám nijak potvrzené a důkazy asi těžko dodám, že...

Ale myslíte si, že služba, která zadarmo poskytovala satelitní komplety které pak "zákazníci" nevrátili, několik let byla bez problému dostupná pro pirátský příjem, a přesto nezkrachovala a navíc si mohla dovolit zakoupit pro celou střední Evropu práva pro takový atraktivní program, jako je Premier League, nemá příjmy z jiných zdrojů?
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Martin Kalenda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaký přijímač, bylo: Tak kterou? SkyLink, UPC, DigiTV
« Odpověď #14 kdy: 21. 09. 2010, 07:07:35 »
Tak jsem vzal UPC Direct za 300 plus kartu dopatra k tomu. Otázka zní co za přijímač. Na kartě je napsáno irdeto ale to bude asi jen název vlastníka (karty jsou použité).


ideálně jedna značka jeden s PVR jeden bez ale aby byla logika stejná, nebo dvě s PVR.