Autor Téma: Faktura od UPC Lucembursko  (Přečteno 16511 krát)

Daves

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Faktura od UPC Lucembursko
« kdy: 01. 09. 2010, 11:06:46 »
Vážení,

řeším problém s UPC po několika letech provozu se tato společnost rozhodla šalamounsky zdražit své služby tím, že jí provozuje Lucemburská společnost a běžný uživatel to neví, akorát netečou peníze do rozpočtu ČR. Běžný uživatel tedy asi problém nemá, ale na faktuře, alespoň na našich chybí jejich DIČ pro EU. Protože mám UPC v restauraci tak je takový doklad neplatný (není tam nově rozepsáno ani DPH). a účetní mě fakturu vyhodila. Poslal jsem jí zpět a přišla mě po urgenci odpověď, že o problému ví a omlouvají se. Nicméně přišla druhá faktura a zase špatně tak jsem jí zaslal zpět a co se nestalo. Tak jsem tam volal a opět mě ujistili, že to řeší. Jenže v pátek mě kartu vypnuli. Tak jsem tam opět volal oni zase na 7 dní zapnuli a řekli mě, že celý problém je v tom asi na to přišli až teď, že  při zachování stejné ceny s DPH bude služba bez DPH dražší, protože v Lucembursku je daň jen 3%. Takže zdražení o 17% a v  ČR již tato satelitní televize nebude nic platit. Pro mě jako zákazníka jasná správa managment se snaží vydělat co nejvíc, ale když po dobu více jak 2 měsíců nejsou schopni toto vyřešit prostě jim nejde o zákazníky z řad plátců DPH. Závěr Bye Bye UPC jdu k provozovateli, který platí daňe v ČR a zasílá daňové doklady podle zákonů v ČR a EU. :(

EDIT:
Na základě reakcí jen doplňuji, že toto jsem se napsal, aby ti co mají podobný problém nebo o něm neví, že pokud dávají od UPC direct daňový doklad do účetnictví tak se dopouštějí přestupku a horzí jim pokuta od finančního úřadu. Zatím se to týká pouze SATELITNÍ TV UPC Direct.

PODSTATOU CELÉHO PROBLÉMU JE, ŽE UPC DIRECT PRODÁVÁ SLUŽBY V ČR, ALE DPH a DANĚ PLATÍ V LUCEMBURSKUA V ČR NEPLATÍ NA DANÍCH NIC! Takže všichni platí více aniž by o tom věděli. Pokud bude firmu vlastnit Lucemburská společnost, ale platit daně v ČR za poskytované služby v ČR tak je to v pořádku. Nyní jdou daně rovnou do Lucemburska a platí tu jen poštovné České poště....
« Poslední změna: 01. 09. 2010, 15:58:17 od Daves »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #1 kdy: 01. 09. 2010, 11:36:23 »
Vážení,

řeším problém s UPC po několika letech provozu se tato společnost rozhodla šalamounsky zdražit své služby tím, že jí provozuje Lucemburská společnost a běžný uživatel to neví, akorát netečou peníze do rozpočtu ČR. Běžný uživatel tedy asi problém nemá, ale na faktuře, alespoň na našich chybí jejich DIČ pro EU. Protože mám UPC v restauraci tak je takový doklad neplatný (není tam nově rozepsáno ani DPH). a účetní mě fakturu vyhodila. Poslal jsem jí zpět a přišla mě po urgernci odpověď, že o problému ví a omlouvají se. Nicméně přišla druhá faktura a zase špatně tak jsem jí zaslal zpět a co se nestalo. Tak jsem tam volal a opět mě ujistili, že to řeší. Jenže v pátek mě kartu vypnuli. Tak jsem tam opět volal oni zase na 7 dní zapnuli a řekli mě, že celý problém je v tom asi na to přišli až teď, že  při zachování stejné ceny s DPH bude služba bez DPH dražší, protože v Lucembursku je daň jen 3%. Takže zdražení o 17% a v  ČR již tato satelitní televize nebude nic platit. Pro mě jako zákazníka jasná správa managment se snaží vydělat co nejvíc, ale když po dobu více jak 2 měsíců nejsou schopni toto vyřešit prostě jim nejde o zákazníky z řad plátců DPH. Závěr Bye Bye UPC jdu k provozovateli, který platí daňe v ČR a zasílá daňové doklady podle zákonů v ČR a EU. :(
Tobě může být úplně jedno kde UPC platí nebo neplatí daně, pro tebe je rozhodující, jestli se ti za tu cenu služba vyplatí nebo ne. Mmimochodem právě hospodští jsou neplacením daní a černotama proslulí (ostatně kolika hostům vystavuješ daňový doklad na útratu?!) a o platbách pro OSA, Intergram atd. nemluvě, to máš taky zcela jistě v pořádku, stejně jako koncesionářský poplatek za TV na provozovně, že?  :P


Daves

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #2 kdy: 01. 09. 2010, 11:45:31 »
Vidím, že další chytrák - "Čeháček", který hází všechny do jedné skupiny. Jsem živnostník a po těch jdou kontroly nejvíc to zaprvé. Za druhé platím OSA, Integram, Dilia, poplatky ČT. Neplatím ČRA (nemáme rádio) a sdružení osvětlovačů po poradě s právníkem.
S ČT jsem se dokonce soudil a vyhrál, protože chtěli i 6 poplatek za zařízení, které neumožňuje příjem TV vysílání až tak to je.
Na poplatcích platím několik desítektisíc ročně. Tak než si někoho laskavě berete do svých chytrých úst tak musíte něco vědět a tady jste se hodně spletl.
Vy jako "Čecháček" radějí hned pomluvíte než diskutuje na téma, že velké firmy vyvádí peníze ven za služby poskytované v této zemi a kam tedy morálně daně patří.

A jedno mě to není, já v této zemi žiji a pokud někdo vyvádí daně za služby, které tu poskytuje (pro Vás vydělává) tak mě to vadí. Ty peníze pak chybí v rozpočtu a musí se škrtat například u Policie nebo Hasičů. To, že jsou šrty nutné je druhá věc a další kolik lidí je tam navíc a nudí se v práci je věcí další (osobně některé znám, takže nespekuluji), ale to je téma na jiné fórum.
« Poslední změna: 01. 09. 2010, 12:06:06 od Daves »


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #3 kdy: 01. 09. 2010, 11:54:42 »
Vidím, že další chytrák - "Čeháček", který hází všechny do jedné skupiny. Jsem živnostník a po těch jdou kontoroli nejvíc to zaprvé. Za druhé platím OSA, Integram, Dilia, poplatky ČT. Neplatím ČRA (nemáme rádio) a sdružení osvětlovačů po poradě s právníkem.
S ČT jsem se dokonce soudil a vyhrál, protože chtěli i 6 poplatek za zařízení, které neumožňuje příjem TV vysílání až tak to je.
Na poplatcích platím několik desítektiscím ročně. Tak než si někoho laskavě berete do svých chytrých úst tak musíte něco vědět a tady jste se hodně spletl.
Vy jako "Čecháček" radějí hned pomluvíte než diskutuje na téma, že velké firmy vyvádí peníze za služby posktované v této zemi a kam tedy morálně daně patří.
Zatím tady pomlouváš jenom ty, a to firmu UPC. A navíc mám zjištěno, že hostům automaticky daňový doklad za útratu vůbec nevystavuješ, takže zcela jasný podvod a krácení daní. Ještě něco? :P


Daves

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #4 kdy: 01. 09. 2010, 12:03:17 »
Asi nevíte co je pomluva. Ta firma nedodržuje platný zákon to není pomluva a popsání jejich reklamačního řízení také ne.

Pomluva je o někom říkat, že něco nedělá bez ověření a to děláte vy.

Nemíním tady s Vámi vést diskuzi na téma restaurací ani Vám jinak sdělovat další nepodstatné věci k tématp UPC, protože vy už dopředu všchno stejně víte. To, že všichni živnostníci nedělají vše tak jak mají je asi jasné od toho jsou kontroly. Na druhou stranu to samé platí u zaměstanců zneužívající kopírky, auta, surfování v pracovní době na netu a tak to snad patří do jiné diskuze?!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


hrazny palyza

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #5 kdy: 01. 09. 2010, 12:22:33 »
Za druhé platím OSA, Integram, Dilia, poplatky ČT. Neplatím ČRA (nemáme rádio) a sdružení osvětlovačů po poradě s právníkem.

Měl byste platit i státnímu rozhlasu, protože vysílá v DVB-T a televizní příjímač, resp. settopbox je tak zařízení způsobilé i k příijmu rozhlasu. Mimochodem státní televize a státní rozhlas si vzájemně vyměňují údaje o koncesionářích. Jakmile jste tedy plátcem televizní koncese, měl byste platit i za rozhlas.
Jinak zrušení kabelovky UPC je jistě správné rozhodnutí  :)


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #6 kdy: 01. 09. 2010, 12:43:39 »
Asi nevíte co je pomluva. Ta firma nedodržuje platný zákon to není pomluva a popsání jejich reklamačního řízení také ne.

Pomluva je o někom říkat, že něco nedělá bez ověření a to děláte vy.

Nemíním tady s Vámi vést diskuzi na téma restaurací ani Vám jinak sdělovat další nepodstatné věci k tématp UPC, protože vy už dopředu všchno stejně víte. To, že všichni živnostníci nedělají vše tak jak mají je asi jasné od toho jsou kontroly. Na druhou stranu to samé platí u zaměstanců zneužívající kopírky, auta, surfování v pracovní době na netu a tak to snad patří do jiné diskuze?!
Pokud máš pocit, že firma UPC nedodržuje platné zákony, tak se obrať s podnětem na orgány činné v trestním řízení a ne na zdejší fórum, kde to sotva kdo prošetří.

V tvém případě mám ověřeno, že všem hostům ty daňové doklady nedáváš a navíc ani nedaníš spropitné. Takže ne někdo jiný, ale ty konkrétně.

A zaměstnance sem netahej, protože to je věcí jejich zaměstnavatele (jemu vzniká event. škoda) a nejde o žádný daňový únik vůči státu.

Každopádně platí, že pokud nejseš spokojen, tak můžeš jít jinam - to je přece nejsnažší způsob řešení, ne?


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #7 kdy: 01. 09. 2010, 12:44:50 »
Za druhé platím OSA, Integram, Dilia, poplatky ČT. Neplatím ČRA (nemáme rádio) a sdružení osvětlovačů po poradě s právníkem.

Měl byste platit i státnímu rozhlasu, protože vysílá v DVB-T a televizní příjímač, resp. settopbox je tak zařízení způsobilé i k příijmu rozhlasu. Mimochodem státní televize a státní rozhlas si vzájemně vyměňují údaje o koncesionářích. Jakmile jste tedy plátcem televizní koncese, měl byste platit i za rozhlas.
Jinak zrušení kabelovky UPC je jistě správné rozhodnutí  :)
Až na to, že dotyčný využívá satelitní službu a ne kabelovku, ale jinak dobrý  :P


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #8 kdy: 01. 09. 2010, 12:50:17 »
A zaměstnance sem netahej, protože to je věcí jejich zaměstnavatele (jemu vzniká event. škoda) a nejde o žádný daňový únik vůči státu.
Zmínil jsi auta. Jestliže používáš služební auto k soukromým jízdám a nemáš to ošetřené v platu, dopouštíš se daňového úniku, protože musíš přičíst k daňovému základu 1% z pořizovací ceny auta a o to se navyšuje daň ze mzdy.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #9 kdy: 01. 09. 2010, 12:51:15 »
Až na to, že dotyčný využívá satelitní službu a ne kabelovku, ale jinak dobrý 
Na satelitu taky hrají rádia.


Zip Zip

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 92
  • Dělám to, čemu rozumím, čemu nerozumím, nedělám.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #10 kdy: 01. 09. 2010, 14:28:17 »
Vážení,

řeším problém s UPC po několika letech provozu se tato společnost rozhodla šalamounsky zdražit své služby tím, že jí provozuje Lucemburská společnost a běžný uživatel to neví, akorát netečou peníze do rozpočtu ČR. Běžný uživatel tedy asi problém nemá, ale na faktuře, alespoň na našich chybí jejich DIČ pro EU. Protože mám UPC v restauraci tak je takový doklad neplatný (není tam nově rozepsáno ani DPH). a účetní mě fakturu vyhodila. Poslal jsem jí zpět a přišla mě po urgernci odpověď, že o problému ví a omlouvají se. Nicméně přišla druhá faktura a zase špatně tak jsem jí zaslal zpět a co se nestalo. Tak jsem tam volal a opět mě ujistili, že to řeší. Jenže v pátek mě kartu vypnuli. Tak jsem tam opět volal oni zase na 7 dní zapnuli a řekli mě, že celý problém je v tom asi na to přišli až teď, že  při zachování stejné ceny s DPH bude služba bez DPH dražší, protože v Lucembursku je daň jen 3%. Takže zdražení o 17% a v  ČR již tato satelitní televize nebude nic platit. Pro mě jako zákazníka jasná správa managment se snaží vydělat co nejvíc, ale když po dobu více jak 2 měsíců nejsou schopni toto vyřešit prostě jim nejde o zákazníky z řad plátců DPH. Závěr Bye Bye UPC jdu k provozovateli, který platí daňe v ČR a zasílá daňové doklady podle zákonů v ČR a EU. :(

No tak vida, tady vidíme první důvod přesunu Directu do Lucenburska. Je to přirozené, maximalizovat zisky, minimalizovat náklady. Otázka zní, kolik mají zákazníků - platců DPH, asi jich moc nebude, když problém neřeší.
V hospodách jde převážně o sport, je možné využít nabídek Skylinku & CS Linku, ti daně v ČR jistě platí.  :o


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #11 kdy: 01. 09. 2010, 14:42:11 »
Třeba Skylink (Towercom a TradeTec) je krásnou ukázkou, že? Ani jeden ze statutárních orgánů není občanem ČR a nemá zde trvalé bydliště (kromě jednoho, který je v TradeTec předsedou dozorčí rady), ale hlavně že zde platí daně  :P


Daves

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #12 kdy: 01. 09. 2010, 14:49:16 »
Pokud máš pocit, že firma UPC nedodržuje platné zákony, tak se obrať s podnětem na orgány činné v trestním řízení a ne na zdejší fórum, kde to sotva kdo prošetří.V tvém případě mám ověřeno, že všem hostům ty daňové doklady nedáváš a navíc ani nedaníš spropitné. Takže ne někdo jiný, ale ty konkrétně.A zaměstnance sem netahej, protože to je věcí jejich zaměstnavatele (jemu vzniká event. škoda) a nejde o žádný daňový únik vůči státu.Každopádně platí, že pokud nejseš spokojen, tak můžeš jít jinam - to je přece nejsnažší způsob řešení, ne?

Co to tady plácáte? vždy se vůbec neznáme. U nás jste zřejmě nikdy nebyl...

Jinak si pletete pojmy s dojmy opakovaně. Bohužel jsem neměl čas reagovat - musím pracovat, ale o tom jestli satelitní televizi nebo třeba Škoda auto vlastní cizinec mě vůbec nejde.

PODSTATOU CELÉHO PROBLÉMU JE, ŽE ONI PRODÁVAJÍ SLUŽBY V ČR, ALE DPH a DANĚ PLATÍ V LUCEMBURSKU a ČR Z TOHO NEMÁ NIC!

Jinak opakovaně jsem upozorňoval, že nechci do tohoto téma tahat ani zaměstanavatele ani zaměstatnce vždy jen reaguji na hloupé názory a falešná fakta.
« Poslední změna: 01. 09. 2010, 15:20:12 od Daves »


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #13 kdy: 01. 09. 2010, 14:53:36 »
čím vyšší daně z příjmu, tím stát méně vybere. Protože firmy začnou platit daně jinde, třeba v Lucembursku, kde jsou daně nižší. Chovají se tržně jako třeba každý český "obyčejný" člověk, který si jede nakoupit levněji za hranice.
To jen soudruzi a jiní populisti blbnou lidi, že když zvýší daně, bude více lupu...


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #14 kdy: 01. 09. 2010, 15:00:30 »
Asi nevíte co je pomluva. Ta firma nedodržuje platný zákon to není pomluva a popsání jejich reklamačního řízení také ne.

Pomluva je o někom říkat, že něco nedělá bez ověření a to děláte vy.

Nemíním tady s Vámi vést diskuzi na téma restaurací ani Vám jinak sdělovat další nepodstatné věci k tématp UPC, protože vy už dopředu všchno stejně víte. To, že všichni živnostníci nedělají vše tak jak mají je asi jasné od toho jsou kontroly. Na druhou stranu to samé platí u zaměstanců zneužívající kopírky, auta, surfování v pracovní době na netu a tak to snad patří do jiné diskuze?!
Pokud máš pocit, že firma UPC nedodržuje platné zákony, tak se obrať s podnětem na orgány činné v trestním řízení a ne na zdejší fórum, kde to sotva kdo prošetří.

V tvém případě mám ověřeno, že všem hostům ty daňové doklady nedáváš a navíc ani nedaníš spropitné. Takže ne někdo jiný, ale ty konkrétně.

A zaměstnance sem netahej, protože to je věcí jejich zaměstnavatele (jemu vzniká event. škoda) a nejde o žádný daňový únik vůči státu.

Každopádně platí, že pokud nejseš spokojen, tak můžeš jít jinam - to je přece nejsnažší způsob řešení, ne?

Co to tady plácáte? vždy se vůbec neznáme. U nás jste zřejmě nikdy nebyl...

Jinak si pletete pojmy s dojmy opakovaně. Bohužel jsem neměl čas reagovat - musím pracovat, ale o tom jestli satelitní televizi nebo třeba Škoda auto vlastní cizinec mě vůbec nejde.

PODSTATOU CELÉHO PROBLÉMU JE, ŽE ONI PRODÁVAJÍ SLUŽBY V ČR, ALE DPH a DANĚ PLATÍ V LUCEMBURSKU a ČR Z TOHO NEMÁ NIC!

Jinak opakovaně jsem upozorňoval, že nechci do tohoto téma tahat ani zaměstanavatele ani zaměstatnce vždy jen reaguji na hloupé názory a falešná fakta.
Ale to víš, že jsem u tebe byl - akorát sem ti to neřekl a k tomu, aby mě nějaký hospodský obsloužil, se ani znát nemusíme...

A podstatou problému seš ty, který se zbytečně stará o to, kdo kde platí daně a přitom sám vytváří daňové úniky  :o