Autor Téma: Výměna konvertoru u offset paraboly?  (Přečteno 10107 krát)

Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Výměna konvertoru u offset paraboly?
« kdy: 27. 08. 2022, 16:35:18 »
Ahoj. Rád bych se zeptal, jaké ohniskové vzd. má offset parabola 60,70,80 cm. Pokud vyměním konvertor za starý, asi se nic zásadně nemění, v řádu cm? Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výměna konvertoru u offset paraboly?
« Odpověď #1 kdy: 27. 08. 2022, 17:32:15 »
Takřka každý konvertor má možnost posunu, takže při výměně pak na připojeném měřícím přístroji budou vidět hodnoty a dle toho lze umístění i správně nastavit.


Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výměna konvertoru u offset paraboly?
« Odpověď #2 kdy: 27. 09. 2022, 06:18:16 »
Tak se mi nedaří. Nenašel jsem v okolí levného instalatéra sat. Mám parabolu 60 cm, vzdálenost pro konvertor je cca 35 cm.
Mám to na zemi. Jeden konvertor za 100 Kč (kdo ví, jestli je ok), druhý půjčený ze Skylinku, ten jde.
Myslím, že zakoupení indikátoru sat. signálu vyjde stejně, jako montér. Pak už to půjde podle úhloměru a kompasu? Děkuji


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výměna konvertoru u offset paraboly?
« Odpověď #3 kdy: 27. 09. 2022, 09:22:29 »
Neuvádíš, jakou SAT pozici přijímáš, ale pokud je to Astra 23,5E nebo 19,2E nebo Thor 0,8W (a v podstatě i všechny další obvyklé), pak by velikost paraboly měla začínat na 80 cm. Konvertor bych pak volil Inverto: https://www.omko.cz/inverto-black-ultra-single-02-db/

Pokud jde o nastavení paraboly a konvertoru, pak nějaké levné ukazovátko s indikátorem pouze intenzity signálu nic neřeší, protože to neukazuje skutečně potřebné parametry, ale tak nanejvýš výstupní úroveň konvertoru, což je k ničemu. Ke skutečně dobrému nastavení je potřeba aspoň něco, kde lze volit frekvenci (vybrat TP) a kromě intenzity signálu pak mít možnost zobrazit i další parametry, k čemuž je měřák pochopitelně nejlepší.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Výměna konvertoru u offset paraboly?
« Odpověď #4 kdy: 28. 09. 2022, 09:36:51 »
Tak se mi nedaří. Nenašel jsem v okolí levného instalatéra sat. Mám parabolu 60 cm, vzdálenost pro konvertor je cca 35 cm.
Mám to na zemi. Jeden konvertor za 100 Kč (kdo ví, jestli je ok), druhý půjčený ze Skylinku, ten jde.
Myslím, že zakoupení indikátoru sat. signálu vyjde stejně, jako montér. Pak už to půjde podle úhloměru a kompasu? Děkuji
A jaké že je to tvé okolí? A co si představuješ pod slovy "levný montér" ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výměna konvertoru u offset paraboly?
« Odpověď #5 kdy: 29. 09. 2022, 13:17:28 »
No tak pokud indikátor signálu věc neřeší, pak ten montér z okolí Zruče+/-10 Km. 300 Kč ušetřím za indikátor, 200 přidám na benzín. Stačí 500 za nastavení?