Děkuji za tip, předpokládám,že stejnou službu by mně mohl udělat i tuner Evolveo Sigma T2, který vlastním.
No to právěže ne :-)
Klíčový element pro RTL-SDR je čip Realtek RTL2832U, který obsahuje demodulátor jenom na DVB-T, nikoli T2. Doporučuji kombinaci s RF front-endem R820T2, spíše než E4000. Konkrétně FC0012 nemám otestovaný. RTL2832U má jakousi ladící funkci, na kterou náhodou někdo přišel, a tato "nepodstatná, vedlejší" funkce umožňuje vytáhnout z RTL2832U přes USB kanál o šířce asi 2 MHz v surových I+Q vzorcích, v 8b hloubce (8b I + 8b Q na každý vzorek).
Tuším se krátce vyskytly i nějaké dongly, které měly RTL2832P s externím T2 demod čipem, na kterých zároveň fungovalo i RTL-SDR - ale to už asi nepůjde koupit.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=64142Vaše Sigma T2 vypadá jako vcelku fajn HW, sám mám dva kusy v HTPC (nahaté a přivázané termožvejkačkou na chladič), ale rtl-sdr na nich opravdu nechodí.
https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Geniatech_T230C#Overview.2FFeaturesV Linuxu (VDR a nějaké cmdline tooly) se z těch donglů dá zjistit aspoň CNR a snad BERT po korekci (optimálně 0).
Čili ten RTL-SDR je fajn hračka, ale v dnešní době z toho TV obraz už nevymačknete. Přesto si myslím, že pokud jste kutil, a štve vás, že nemáte šajnu, co se na tom anténním svodu děje, tak za těch pár stovek to stojí i dneska.
Mimochodem pokud jde o sledování TV, tak spíš než ProgDVB si lidi pod Windows poslední dobou chválej SichboPVR. Ale tohle Vám samozřejmě nepomůže s kvalitou příjmu.