Autor Téma: DVB-T Jeseník/Praděd  (Přečteno 45544 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:DVB-T Jeseník/Praděd
« Odpověď #60 kdy: 11. 12. 2011, 11:08:27 »
Poslední cca týden pozoruji výrazné zhoršení úrovně a kvality signálu u dálkového příjmu kanálů 51 a 53 z Pradědu. MUX 3 výrazně mozaikovatí, MUX 2 občas. Má někdo podobnou zkušenost? Že by námraza na vysílací anténě? V místě příjmu (Pardubice) podmínky stabilní, sníh ještě nenapadl, s anténou ani kabely se nehýbalo.
Mux na kanále 53 z logických důvodů neprověřím, v Praze hraje Žižkov a Cukrák, ale 51k jde. Občas se objeví nějaká ta kostička. Pokles síly signálu ale zaznamenávám též. V létě jsem ho měl na hodnotě okolo 25, nyní mi to ukazuje 9. Není se ale čemu divit. Vzdálenost 192 km už je pěkná dálka...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adámek Karel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T Jeseník/Praděd
« Odpověď #61 kdy: 11. 12. 2011, 14:42:58 »
Poslední cca týden pozoruji výrazné zhoršení úrovně a kvality signálu u dálkového příjmu kanálů 51 a 53 z Pradědu. MUX 3 výrazně mozaikovatí, MUX 2 občas. Má někdo podobnou zkušenost? Že by námraza na vysílací anténě? V místě příjmu (Pardubice) podmínky stabilní, sníh ještě nenapadl, s anténou ani kabely se nehýbalo.

Bydlím okolo 25 km  od Pradědu a mux 3 na 51 k nechytnu (směr Zlaté Hory) ,problém tu dělá tento vysílač v analogu vzdálený cca 150 km

711,25      51   TVP 1    RTCN   Kalisz *Mikstat*   KAL   WLP    200,000   H   ND

Dvb-T z tohoto vysílače je dobře přijímatelné

658,00      44   MUX-2   RTCN   Kalisz *Mikstat*   KAL   WLP    100,000   H   ND

Jinak signál z Pradědu na 36k,je nesrovnatelně o dost silnější než 51 a 53k  ,který značně kolísá a je dost haklivý na počasí.
Opticum 9500 HD WORLD SAT TV 28,5°-23,5°-19,2°-13°E
40PFL6606H/12,RWT DTV-401T,Evolve Scorpio DT-3010HD
DVB-T-CZ Mux 1,2 Biskupská kupa Zlaté Hory (36,53k)  PL Mux 1,2,3 Opole Chrzelice (46,34,43k)  
Antény - 2xTVA 21-60
Zesilovač IVO DVB-T 30dB X
Slučovač IVO SLR03-F 36,51-53k + Rest


Jaroslav Ondráček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T Jeseník/Praděd
« Odpověď #62 kdy: 12. 12. 2011, 15:14:42 »
Dobré odpoledne , zhoršení signálů z Jeseník - Praděd  je i v České Třebové všechny MUX - 1 , 2 a 3 ted jede jen 85/77-81 , kdo ví co stím dělaji snad neubírají na výkonosti kvůli Polsku ?? 8)


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T Jeseník/Praděd
« Odpověď #63 kdy: 12. 12. 2011, 17:24:49 »
Dobré odpoledne , zhoršení signálů z Jeseník - Praděd  je i v České Třebové všechny MUX - 1 , 2 a 3 ted jede jen 85/77-81 , kdo ví co stím dělaji snad neubírají na výkonosti kvůli Polsku ?? 8)
samozřejmě, ubrali výkon, bargrafy a procenta přece nelžou!!!  :o
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T Jeseník/Praděd
« Odpověď #64 kdy: 12. 12. 2011, 17:25:34 »
Dnes odpoledne skokové zlepšení signálu MUX 3 i MUX 2, ráno to ještě nešlo, teď Prima Love obraz jak břit. Tak to nebylo počasím, ale asi probíhaly na Pradědu nějaké technické úpravy  ;)

MUX 1 na kanále 36 jde stabilně dobře, tam mám 100% / 100% ikdyž sedne vrána na anténu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:DVB-T Jeseník/Praděd
« Odpověď #65 kdy: 12. 12. 2011, 17:48:52 »
Poslední cca týden pozoruji výrazné zhoršení úrovně a kvality signálu u dálkového příjmu kanálů 51 a 53 z Pradědu. MUX 3 výrazně mozaikovatí, MUX 2 občas. Má někdo podobnou zkušenost? Že by námraza na vysílací anténě? V místě příjmu (Pardubice) podmínky stabilní, sníh ještě nenapadl, s anténou ani kabely se nehýbalo.
Mám na Pardubicku 2 "ovečky" s ITA směrovanou na Praděd. Ani jedna z "oveček"  "nevyslovila" od počátku příjmu do dnešního dne žádnou stížnost.


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T Jeseník/Praděd
« Odpověď #66 kdy: 12. 12. 2011, 21:04:49 »
Dnes odpoledne skokové zlepšení signálu MUX 3 i MUX 2, ráno to ještě nešlo, teď Prima Love obraz jak břit. Tak to nebylo počasím, ale asi probíhaly na Pradědu nějaké technické úpravy  ;)

MUX 1 na kanále 36 jde stabilně dobře, tam mám 100% / 100% ikdyž sedne vrána na anténu.

:-D
představy laiků, že když jim poskakují procenta na jejich krabici za 3,50 Kč tak se někdo hrabe ve vysílači za miliony, jsou opravdu úsměvné :-D
nechte si odborně napravit anténní soustavu, evidentně Vám tam něco hapruje...
ale pokud tomu věřit nechcete, tak si klidně dál žijte ve svých naivních představách  ;D
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T Jeseník/Praděd
« Odpověď #67 kdy: 13. 12. 2011, 14:42:02 »
No já nevím, zda mi něco hapruje. Asi tu mám na kanále 51 šotka. Zajímavé je, že na polském K58 z Czarne Gory mám stabilně 80-85% a programy jdou stále a bez výpadků! Analog z Pradědu mi taky chodil 15 let bez problému a MUX 3 na K51 taky bez problému od startu až do konce listopadu. Od začátku prosince problémy a dnes opět kolísavý signál a obraz mozaikuje... 

A ještě doplnění: celý anténní systém je pasivní a maximálně jednoduchý, tj. bez jakýchkoli zesilovačů nebo útlumových členů. V podstatě jedna širokopásmová UHF anténa s koax svodem a dvě účastnické zásuvky - jedna průchozí, druhá koncová.  A pak už jen koax k televizi... tam opravdu nemá co haprovat.

« Poslední změna: 13. 12. 2011, 16:47:27 od fanda t. »


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:DVB-T Jeseník/Praděd
« Odpověď #68 kdy: 13. 12. 2011, 18:38:25 »
A ještě doplnění: celý anténní systém je pasivní a maximálně jednoduchý, tj. bez jakýchkoli zesilovačů nebo útlumových členů. V podstatě jedna širokopásmová UHF anténa s koax svodem a dvě účastnické zásuvky - jedna průchozí, druhá koncová.  A pak už jen koax k televizi... tam opravdu nemá co haprovat.
A samotná anténa? její výška nad terénem? okolní blízká i vzdálenější zástavba? Pokud si dobře vzpomínám, psal jste tu kdysi o LP anténě. Ta pro bezproblémový příjem s potřebnými rezervami v Pardubicích pro vysílač Praděd není moc vhodná - vlastní zkušenost.


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T Jeseník/Praděd
« Odpověď #69 kdy: 14. 12. 2011, 08:02:07 »
Anténa je LP, výhled výborný, nikdy žádné problémy s příjmem nebyly. Jen jsem se chtěl ujistit, než polezu na střechu, zda není chyba na vysílači.