Autor Téma: Proč ČT 1 vysílá film Heidi ve formátu 4:3 letterbox?  (Přečteno 17446 krát)

Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #30 kdy: 09. 03. 2011, 10:47:56 »
Spor bohužel musím vést s někým,kdo nic z debaty doma nemá a jenom z naprosto zřejmé nevědomosti plácá nesmyslnosti jako třeba že her ve skutečném HD je na PS3 5%,obraz dnes prodávaných TV je pouze na HD,kamera HD je totožná s mobilem atd.Co je tedy rozlišení 720p?To není HD?ORF1-2HD vysílá v tomto rozlišení a obraz je brilantní oproti mnoha stanicím vysílajících 1080i např.Eurosport HD je obrazově o dost pozadu v případě native vysílání.A pokud si ten neználek myslí,že pravé HD je až 1080p tak to musí do USA kde tuším jedna stanice vysílá v tomto formátu.A vrcholem jsou pochybnosti o obrazové kvalitě a rozlišení her na PS3-lepší obraz jsem neviděl.Ale co také chtít od někoho pro něhož je vrcholem zážitku Zoom obrazu v případě SD vysílání 4:3 LB na skleněnce.Plácat něco o tom že si někdo kupuje TV aby byl IN to je další blbost.Já mám kvalitní TV abych na ní mohl sledovat kvalitní HD obsah ovšem čekáním až bude převládat v kabelovce UPC to je opravdu marné.Možnosti dnes již jsou takže není problém mít třeba 60 HD programu každému dle libosti,vybavení,peněz a nebo jistých znalostí v něčem co nemá smysl s tímto neználkem vubec rozebírat.
Ale jdi, ty brepto - když máš panel v rozlišení 1920x1080 a pustíš na tom 720p neboli 1280x720, tak to bude taky stát za Velký H  :P  Ty seš prostě typická ukázka běžnýho spotřebitele, který o tom nic neví a plká jenom na základě toho, co mu nalil do hlavy výrobce nebo prodejce z reklamních letáků  ;D  Zrovna tak kvalita "HD kamer" v cenách do 100.000Kč je přímo tragická, jsou to obyčejný plastokrámy s mizernou optikou (jestli se ty sklíčka ze zavařovaček dají vůbec optikou nazvat), snímací čip je jeden a ještě CMOS, což se hodí tak do průmyslových kamer, ale hlavně že LAMA čte na boku nápis HD a chrochtá si blahem co má za zázrak  ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #31 kdy: 09. 03. 2011, 11:56:09 »
Nevím, zda někdo může mít TV se zobrazovačem o nativních 720 řádcích? Tuto normu HD tedy musí "většina" TV stejně přepočítávat a silně pochybuji, že třeba rakouští diváci by byli spokojeni se svojí 720 řádkovou "HD mazanicí". Proto mě zákonitě musí napadnout, zda právě Vy, pane Syrový, netrpíte informačním nedostatkem, kdy nemáte praktickou možnost porovnat výsledný obraz z různých zdrojů na různých zobrazovačích. Nebo snad máte proti systému HD 720p nějaké osobní, či profesní účelové výhrady?

Možná jste ale milionář a máte tříčipovou 1080 řádkovou kameru s dokonalým skleněným objektivem, oproti těm opovrhovaným, které si mohou pořídit jen "socky"? Já jsem původní amatérský film nahradil analogovou kamerou, tu digitální a nakonec "filmuji" foťáčkem, který má jen 720 řádkové HD video. U každého stupně inovace jsem při reprodukci postřehl pokrok a nyní, při sledování videí, natočených při šnorchlování nad korály, mi to i na velkém LCD stačí.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #32 kdy: 09. 03. 2011, 12:51:46 »
Už zase rozebíráš něco, čemu nerozumíš? Není to tak dlouho, co ti tady jiný diskutující k tomu něco jasně napsal a ty se nějak nemůžeš pořád poučit. Jinak jenom pro tvoji informaci - existují třeba zobrazovače 1366x768, což se tomu 720p přibližuje rozhodně víc, než zobrazovač 1920x1080. Ovšem v tomto případě šlo spíš o to, že tady někdo do nebes vychvaloval PS3 a nakonec se ukázalo, že drtivá většina her vůbec v plném HD není.

Pokud jde o to co mám já, tak to není podstatný, protože opět šlo jenom o fakt, že spotřební kamery nestojí kvalitou za nic, takže jestli mají nějaký nápis HD nebo ne, to už nehraje žádnou roli a tudíž kupovat HD zobrazovač kvůli kameře je naprostá zbytečnost.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #33 kdy: 09. 03. 2011, 14:16:15 »
Už zase rozebíráš něco, čemu nerozumíš? .... spotřební kamery nestojí kvalitou za nic, takže jestli mají nějaký nápis HD nebo ne, to už nehraje žádnou roli a tudíž kupovat HD zobrazovač kvůli kameře je naprostá zbytečnost.
Asi mne znáte lépe, než já sám sebe. On ten přepočet čehokoliv na HD obrazovku není jen prostá matematika. Nebo snad elektronické obvody v TV umí lépe násobit koeficientem 0,9375 než 0,6667, což odpovídá poměru 720 a 1080 ku 768? Svojí roli v tom hraje ale i fakt, že se nevysílá tolik řádek a sloupců, ale podstatně méně komprimovaných shluků pixelů a to do toho nezatahuji nějaké rozdílné komprimační algoritmy a datové toky. Proto jsou ty převodní poměry podstatně složitější a nezáleží tolik na tom, zda se přepočítává na bližších 768, ale na "umění" tohoto obvodu v televizoru a obvykle na tom, kolik tento obvod stál.

Je obvyklé, že si spotřebitel kupuje spotřební zboží, čili i kamery. Sice není podstatné, co pane Syrový sám máte, ale neberte uživatelům právo na příznivý dojem, který mají při sledování svých HD záběrů ze "spotřební" kamery na HD televizoru. Pokud nejste zaměstnanec nějaké testovací laboratoře se specializací na kvalitu zobrazení různých zdrojů na různých zobrazovačích, nemáte o nic větší právo na svojí pravdu, když ani nemáte osobní možnost posoudit techniku, kterou diskutující mají doma.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #34 kdy: 09. 03. 2011, 15:30:47 »
U přepočtu platí prostá matematika - mám 720 bodů a pokud z nich potřebuji udělat 1920 bodů, tak to bude vždy horší, než když z toho udělám např. 1024 bodů. Tady ti žádný zázračný algoritmus ani nějaké kouzelné obvody nepomohou, nehledě na to, že u spotřební elektroniky za pár šupů by tam nikdo ani takový obvod nedal (kdyby teoreticky existoval a dokázal ze 720 vytvořit 1920 bez ztráty kytičky).

A uživatelům rozhodně nic neberu, ať si koupí každý co chce, ale ohradím se proti blábolům alá pan poctivý a ty, kteří tady notoricky píšete jenom svoje domněnky, zjevně podpořené propagačními letáky výrobců a úplně mimo realitu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #35 kdy: 09. 03. 2011, 17:02:46 »
Pan Syrový trpí silným nedostatkem praktických zkušeností ze sledování HD vysílání,protože ty zkušenosti díky svému zřejmě chabému vybavení nemá.Z toho samozřejmě usuzuje,že obraz v rozlišení 720p je nekoukatelná věc na FHD zobrazovači což je naprostý nesmysl a blábol-obraz jak rakous.tak něm.programu v tomto rozlišení je vynikající.Neodpustím si okomentovat jeho opět z neznalosti a nulové zkušenosti s PS3 napsané nesmyslnosti.Syn má doma 30 her z nichž 16 nabízí k výběru rozlišení 720p-1080i.A z těchto 16 jich 8 je i v rozlišení 1080p.Takže si ten blábol o mizivém procentu trochu poopravte a z pochopitelné nevědomosti a neznalosti nelžete.Do nebes vychvalová konzole PS3 první serie u nás prodávaná nemá konkurenci v reprodukci obrazu DVD počínaje a BR+ her konče.Obraz v rozlišení 1080i s přehledem vysoce převažuje v případě HD vysílání jednotl.operátoru,takže opět blábol o ničem.Jenom takový malý postřeh pokud se týká SD programu a jeho sledování na FHD TV.Na zkoušku jsem si pustil včerejší fobal z Barcelony na CT4 ze Skylinku.Obraz byl  dá se říci vynikající naprosto srovnatelný třeba s vyhlášenou kvalitou německých SD programu.Takže ty mazanice o kterých jsem psal a sleduji je v pouze ve vyjímečných případech mají příčinu uplně jinou a nemusím zde rozepisovat jakou.Takže čekejte ale bacha aby jste se vubec dočkal.Hezké CRT pobavení u kabelu.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #36 kdy: 09. 03. 2011, 18:53:11 »
 ;D ;D ;D ;D ;D


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #37 kdy: 09. 03. 2011, 19:12:32 »
U přepočtu platí prostá matematika - mám 720 bodů a pokud z nich potřebuji udělat 1920 bodů, tak to bude vždy horší, než když z toho udělám např. 1024 bodů. Tady ti žádný zázračný algoritmus ani nějaké kouzelné obvody nepomohou...
A k tomuto poznání jste přišel vlastním pozorováním, nebo jste to jen někde vyčetl?

Říká Vám něco rozlišovací zorný úhel oka, vliv opakovací obrazové frekvence na vnímání dynamického obrazu? Máte tušení, proč jsou některé, navenek "obyčejné", televize tak drahé? Ještě nikdy jste nezkoušel v nějakém fotoeditoru na počítači snižovat rozlišení obyčejné fotografie ve formátu JPEG? A jak se to projevovalo na konstantně nativním rozlišení monitoru? Skoro bych o tom pochyboval. Jinak byste nemohl tak naivně tvrdit, že přepočet na více bodů bude, bez ohledu na algoritmus, vždy horší. On ani ten obraz 720p se totiž neskládá z 720 řádek, jak se mylně domníváte, ale z shluků pixelových "ostrůvků" i přes několik řádek. Pokud to nevíte, zkuste si něco nastudovat z literatury o kompresi digitálního televizního obrazu a teprve potom napadejte ostatní.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #38 kdy: 09. 03. 2011, 19:39:39 »
Pan Syrový totiž odpovídá přiblblima smajlíkama a neochvějnou jistotou,že 720p je nesledovatelý obraz na FHD TV.Ale to pravé na sledování tohoto rozlišení je přeci CRT a nic jiného nemá v současné době ani cenu sledovat.Už ho nechám nebot ho vlastně začínám litovat.Jenom pro zajímavost dnes synátor pořídil na PS3 další hru 1080p.Pokrok je věc pro něho poněkud neznámá.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #39 kdy: 09. 03. 2011, 20:53:12 »
U přepočtu platí prostá matematika - mám 720 bodů a pokud z nich potřebuji udělat 1920 bodů, tak to bude vždy horší, než když z toho udělám např. 1024 bodů. Tady ti žádný zázračný algoritmus ani nějaké kouzelné obvody nepomohou...
A k tomuto poznání jste přišel vlastním pozorováním, nebo jste to jen někde vyčetl?

Říká Vám něco rozlišovací zorný úhel oka, vliv opakovací obrazové frekvence na vnímání dynamického obrazu? Máte tušení, proč jsou některé, navenek "obyčejné", televize tak drahé? Ještě nikdy jste nezkoušel v nějakém fotoeditoru na počítači snižovat rozlišení obyčejné fotografie ve formátu JPEG? A jak se to projevovalo na konstantně nativním rozlišení monitoru? Skoro bych o tom pochyboval. Jinak byste nemohl tak naivně tvrdit, že přepočet na více bodů bude, bez ohledu na algoritmus, vždy horší. On ani ten obraz 720p se totiž neskládá z 720 řádek, jak se mylně domníváte, ale z shluků pixelových "ostrůvků" i přes několik řádek. Pokud to nevíte, zkuste si něco nastudovat z literatury o kompresi digitálního televizního obrazu a teprve potom napadejte ostatní.
Nezabředávej do technické podstaty přepočtu obrazu, protože tomu nerozumíš a to co ti vypadne z Google stejně nechápeš. Stejně jako nechápeš, že celou dobu je řeč o spotřebce, kde jsou produkty na jedno brdo. A že nějaký výrobce (např. SONY) to prodává předražený, tak to je blbost akorát spotřebitelů, že to koupí. Ani TV za půl miliónů si neporadí s přepočtem uspokojivě, stejně jako si s tím neporadí broadcast zařízení, protože určité věci se prostě udělat nedají. Existuje na to poměrně trefné rčení "z ho*na bič neupleteš"  :P


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #40 kdy: 09. 03. 2011, 20:56:55 »
Pan Syrový totiž odpovídá přiblblima smajlíkama a neochvějnou jistotou,že 720p je nesledovatelý obraz na FHD TV.Ale to pravé na sledování tohoto rozlišení je přeci CRT a nic jiného nemá v současné době ani cenu sledovat.Už ho nechám nebot ho vlastně začínám litovat.Jenom pro zajímavost dnes synátor pořídil na PS3 další hru 1080p.Pokrok je věc pro něho poněkud neznámá.
Tvoji hlouposti se člověk musí akorát zasmát, jinak to fakt nejde  ;D  Takže si užívej tu svoji konzoli PS3 na papíře, protože máš fyzicky beztak houby a i kdybys ji náhodou měl, tak s prvním PC v poloviční hodnotě to ten zmetek PS3 projede na celé čáře a nepomůže tomu ani ta jedna slavná hra v 1080p  ;D ;D ;D


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #41 kdy: 09. 03. 2011, 22:07:24 »
Pan Syrový totiž odpovídá přiblblima smajlíkama a neochvějnou jistotou,že 720p je nesledovatelý obraz na FHD TV.Ale to pravé na sledování tohoto rozlišení je přeci CRT a nic jiného nemá v současné době ani cenu sledovat.Už ho nechám nebot ho vlastně začínám litovat.Jenom pro zajímavost dnes synátor pořídil na PS3 další hru 1080p.Pokrok je věc pro něho poněkud neznámá.
Tvoji hlouposti se člověk musí akorát zasmát, jinak to fakt nejde  ;D  Takže si užívej tu svoji konzoli PS3 na papíře, protože máš fyzicky beztak houby a i kdybys ji náhodou měl, tak s prvním PC v poloviční hodnotě to ten zmetek PS3 projede na celé čáře a nepomůže tomu ani ta jedna slavná hra v 1080p  ;D ;D ;D
Ty jseš opravdu chudák jinak se to nazvat nedá.Ty si fakt myslíš,že tehdejší první den prodeje za cca 18000Kč je pro drtivou většinu populace nedostupná částka?To si jako muže dovolit jenom horních 10 tisíc?A podle tebe PC za poloviční cenu tento zmetek přejede na celé čáře?Nebo seš opravdu chudák se vším co k tomu patří a na nic nemáš a možná z tebe mluví závist.Nezoufej najdi si pořádnou práci a možná se konečně zbavíš té paranoii v podobě podezírání,že nikdo nic nemá třeba si na to taky vyděláš a konečně se zbavíš té CRT,která patří bohudík do minulého století bez ohledu kdy jsi si tento pro tebe zajisté klenot koupil.Jelikož si na 100% neviděl ten obraz a ani jsi nemohl tak plácáš něco o PC podle tebe tedy za 9 tisíc a jeho schopnostech něco přeject.Já bych pro změnu takové PC dal přeject tak jedině pod vlak.Zkus poprosit někde kde prodávají PS3 at ti na tom pustí film nebo hru a hlavně až to uvidíš tak nezapomen cestu domu a pokud tam přesto budeš trefit navštiv po cestě domu lekárnu kup si prášky proti zvracení,které se u tebe zcela jistě dostaví po zapnutí tvé oblíbené CRT.Na závěr nikdy nemluv o ničem co si v reálu nikdy neviděl a jak to tak vypadá hned tak neuvidíš.PS3 je mimochodem jenom jednou z více alternativ jak využít a sledovat kvalitní FHD TV.U mne třeba je na prvním místě satelitní HD přístroj s bohatou nabídkou HD programu.Upozornění:něco to stojí takže to se tě také asi netýká.Takže vydrž Prtka vydrž a možná se taky dočkáš.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #42 kdy: 09. 03. 2011, 22:13:16 »
Já se nemusím ničeho zbavovat, protože u takových týpků jako seš ty je zkušenostmi prokázáno, že čím víc se vychloubají, tím větší lejno mají  ;D ;D ;D ;D ;D


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #43 kdy: 09. 03. 2011, 23:25:59 »
Vubec se nevycloubám opět  zapracovala tvoje paranoia.Vychloubat se konkrétně nějakou PS3 kterou má doma desetitisíce mladasu to bych se tedy moc vychloubat nemohl.Hlavně to nemám ve zvyku spíš naopak nikdy nepopisuji svoje vybavení pokud mne k tomu někdo nevyzve nebo to přímo nevyžaduje a nebo přímo nedonutí jako ty a tvoje jakási nesmyslná podezíravost.Když ti napíšu,že mám doma již zmíněný Philips,dále předchozí model 9704,Sony 52 Z-4500 která byla v době pořízení druhou jejich řadou a na boudě Sharp 42XL 2E ve své době také druhá řada-tak se dočkám jenom dalšího tvého paranoidního názoru o chlubení a kravinách jako IN a podobně.Vubec nechci být IN a ani mne toto označení nic neříká.Ale kupuji si např.TV po dost dukladném porovnámí s X modely jiných výrobcu,pak se jdu na ně podívat s vlastním vybavením obraz.nosiču podívám se i vedle a nakonec koupím.Jsou to moje peníze a jenom muj problém a tvoje zbytečná starost.Někdo to prochlastá někdo prohraje v herně já to utrácím mimo jiné tímto zpusobem.Zastávám názor proč ne proč čekat a hlavně na co čekat,když to co chci tady už momentálně je.Z hrobu se ještě nikdo na kvalitní obraz nekoukal.Takže bacha.Tak a mužeš tady zase napsat jak to všechno znám jenom na papíře nebo vlastně píšeš v pomatení smyslu o sobě?


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: ČT1 Heidi ve 4:3 letterbox
« Odpověď #44 kdy: 10. 03. 2011, 07:10:45 »
 ;D ;D ;D ;D ;D