Autor Téma: Testování sytému podmíněného přístupu SafeView na síti 3  (Přečteno 3050 krát)

hrazny palyza

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Czech Digital Group, a.s. testuje možnost podmíněného přístupu k programům (placená televize). Testování probíhá od konce července do konce srpna na testovacím kanálu pro EPG. Testuje se se španělský systém SafeView....

http://digitv.cz/clanky/PR_04_08_2010.htm

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Testování sytému podmíněného přístupu SafeView na síti 3
« Odpověď #1 kdy: 10. 08. 2010, 08:01:44 »
Díky, víme o tom. ;) Mělo by to vyjít jako aktualitka na devátou.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Testování sytému podmíněného přístupu SafeView na síti 3
« Odpověď #2 kdy: 13. 08. 2010, 11:52:13 »
Těch testů jsem si všiml osobně sám také, pak zde byla o tom už ta AKTUALITA

http://www.digizone.cz/aktuality/operator-multiplexu-3-potvrdil-testovani/

Ale měl bych k tomu 2 poznámky.

Za prvé mne zaráží, že to testují zrovna na EPG a nejsou schopni k tomu ani vysílat nějaký svůj monoskop nebo barevné spektrum s nápisem TEST, či něco obdobného.

Za druhé je asi přírozené, že testují podmíněný přístup a že k nějakým pay kanálům
v DVB-T časem dojde. Ale upřimně řečeno jsem dumal nad tím, které by to tak mohly být ?
Tedy zda zde vůbec někde máme nějaký tak atraktivní kanál v nabídkách Sky Link, CS Link, UPC Direct, Digi TV aby se našlo dost lidí, kteří by byli ochotni si ho platit v DVB-T ?
V podstatě mne napadly asi tak 3 kanály: Eurosport, Nova Sport a možná CS Film.
Nic dalšího se obávám by šanci chytit se, v DVB-T asi nemělo. Tedy nemyslím si,
že by v něm byla poptávka po nějakých stanicích typu HBO nebo po nějakých dokumentárních typu National Geographic, Discovery, History, Animal Planet apod.
Takže opravdu šanci bych tak dával Eurosportu a Nova Sportu a jinak asi už ničemu.
Nebo možná nějaký dětský ? Cartoon Network, Boomerang TV ? Když by to bylo česky ?
Děti si prosadí ledacos... Ale stejně tomu nevěřím... Co by tam tak mohlo uspět ?

Nejlépe by samozřejmě bylo obstarat si takový kanál, který by nebyl v žádné satelitní nabídce ani v žádné kabelové nabídce. Pak by to třeba uspělo v pay DVB-T.

Ale zase, který kanál by byl tak blbý, že by lezl do pay DVB-T a nechtěl být především
v pay DVB-S a pay DVB-C ?

Takže, nevím...Je také docela možné, že jsou ty testy úplně zbytečné. Nic méně
připravené to mít mohou. Ale obávám se, že jako se neroztrhl žádný pytel
s volnými kanály v DVB-T. Tak se neroztrhne ani s těmi placenými..
« Poslední změna: 13. 08. 2010, 12:34:10 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


V. Šetka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Testování sytému podmíněného přístupu SafeView na síti 3
« Odpověď #3 kdy: 13. 08. 2010, 13:39:30 »
Citace
Za prvé mne zaráží, že to testují zrovna na EPG a nejsou schopni k tomu ani vysílat nějaký svůj monoskop nebo barevné spektrum s nápisem TEST, či něco obdobného.

Tak stejně by ten monoskop nikdo neviděl, když je to kódované, ne? Příjem MUX3 nemám, ale předpokládám, že když ten program zakódují, tak nikdo bez karty nebude vědět, co je uvnitř.

Citace
Za druhé je asi přírozené, že testují podmíněný přístup a že k nějakým pay kanálům
v DVB-T časem dojde. ...

V současné situaci je podle mě pay-tv v DVB-T nesmysl.

Kolik že stojí ročně jedna pozice v celoplošném DVB-T, četl jsem tady něco o 80 milionech korun? V DVB-S je to asi desetina. Jakou částku měsícně by ten placený kanál musel stát, aby to bylo konkurenceschopné IPTV/DVB-S/C? Podle mě tak max. 100 Kč / měsíc. A kolik abonentů by bylo potřeba aby to bylo ekonomicky na nule - aby se zaplatily aspoň náklady na to DVB-T a CA systém? Podle mě se to číslo blíží 100 000. Kolik že má abonentů placených balíků UPC/CSlink/Skylink? Navíc s jedním či 2 programy v DVB-T je možnost oslovit méně lidí, než když je to celý balík nebo možnost výběru jako v DVB-S.

Jistě je tu možnost, že by se televize spokojila s tím, že z poplatků se jí DVB-T nezaplatí, ale pokryje to zvýšenými příjmy z reklamy, která tam je/může být. Nevěřím tomu - to už by na satelitu dávno vysílali v neplacených nabídkách.

Úvaha, že to bude cíleno na lidi, kteří nemají možnost ani jedné momentálně dostupné technologie je podle mě nesmyslná, protože kdo má takový zájem o některý placený kanál, nějak si ho už zajistil. Lidí, pro které by bylo placené DVB-T spása, a ještě by se tam objevil zrovna program co je zajímá, je podle mě moc málo.

Současné pokusy CDG s podmíněným přístupem je asi moc nestojí, a budou připraveni, kdyby náhodou se někdo objevil. Situace na trhu se může změnit. Mě to spíš přijde jako zoufalý pokus před možnou smrtí, protože jistí nejsou ani stávající 2 zákazníci v MUX3. Navíc jen tak někoho tam dlouhodobě vzít nemůžou, protože tu pořád visí přednostní právo těch, kteří získali licenci. To byly boje, jaké nové TV tady budeme mít. Hlavně, že se to teď dá svést na krizi.

Vzpomínáte ještě na toho času Český telecom a jejich masivní investice do služby ISDN a její propagace pro přístup k internetu? Skoro nikdo to nechtěl a nepotřeboval, a oni do toho vkládali velké naděje. Dost podobně na mě působí pokusy s CA u CDG.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Testování sytému podmíněného přístupu SafeView na síti 3
« Odpověď #4 kdy: 13. 08. 2010, 14:26:31 »
Tak stejně by ten monoskop nikdo neviděl, když je to kódované, ne? Příjem MUX3 nemám, ale předpokládám, že když ten program zakódují, tak nikdo bez karty nebude vědět, co je uvnitř.

No, oni to neměli zavřené stále, takže jsem zíral, co tam to EPG straší...

No, proto jsem na to reagoval, protože podle mne nemají kanál, který by byl taková bomba aby v tom mohl realně existovat...

Úvaha, že to bude cíleno na lidi, kteří nemají možnost ani jedné momentálně dostupné technologie je podle mě nesmyslná,

No, právě. To mě rozesmál ten p.M.Holík v té aktualitě ohledně Noe, jak tam mluví o přízemí apod. Tak jako parabolu pro příjem satelitního vysílání lze dát na střechu a udělat to jako STA, tedy i pro přízemní byty, že...Stejně jako jsem neslyšel, že by třeba kabelovky nenapojovaly přízemní byty... Ale je to přesně naopak. Právě s DVB-T mohou mít v přízemních bytech potíže, může to být rušeno čímkoli... Takže zatím, co ti v druhém patře, třeba pojedou na svoji pokojovku, ten v přízemí už musí třeba použít STA, protože ta pokojovka mu nepůjde... Takže, je to prostě naopak...


Btw: K tomu ISDN. Možná se to nechytlo a bylo to celkově prodělečné, to nevím, ale já jsem ho měl od samého začátku, do začátku ADSL a byl jsem s tím ohromě spokojený. Proti původnímu 56kb/s to bylo 2x tak rychlejší a hlavně bylo to stabilní.
« Poslední změna: 13. 08. 2010, 14:45:12 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0