Autor Téma: V jakém FW stříhat H.265 streamy bez rekomprese - Avidemux má problém  (Přečteno 14047 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Zdravím.

Jaký freeware byste doporučili na střih H.265 streamů, pokud (přirozeně) nechci rekompresi?

Samozřejmě se nabízí AviDemux, ten ale bohužel není schopen přečíst audio stopu.



Citace
Parametry audia:

Audio
ID                          : 2620 (0xA3C)
Menu ID                     : 278 (0x116)
Format                      : AAC LC
Format/Info                 : Advanced Audio Codec Low Complexity
Muxing mode                 : LATM
Codec ID                    : 17-2
Duration                    : 4 h 42 min
Bit rate mode               : Variable
Maximum bit rate            : 145 kb/s
Channel(s)                  : 2 channels
Channel layout              : L R
Sampling rate               : 48.0 kHz
Frame rate                  : 46.875 FPS (1024 SPF)
Compression mode            : Lossy
Delay relative to video     : -1 s 299 ms
Language                    : Czech

Napadá vás, kde je, do psích pekel, problém, případně víte o nějakém jiném bezplatném programu s podobně přehledným rozhraním?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Zdravím, doporučuji ještě záznam prohnat přes Mkvtoolnix. V tomto programu vyberete jen stopu, kterou chcete zachovat a spustíte tzv. multiplexování. To Vám bez ztráty vytvoří MKV videosoubor už pouze s Vámi zvolenými zvukovými stopami. Pak už lze v Avidemuxu stříhat bez problému. Pokud chcete, mohu Vám poslat stručný návod.
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Ano, pokud by vám to nedalo práci, byl bych rád.


František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Ano, pokud by vám to nedalo práci, byl bych rád.
Tady posílám krátké video. Akorát jsem si všiml, že se po tomto trochu opozdil zvuk, normálně se mi to u jiných programů neděje, ale zrovna tady u ČT3, ovšem i to lze doladit v Avidemuxu - posun zvuku.
 https://www.uschovna.cz/zasilka/GVYW3X544RUBXPGC-YFU/
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Taky jsem si všiml.  >:(

Bohužel, to už je u mne za hranicích použitelnosti. To nesmyslnou konverzi navíc v MKVtoolmix bych ještě překousl, tohle je ale už na mne moc.

Šlendrián.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


p18

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Snad jedině ffmpeg, ale ten je bez rozhraní. Tam už se musí vědět, kde střihnout I snímek.
VU+ Ultimo 4K [S2/T2/C] + TBS 6205


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
VideoReDo TVSuite 6 (není sice freeware, ale člověk si jistě poradí :D )


p18

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
    • E-mail
VideoReDo TVSuite 6 (není sice freeware, ale člověk si jistě poradí :D )
Těch pár korun není nic drahého, ale problém je jinde. Když jsem jej v poslední verzi testoval, tak měl docela problémy. Takže pokud bych si měl vybrat SW, který zvládne naše záznamy z DVB-T2, tak tento by to nebyl.
VU+ Ultimo 4K [S2/T2/C] + TBS 6205


František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Nakonec funguje program XMedia Recode - https://www.xmedia-recode.de/en/download_64bit.php. K dispozici portable verze bez instalace, pouze rozbalíte složku ze zipu a spustíte XMedia Recode.exe, je možné, že se to bude pokoušet zablokovat antivirus, ale je to bezpečné.


Nyní postup:

přetáhnete nahrávku do programu

dole si nastavte cílovou složku pro výstup

záložka formát - zde zvolte profil: vlastní
                                        formát: matroska
                                        přípona: MKV

záložka obraz - nastavte mód na kopírovat

záložka zvuk - zde asi nepůjde nastavit kopírovat, bude tam tedy mód "převést"
v pravé části výstup už by měla být automaticky nastavena první stopa (stereo), pokud ne, tak jen vlevo ve zdroji označte první stopu a klikněte na modrou šipku uprostřed těch okýnek
datový tok (dole) nastavte ze 128 na 192

pak už jen běžte do záložky úlohy, nahoře klikněte na modré plus - přidat a vedle na převést

Vytvoří se mkv, které pak lze editovat v Avidemuxu, zde už je obraz a zvuk v pořádku. Jen malá poznámka, není to chyba, ale vlastnost, ale odstraní se asi první dvě sekundy ze záznamu, to kvůli synchronizaci zvuku a obrazu, ovšem předpokládám, že nahráváte vždy pár chvil před začátkem pořadu a ne těsně před ním.
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
VideoReDo TVSuite 6 (není sice freeware, ale člověk si jistě poradí :D )
Těch pár korun není nic drahého, ale problém je jinde. Když jsem jej v poslední verzi testoval, tak měl docela problémy. Takže pokud bych si měl vybrat SW, který zvládne naše záznamy z DVB-T2, tak tento by to nebyl.

Moje zkušenost je dobrá - ve VideoReDo TVSuite 6 (verze 6.60.4.806) oříznu začátek a konec pořadu, následně pak v MKVToolNix vyhodím nepotřebné audio + titl. stopy a uložím jako mkv.


Hori97

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Také jsem zastáncem použití programu VideoReDo TVSuite V6. Vzhledem k počtu nahrávek, které jsem tímto programem již nastříhal a ještě nastříhám mi cena $95.99 (2100 kč) nepřijde jako vyhozené peníze. Dříve program měl s podporou kodekz H.265 problémy, kdy nechtěl HD streamy ČT z DVB-T2 načítat, ale aktualizace vše postupně vyřešily. Pro pohodlnost se koupě určitě vyplatí, protože žádná změna kodeků není v blízké době na pořadu dne.
DVB-S/S2: 13E, 19.2E, 23.5E, 28,2E
DVB-T/T2: Multiplexy 1,2,3,4 + PS 12,13
                  Regionální sítě  4,7,8,12
DAB+ : ČRa (10D), Teleko (11A), ČRo (12C)


riedzig

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zkusil jsem do Avidemuxu (2.7.4 Linux) nahrát a převést do .mkv 2 videa z mobilu a poté ještě kus záznamu z ČT "Rusko z výšky", vše v HEVC. Nikde žádný problém ze zvukem.


František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Zkusil jsem do Avidemuxu (2.7.4 Linux) nahrát a převést do .mkv 2 videa z mobilu a poté ještě kus záznamu z ČT "Rusko z výšky", vše v HEVC. Nikde žádný problém ze zvukem.
On to ale není problém s HEVC obecně, ale jen se zvukovými stopami z DVB-T2, a to jen s některými. U stanic, kde není více stop je vše v pořádku a nemusí se nijak převádět. Vývojáři o tom vědí, ale oprava zatím v nedohlednu. U poslední verze mám nyní ke všemu problém, když spojím více HEVC záznamů do jednoho a nechám to uložit, tak mi Avidemux vypíše cosi, že záznam není úplný kvůli špatnému časovému razítku a uloží se jen první část.
Co se týče opožděného obrazu a zvuku u převodu do MKV, tak to je problém programu MKVToolnix, zkusím kontaktovat vývojáře.
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1