Autor Téma: Jak na slabý signál slovenského MUX2 ?  (Přečteno 18814 krát)

david.kriz

  • Host
Re: Jak na slabý signál slovenského MUX2 ?
« Odpověď #45 kdy: 14. 09. 2010, 15:22:16 »
Nechci tady dělat nějakého advokáta ale právě ALCAD aspoň v katalogovém listu u těchto "nových a zázračných" typů antén přiznal údaj v "dBi" a neschoval se za obecný "dB". Ale ony ty antény samy o sobě nejsou špatné, jen marketing z nich dělá něco co nejsou, což u techniků nevyvolává tu správnou odezvu  :)

Jestli je něco špatné nebo dobré v tomto oboru jde zjistit pouze porovnáním, a za ty prachy nejsou špatné, ale totálně kničemu... je to jen móda, bohužel se stále rozšiřující jak virus, tak jako bludy o DVB-T atd...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dušan L.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re: Jak na slabý signál slovenského MUX2 ?
« Odpověď #46 kdy: 06. 10. 2010, 03:19:37 »
Zdravím pánové.

Chtěl bych vás požádat o info, jestli po spuštění MUX 3 na 59. kanálu z Kojálu nevznikl na ostravsku problém s dálkovým příjmem slovenského MUX 2 na témže kanálu (byť s jinou polarizací) ?


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak na slabý signál slovenského MUX2 ?
« Odpověď #47 kdy: 07. 11. 2010, 09:15:41 »
Díky za tipy kde hledat správnou anténu i za typ s uchycením. Problém ale trochu bude, že na stožáru máme relativně málo místa, proto jsem zvažoval to umístění v lajně... (na to místo mám ;-) Pro umístění 2x2 bych musel nechat překopat polovinu antén a do takové akce se mi moc nechce... Ještě to zvážím. Případně bych se uskromnil jen na 2 antény.. (zástupce té anténářské firmy můj návrh (z léta) na spojení dvou antény nezavrhl, tak asi ví jak na to ;-)

pro Wolfgang Wolf:
diskuze je o slovácích
poláky jsem použil jen jako nápomocnou příměru, že i slabý signál ze Skrzycneho nám v STA jede dobře a to pouze na kanálovou vložku (bez předzesilovače)
Pokud jde o konfiguraci antén v soustavě, pak naprosto nejlepších výsledků se dosahuje u konfigurace do kosočtverce. Takováto soustava má nejmenší nároky na homogenitu pole, a nejlepší směrový diagram. Uspořádání antén kdy převažuje jeden rozměr je nevýhodné kvůli citlivosti na homogenitu pole. Takové uspořádání je vhodné jen v případě, že je nutné dosáhnout velké směrovosti v jedné ose příjmu.