Autor Téma: dilema LG 50PK950 versus Panasonic TX-P50G20E  (Přečteno 9684 krát)

Jiří Novotný

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
dilema LG 50PK950 versus Panasonic TX-P50G20E
« kdy: 31. 08. 2010, 19:56:29 »
Dobrý den, již jsem přečetl spoustu diskusí na téma plazmové televize. Nyní se mi naskytla příležitost koupit novou plazmu, viz výše a nemohu se mezi nimi rozhodnout. Obě mohu mít za cenu 30 tis. Můžete mi sdělit Váš názor. Pro LG hovoří dle mého názoru design, velká konektivita s ostatními přístroji, pro panasonic léty ověřená značka lídra v plazmových televizorech, subjektivně lepší obraz. Co by pro vás bylo při volbě těchto přístrojů důležité? Já oceňuji (využiji) dlna, zajímavá je možnost wifi, podpora divx. Docela zajímavá je u panasonicu funkce upscaling (nebo jak se to píše). Oba modely jsou špičky a teď babo raď. Díky za názory. Asi toto téma hodím i na jiné fórum, tak se nezlobte. ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: dilema LG 50PK950 versus Panasonic TX-P50G20E
« Odpověď #1 kdy: 31. 08. 2010, 22:04:00 »
Osobně bych šel do Panasonicu.
Co se televizí Panasonic týče, vždy byly kvalitní, ovládání přehledné atd. Záleží také, co je pro vás důležité. Jestli kvalita a obraz (což je dle mého hlavní parametr pro TV) a nebo různé funkce navíc.

Nejlepší plazmové TV byly Pioneery, ty už se bohužel nedělají. Jistou známkou kvality bylo i to, že tam naprosto žádné funkce navíc nikdy nebyly. Prostě TV se špičkovým obrazem a tunery dle výběru.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Marek Vajdík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: dilema LG 50PK950 versus Panasonic TX-P50G20E
« Odpověď #2 kdy: 01. 09. 2010, 13:51:48 »
Taky bych spis volil Panasonic. Divx muzete prip. resit necim takovym: http://www.ferguson-digital.cz/products/D-880HX/index.aspx (to uz je relativne mala investice a dostanete mj super podporu titulku, moznost prehravat divxy z USB i z DVD/CD media, MP3/CD/DVD player, ..... atd.).

Mel jsem Panasonic TV dvakrat po sobe. Jednou CRT, pote plazmu. V obou pripadech jsem byl naprosto spokojen se zpracovanim, s obrazem, uzivatelskym komfortem atd. Mozna tomu obcas chybi nejaka ta technicka vychytavka - ale co umet mela, to TV od Panasonicu vzdycky umela na jednicku.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: dilema LG 50PK950 versus Panasonic TX-P50G20E
« Odpověď #3 kdy: 01. 09. 2010, 18:30:31 »
Chybu neuděláš ani s jednou.
Mimochodem, upscaling a kontrast obrazu stejně jako zvuk je u LG výrazně lepší, PANASONIC přeostřuje obraz a zvuk je celkem bída.
Loudness War zabijí hudbu!


Petr Sirotka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: dilema LG 50PK950 versus Panasonic TX-P50G20E
« Odpověď #4 kdy: 01. 09. 2010, 20:47:54 »
Také si myslím, že chybou by nebyla ani jedna, ale co se mých zkušeností týče, tak mi připadají zobrazovače od LG lepší. Jak barevně, tak kontrastně a ačkoliv černá není černá u žádné LCD/plazmy, tak u LG je podle mě nejčernější (zobrazovače od LG mám doma 3 (1 monitor, 2 TV), Panasonic znám jen od známých a z obchodů  :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: dilema LG 50PK950 versus Panasonic TX-P50G20E
« Odpověď #5 kdy: 05. 09. 2010, 18:57:52 »
Osobně bych šel do Panasonicu.
Co se televizí Panasonic týče, vždy byly kvalitní, ovládání přehledné atd. Záleží také, co je pro vás důležité. Jestli kvalita a obraz (což je dle mého hlavní parametr pro TV) a nebo různé funkce navíc.

Nejlepší plazmové TV byly Pioneery, ty už se bohužel nedělají. Jistou známkou kvality bylo i to, že tam naprosto žádné funkce navíc nikdy nebyly. Prostě TV se špičkovým obrazem a tunery dle výběru.
Musím konstatovat, že ovládání a menu je u LG daleko přehlednější a user friendly oproti Panasonicu. Tím rozhodně nechci zpochybňovat kvalitu této značky.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: dilema LG 50PK950 versus Panasonic TX-P50G20E
« Odpověď #6 kdy: 05. 09. 2010, 22:02:04 »
Mně osobně se zdá, že Panasonic začíná usínat na růžích. Není to už to pravé ořechové. Hlavně u plasem je to znát, tam korejci od LG stále více bodují.
Loudness War zabijí hudbu!