Autor Téma: Příjem DVB-T ve stínu blízkých kopců s mnoha odrazy  (Přečteno 9962 krát)

navestni

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobrý večer vespol! Prosím o radu, jak docílit co nejkvalitnějšího příjmu v údolí obklopeném kopci. Jedná se o obec Kolinec, 49.2951406N, 13.4350256E. Nejbližší vysílač Svatobor je vzdálen 8 km. V praxi je možný příjem třech multiplexů o výkonu vysílačů 100kW, při větrném počasí je však signál zcela nepoužitelný. Čtvrtý mpx o výkonu 20kW přijmout nelze za žádných povětrnostních podmínek. Použité antény: Fracarro LP 45, Color supra, velké síto Vaten. Poradí někdo? Děkuji! Petr

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem DVB-T ve stínu blízkých kopců s mnoha odrazy
« Odpověď #1 kdy: 04. 11. 2020, 09:02:50 »
Zavolat odbornou firmu a nechat to na nich, nicméně pokud je příjem problematický do té míry, že ani odborná instalace nepřinese výsledek, tak se orientovat na jiný způsob příjmu (SAT, kabel, IPTV).


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem DVB-T ve stínu blízkých kopců s mnoha odrazy
« Odpověď #2 kdy: 04. 11. 2020, 09:29:08 »
A co zkusit ty různé antény? Tak blízko od vysilače by to mělo chodit. Já přijímám 6km od Kojálu v zalesněném údolí odvráceném od vysilače v podstatě na cokoli. S muxem 24 je to také horší. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


navestni

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem DVB-T ve stínu blízkých kopců s mnoha odrazy
« Odpověď #3 kdy: 04. 11. 2020, 09:44:10 »
A co zkusit ty různé antény? Tak blízko od vysilače by to mělo chodit. Já přijímám 6km od Kojálu v zalesněném údolí odvráceném od vysilače v podstatě na cokoli. S muxem 24 je to také horší.
To jsem právě zkoušel. Nejstabilnější bylo síto. Přijímač ukazuje 100% kvalitu signálu dokud nezačne foukat. Čím silnější vítr je, tím horší, až nemožný je příjem.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem DVB-T ve stínu blízkých kopců s mnoha odrazy
« Odpověď #4 kdy: 04. 11. 2020, 11:54:13 »
Jo, síto je do těchto podmínek dobrá volba, taky ho tam mám. Pak je potřeba hledat lepší místo pro anténu a nasměrování. Směr na vysilač nemusí být ten nejlepší. Když to nepomůže, tak tady už končí amatérské možnosti.
Je potřeba vzít měřák na DVB-T/2 a zjistit, které parametry stabilnímu přijmu vlastně vadí.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Příjem DVB-T ve stínu blízkých kopců s mnoha odrazy
« Odpověď #5 kdy: 04. 11. 2020, 13:27:02 »
Prostě je potřeba tam sedět s měřákem na bobku a čekat na větry :)