Autor Téma: záznam pořadu  (Přečteno 11491 krát)

Fanny

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • E-mail
záznam pořadu
« kdy: 16. 04. 2021, 22:05:02 »
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli má někdo z vás přístup k nějakému rozšířenějšímu zpětnému přehrání u RTVS Trojky. Konkrétně bych potřeboval první 4 díly pořadu Príbeh veľkého umenia, který se vysílá každou neděli dopoledne. Podle mých propočtů by měl být první díl odvysílaný pravděpodobně 7. února, ale všiml jsem si, že se pořad nevysílal každou neděli, kolem Velikonoc tam byl jiný program, takže to nemusí být přesné. Jde o archivní pořad, kde jsou hodně dobře vysvětlené některé části dějin umění, ale je v podstatě nesehnatelný. Bohužel jsem si všiml příliš pozdě, že je tenhle pořad aktuálně v televizi.. Na internetu jsem našel jen pátý díl a následující díly vzal ze zpětného zhlédnutí. První čtyři díly mi ale chybí..

Dříve, než napíšu do RTVS, jsem se chtěl zeptat, zda by mi někdo z vás mohl záznamy poskytnout.
Fanny | Televizi zapínám jen v případě, že tam je něco zajímavého. Takže téměř nikdy

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záznam pořadu
« Odpověď #1 kdy: 17. 04. 2021, 12:01:20 »
Príbeh veľkého umenia. Trojka | Nedeľa 7.02.2021, Antické Grécko. 2.časť cyklu dejín architektúry pre mládež.
Podle této informace z archivu asi cyklus začínal dříve než 7.2.21, toto je už 2. díl.

Podle dalších informací se cyklus vysílá poměrně často a tak si počkat na další kolo.
Príbeh veľkého umenia. Trojka | Nedeľa 31.01.2021, Staroveké monumenty.
Príbeh veľkého umenia. Trojka | Nedeľa 29.12.2019, Staroveké monumenty.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záznam pořadu
« Odpověď #2 kdy: 18. 04. 2021, 13:51:11 »
Jenom technický dotaz - jak lze ze zpětného shlédnutí vypreparovat nějaký konkrétní program a uložit ho k sobě? Samozřejmě nemyslím nahrávání obrazovky apod. hrůzy.


Fanny

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záznam pořadu
« Odpověď #3 kdy: 18. 04. 2021, 15:09:31 »
Díky za informaci, ale předpokládám, že to budou opakovat znovu nejdříve po roce, což je opravdu dlouhá doba a trochu se bojím, že to zase nějak propásnu, protože RTVS Trojku příliš nesleduju.. Ještě asi nějakou chvíli počkám, jestli se náhodou někdo neozve a kdyžtak napíšu přímo do RTVS, předpokládám, že by se s nimi dalo nějak dohodnout.

Ze zpětného zhlédnutí jsem to dostal přes záznam obrazovky. Přiznávám, že to není úplně ideální řešení, ale přepokládám, že původní pořad stejně nebude mít vyšší rozlišení než 720x576, jedinou nevýhodou jsou rozhozená FPS. Z některých služeb jde pořad poměrně snadno dostat i přes Inspect element v prohlížeči nebo skrze VLC. Stále častěji se ale setkávám s DRM nebo BLOB.

Samozřejmě je ale mnohem větší ideál mít satelitní/terestrickou krabičku s možností záznamu. Tam ale musím vědět dopředu, že se bude vysílat pořad, který chci vidět, ne jako v tomto případě, kdy se chci dívat zpětně..
Fanny | Televizi zapínám jen v případě, že tam je něco zajímavého. Takže téměř nikdy


Jan Man

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:záznam pořadu
« Odpověď #4 kdy: 26. 04. 2021, 18:23:52 »
Jenom technický dotaz - jak lze ze zpětného shlédnutí vypreparovat nějaký konkrétní program a uložit ho k sobě? Samozřejmě nemyslím nahrávání obrazovky apod. hrůzy.

Techniku, ty nevíš, nebo jen děláš hloupého?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0