Autor Téma: Kolorka vs. síto - výpadky  (Přečteno 127815 krát)

Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #195 kdy: 25. 12. 2020, 17:17:26 »
spíš tak reálně +0,7dB a 1,2dB, ten "přírůstek" délky není tak velkej, aby to bylo víc a s dalším prodlužováním to stoupá ještě pomalejš. ty 3m mě připadají taková ještě "rozumná" délka a váha pro "normální" instalaci (prověřenou 40 lety pobytu supersoniků nebo 080 na střechách), pro "extremofily" už jsou jiný váhový a rozměrový kategorie :-) a já se vrtám spíš v dabu a uhf, vkv mě moc nebere.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #196 kdy: 25. 12. 2020, 21:38:19 »
Pro představu jak je to s tím "určováním" zisku na obr. průběh zisku v dBi a vyzařovací diagram 2-metrovýho 9-tiprvku na VKV ve výšce 6m na reálnou průměrnou zemí.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #197 kdy: 25. 12. 2020, 22:37:37 »
bere honě z nebe (a tím pádem i země), nechceě s tím něco udělat? Nějaká patrová soustava a la UKS? :-D


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #198 kdy: 26. 12. 2020, 23:56:19 »
To je celkem zbytečný, to bys musel tunit každou anténu do každé přesné konkrétní instalace :-) tomu "dopomůže" jakž takž jen řazení antén nad sebou, tak jak to je na vysílačích.


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #199 kdy: 01. 01. 2021, 15:56:23 »
Abysme se "vrátili" aspoň trochu k původnímu tématu, tak Velká nad Veličkou je docela oříšek, kterej místní "montér" s prodejnou elektra, kterej téměř celé dědině napral na střechy dvě 80cm logpery a na půdě to strčil do dvou uhf vstupů AM797 evercon s konstatováním, že to stejně bude blbnou, že dvb-t2 je na pi.u, to nemůže dát. Zaechovaný je to tam statečně kojál-děvín, a praděd, na kterej jedinej je tam "vidět" a je těsně za OI, K26 drtí nejstatečnějc :-)
Ale udělat to jde, i když je to prozatím sloučený dvěma hybridama :-)
A stojí to nějaký koruny :-)

PS: Pro Thresil, 2640 si nechali taky, zatím to prdli babičce o cca dvě ulice dál (nevím přesně kde, už bylo 8 večer a tma) na půdu, vyměnili kondík ve zdroji a hrajou taky. Pařízek prej babičku nezajímá, že na šlágr se.e :-) což sem se dost divil :-)
« Poslední změna: 01. 01. 2021, 17:13:52 od Xmux »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #200 kdy: 01. 01. 2021, 22:09:30 »
Xmux: Děkuji Vám za velmi přínosný příspěvek, aspoň pro mě a lidi z okolí VnV. Bylo by dobře kdyby to tak (snad spolehlivě) jelo celoročně. Má zkušenost je z dob DVB-T, že bylo nutné pro uspokojivé výsledky v rámci ročních období trochu laborovat. U DVB-T2 zatím odzkoušeno v rámci celého roku nemám, tak uvidíme...

Já to mám zatím jinak, MUX 21,22,23 beru z Kojálu (trochu jsem si musel vyhrát s natočením, ale zdá se, že výpadky na tom zpropadeném K26 jsou momentálně pryč, pomohl jsem si ještě odlaďovačem (-12 dB)) a MUX 24 beru na druhou anténu z Kapánska (ten signál je teď v zimě hodně slabý, kvalitativně, amplituda zůstala jako v létě), takže zde dost závisí na tuneru, jestli to schroustá, nebo ne. No a tyto dvě antény mám nacpané do 46K + REST a zesíleno.

Tak teď už jen čekat a uvidíme, jak to pojede na jaro/v létě  8)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #201 kdy: 04. 01. 2021, 11:37:57 »
a tu amplitudu tedy posuzujete dle čeho? :) chtělo by to relevantní údaje, pokud možno ne z teploměrů...


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #202 kdy: 04. 01. 2021, 12:52:18 »
David Kříž:
To by chtělo, máte jistě pravdu...