Autor Téma: Kolorka vs. síto - výpadky  (Přečteno 127856 krát)

omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #135 kdy: 11. 12. 2020, 11:23:41 »
DXpetr má pravdu. Vyřiďte si to ručně nebo v soukromé komunikaci. Už je to okoukané a předvídatelné.

Raději mě poraďte, jakou mám zvolit anténu pro rekonstrukci stožáru. Jestli širokopásmovou nebo kanálovou pro spektrum kanálů 26,33,40,46. Kanálovka je Kovoplast 2046. Širokopásmová je Vaten 20 prvek. V příloze je měření obou antén ve stejném místě. Ani jedna není podle mne 100%, tak která bude lepší kompromis. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #136 kdy: 11. 12. 2020, 12:18:44 »
U příjmu TV signálů se kompromisy nedělají, takže TAP 20 na k26+33+40 a 2052 na k46.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #137 kdy: 11. 12. 2020, 13:19:13 »
DXpetr má pravdu. Vyřiďte si to ručně nebo v soukromé komunikaci. Už je to okoukané a předvídatelné.

Raději mě poraďte, jakou mám zvolit anténu pro rekonstrukci stožáru. Jestli širokopásmovou nebo kanálovou pro spektrum kanálů 26,33,40,46. Kanálovka je Kovoplast 2046. Širokopásmová je Vaten 20 prvek. V příloze je měření obou antén ve stejném místě. Ani jedna není podle mne 100%, tak která bude lepší kompromis.
Když už rekonstrukce... tak jako správnej fanda bys tam měl nahodit bez kompromisů XmuX 20Y 2148 LTE 5G Free  !!  ;)


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #138 kdy: 11. 12. 2020, 13:53:15 »
Doposud jsem měl K46 na sólo anténu, ale už nechci. Co existuje TV vysílání, tak u nás byl vždy hlavní směr přijmu z jihu, kde máme v zákrytu Pálavu a Vídeň. Teď to ale už nemá význam, co rakušáci zakódovali. To budu mít akorát zaplácané pásmo 10 rakouskými multiplexy z Kahlenbergu a Jaurlingu. Vymyslel jsem to tak, že jeden směr přijmu budu mít z Brna, druhý z Bratislavy a třetí z Velké Javoriny.
Pozemák je pro mě jen záloha, takže nic nového kupovat nebudu, pouze optimálně zrecykluji ty spousty antén, co mám uložené na půdě.       
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #139 kdy: 11. 12. 2020, 14:29:32 »
Můj osobní názor který nikomu nevnucuji je ten, že buď to uděláš pořádně, nebo ne, záleží jen na Tobě. Jedna antena na Brno = právě o důvod víc, proč použít optimální antenu a x let dopředu už na nic nesáhnout, než trvat na recyklaci nějakých šrotů kterých se válí na každé půdě (vč. např. té mojí) milion... to mně nedává vůbec smysl, hliník ve sběru přece také najde své využití... Pro k26-46 žádná z tvých anten není optimální a srovnatelná s antenou xmux, a vůbec nezáleží, jestli máš něco jako zálohu nebo nezálohu, prostě buď to bude uděláno pořádně, nebo ne, vůbec nechápu, jaký smysl vůbec má ztrácet čas a úsilí nějakým měřením atd. když se pak ve výsledku použije nějaký "kompromis", i pokud jde o nějaké náklady - dobrá antena je základ všeho a na x let dopředu se nějaký litr za antenu naprosto ztratí, při ceně ostatních prvků rozvodu....  ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #140 kdy: 11. 12. 2020, 15:22:37 »
Díky za názor, je to jedna z možných variant. Manželka se mě také diví, proč ztrácím čas s anténama, když máme kabelovku. Na to je jediná odpověď, protože mě to baví. Měření není ztráta času, to je základní předpoklad proto, aby se dal vybrat ten nejlepší kompromis. Hliníková anténa není šrot, hliníková anténa je věčná, stačí vyměnit úchytky a krabičku a neliší se od nové. Nejsem si jist, jestli by anténa od Xmuxe byla ta optimální. Jsem dost blízko od Brna a mezi Hády a Jihlavskou mám asi 55°, takže anténa musí být nastavena kompromisně.     
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #141 kdy: 11. 12. 2020, 15:24:00 »
Instalovat anténní systém z toho, co mně zrovna zbylo, bych čekal nanejvýš u někoho, kdo o anténách ví sotva to, že existují :P  V každém případě pozemní vysílání a přidělené frekvence jsou do roku 2030, takže to se ještě vyplatí dát pětistovku Kč do antény 2052.
Jinak směrování antén se nedělá podle nějakého zaplácaného pásma Rakušáky, ale podle signálu v daném místě a nežádoucí frekvence se pak odladí (ORF v SD ovšem vysílá volně stále) neboli otáčet anténu někam na Brno jenom skrz kódované programy z jihu, je poněkud mimo...


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #142 kdy: 11. 12. 2020, 15:51:29 »
Co máš porád s tou 2052. Tu mám samozřejmě taky, ale ta by se hodila tak na ten K46, ale ne na ty nižší. To jsem viděl, když jsem měřil antény na V.Javorinu. Od 2023 nahoru už byla vidět zvýšená chybovost na K21 a K23.

Očekával jsem spíše diskusi nad naměřenými hodnotami jednotlivých antén, než nad mojí koncepcí rekonstrukce.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #143 kdy: 11. 12. 2020, 16:21:07 »
Psal jsem to nahoře - TAP 20 na k26+33+40 a 2052 na k46. Nebo to mám ještě nějak barvitě rozepsat? :)


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #144 kdy: 11. 12. 2020, 19:08:53 »
Já jsem zase psal, že na Brno budu mít jednu anténu a přesto nejede vlak. Doposud jsem měl na K46 tu 2052. Na 26, 28, 29, 40, 24, 34 tu širokopásmovou a na 55,56,57,59 vertikální 2060. Teď to bude všechno jinak, přednost dostanou FM a DAB. TV bude jen na okraj, opravdu jako záloha a náhled do pozemního vysílání. 

Myslím si, že parametry obou antén jsou dostatečné pro záložní příjem. Co by za to někde jinde dali. Víc se mi líbí širokopásmová, která je lepší na nižších kmitočtech, ale má tam nějaký propad na 40 kanále. Jestli to může být vysokou úrovní prvního echa. Neumím dostačně přesně analyzovat výsledky měření, protože to běžně nedělám ani se tím neživím. Tak jestli by někdo vyslovil názor.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #145 kdy: 11. 12. 2020, 19:18:01 »
ty echa děvín, kojál, hodonín, barvička tam máš jen na té tapce???


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #146 kdy: 11. 12. 2020, 20:25:39 »
Já jsem zase psal, že na Brno budu mít jednu anténu a přesto nejede vlak. Doposud jsem měl na K46 tu 2052. Na 26, 28, 29, 40, 24, 34 tu širokopásmovou a na 55,56,57,59 vertikální 2060. Teď to bude všechno jinak, přednost dostanou FM a DAB. TV bude jen na okraj, opravdu jako záloha a náhled do pozemního vysílání. 

Myslím si, že parametry obou antén jsou dostatečné pro záložní příjem. Co by za to někde jinde dali. Víc se mi líbí širokopásmová, která je lepší na nižších kmitočtech, ale má tam nějaký propad na 40 kanále. Jestli to může být vysokou úrovní prvního echa. Neumím dostačně přesně analyzovat výsledky měření, protože to běžně nedělám ani se tím neživím. Tak jestli by někdo vyslovil názor.   
Na obrázku výše jsou hodnoty z antény 2046, jak je uvedeno v popisu. Tady v textu zase píšeš, že máš anténu 2052. Takže jak?
A i kdyby TV byla jenom na okraj, tak to bastlit jednou anténou a stylem, že přes cosi nejede vlak? Sorry, ale měl jsem tě za profíka a ne nějakého violistu apod., který má právo takto postupovat, protože tomu logicky vůbec nerozumí. Ovšem pochopitelně tvoje věc...


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #147 kdy: 11. 12. 2020, 21:55:38 »
ty echa děvín, kojál, hodonín, barvička tam máš jen na té tapce???
Přesně tak, z té druhé antény jsem je někde potratil. Až si zase pujčím měřák, tak to doměřím. Těch měření jsou stovky a sem tam se chybička vloudí.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #148 kdy: 11. 12. 2020, 22:37:49 »
Na obrázku výše jsou hodnoty z antény 2046, jak je uvedeno v popisu. Tady v textu zase píšeš, že máš anténu 2052. Takže jak?
A i kdyby TV byla jenom na okraj, tak to bastlit jednou anténou a stylem, že přes cosi nejede vlak? Sorry, ale měl jsem tě za profíka a ne nějakého violistu apod., který má právo takto postupovat, protože tomu logicky vůbec nerozumí. Ovšem pochopitelně tvoje věc...
Prvně, já se za profíka nepovažuji, jelikož se živím úplně něčím jiným. Kdybych jím byl, tak se tady neptám a vyřeším si to sám. K tomu nakonec nepochybně dojde. Starám se pouze o 3, slovy o tři anténní systémy a víc jich nebude.
Druze, musím se přiznat, že po těch letech vlastně jen odhaduji, co mám na stožáru za antény. Na těch starých poctivých kovoplasťáckých byl typ vypálen trvale do krabičky. Na těch nových byla pouze samolepka, která povětrnostními podmínkami skončila v propadlišti dějin. Z kanálovek určitě mám 2028, 2032, 2039, 2044, 2052, 2060, 2064. U těch dalších si nejsem jist, ty řady se míjely. Možná až ji sundám, tak podle délky se bude dát odhadnout typ. Spíše se kloním k tomu, že to bude 2052. Vycházím z toho, že jsem použil tehdy nejvhodnější typ. Můžeš hádat, foto v příloze. 
 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #149 kdy: 11. 12. 2020, 23:19:05 »
ty to tam máš nějaký divný :-) nebo máš divnej měřák :-) já mám doma na anténě jeblé v cimře na židli, to co ty máš na střeše, což je divný. a obě antény cos použil jsou u tebe celkem dost na ho... když chceš brat hády a jihlavskou naráz, tak tam vrzni aspoň síto, co má vd 60 stupňů. a jelikož tam máš na všech 4 muxech echa cca -30dB z vertikální barvičky, tak to otoč do vertikálu, namiř na barvičku a uvidíš co uvidíš, třeba se podivíš :-) nezkusíš nevidíš :-)