Autor Téma: Kolorka vs. síto - výpadky  (Přečteno 127778 krát)

Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #90 kdy: 17. 10. 2020, 12:07:03 »
Bla, bla, bla chcípáčku. Jen se vykecej, když tě v reálném světě nikdo nebere vážně a max. má soucit kvůli tvé mentální retardaci :D
Shitlere, o tom, kdo je tady retard a jaký má reálný život bych na tvém místě fakt pomlčel   :'(
Myslím, že už na parabole kdes řádil např. jako Poldas jsem ti psal diagnózu sociopata a doporučení léčby, čehož zjevně nedbáš. Navážíš se do violisty a jiných laiků např. na digitalnitelevizi, kteří sice nerozumí oboru a blábolí... ale po lidské stránce to nejsou ani vzdáleně takové hovada jako ty. Diskutuješ už roky všude jako prase a v každém vlákně kde se vyskytneš už tráva neroste. Měníš nicky a IP adresy jako ponožky a odpovídáš si sám sobě v domnění internetové anonymity, momentálně na digitalnitelevizi jako ABCD, ABOD a další .... x krát během hodiny si potvrzuješ anonymními reakcemi svoje vlastní posty jak úchyl a přitom jseš průhlednej jak medůza a jseš tam dávno profláklej frustrovanej ubožák kterej se neumí chovat. I když možná díky tomu, že se odbavuješ na internetu, neděláš aspoň nějaké horší věci v reálu... takže je otázka, co by bylo horší, ale ten prostor na webech, který dokážeš zaprasit, je skutečně neuvěřitelný...  :'(
Retard seš ty, protože ti daná problematika naprosto nic neříká, ale ve svém narcismu máš soustavně potřebu se vyjadřovat místo toho, abys držel hubu a řádně si vše nastudoval :P Přesně jako violista Stráník, který kdesi fidlá v ZSO a ve volných chvílích si hraje si na anténářského guru a mastí kdesi bytovky v Plané takovým způsobem, že na něho nájemníci podávají trestní oznámení.

Tvoje paranoia, kde soustavně vidíš za vším jednoho člověka, skutečně pobaví a dá se říct, že bys neměl otálet s návštěvou psychiatra :D :D :D

A teď zase něco k tématu:

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #91 kdy: 17. 10. 2020, 12:39:44 »

Jde mi o to to sem fyzicky umístit, aby bylo jasno černé na bílém. Já nemám žádný solo signálový procesor k dispozici. Jen kvůli tomu hňupovi, co si myslí, že v tom jeho kanálovém procesoru je nějaká kosmická technologie a že přesah na výstupu žádný nebude  ;)
Tak jednoduché to nebude, na koncové zásuvce ten přesah není vidět, když je to nasázené kanál vedle kanálu. To je potřeba měřit přímo na výstupu z procesoru. Ten je na střeše a hned tak se tam kvůli práci nedostanu. Taky je potřeba vydělávat, vy dva asi nemáte co dělat, že se tak rozepisujete o celkem jednoznačné záležitosti. Nebo vás platí redakce za každý příspěvek pro zvýšení sledovanosti těmi uražkami?   
« Poslední změna: 17. 10. 2020, 13:40:59 od omar3 »
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #92 kdy: 17. 10. 2020, 13:02:27 »
však to není rozkaz s termínem  ;)  v pohodě vydělávej, jen na to nezapomeň a hoď to sem až Ti to vyjde...


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #93 kdy: 17. 10. 2020, 13:10:34 »
Tak jednoduché to nebude, na koncové zásuvce ten přesah není vidět, když je to nasázené kanál vedle kanálu. To je potřeba měřit přímo na výstupu z procesoru. Ten je na střeše a hned tak se tam kvůli práci nedostanu. Taky je potřeba vydělávat, vy dva asi nemáte co dělat, že se tak rozepisujete o celkem jednoznačné záležitosti. Nebo vás platí redakce za každý příspěvek pro zvýšení sledovanosti těmi uražkami?   
Pochopitelně, že to není vidět, protože ten přesah je na hranici měřitelnosti, tj. v reálu není žádný a i obrázky s charakteristikou to jasně dokazují.
O urážky nejde, ale pokud tady někdo drmolí svoji pravdu a ještě začne zpochybňovat i parametry dané výrobcem, tak se na to prostě reagovat musí. Notabene za situace, kdy se jedná o místního chytrolína, který anténářské problematice nikdy nerozuměl a ani rozumět nebude a žije si jenom kdesi ve svém světě programovatelných zesilovačů, které mu splývají s kanálovými procesory v jedno, byť samozřejmě opak je pravdou...


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #94 kdy: 17. 10. 2020, 14:13:36 »
Je to marný, pan "profík" nedokáže vstřebat, že něco co má v názvu "zesilovač", dnes už může mít střeva nahony vzdálené předchozím generacím programovatelných zesilovačů. Dnešní programovatelné zesilovače posl. generace  na bázi DSP vnitřně zpracovávají signál v podstatě stejne jako ty jeho procesory... v malé krabičce, za zlomek peněz, díky novým IO... samozřejmě s jistými omezeními, ale princip stejný. Obrať se na toho svého pana N a objednej se na školení, mudrlante  :D
A hlavně nezapomeň plácat ve svých rozvodech zásadně kanál vedle kanálu, páč to je skvělá zásada a známka největšího odborníka. Takových už moc není, aspoň se hned pozná tvoje práce  ;D
« Poslední změna: 17. 10. 2020, 14:18:18 od lance »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #95 kdy: 17. 10. 2020, 14:33:49 »
Je to marný, pan "profík" nedokáže vstřebat, že něco co má v názvu "zesilovač", dnes už může mít střeva nahony vzdálené předchozím generacím programovatelných zesilovačů. Dnešní programovatelné zesilovače posl. generace  na bázi DSP vnitřně zpracovávají signál v podstatě stejne jako ty jeho procesory... v malé krabičce, za zlomek peněz, díky novým IO... samozřejmě s jistými omezeními, ale princip stejný. Obrať se na toho svého pana N a objednej se na školení, mudrlante  :D
A hlavně nezapomeň plácat ve svých rozvodech zásadně kanál vedle kanálu, páč to je skvělá zásada a známka největšího odborníka. Takových už moc není, aspoň se hned pozná tvoje práce  ;D
A už zase meleš jak kolovrat - "programovatelné zesilovače" a "programovatelné zesilovače" a "programovatelné zesilovače" a ještě jako perla, že cosi zpracovávají stejně, jako kanálové procesory a princip stejný. Až pochopíš, že se jedná o dvě rozdílné věci (pokud to vůbec pochopíš), pak si půjdeš dobrovolně nafackovat při čtení těch svých zmatených postů :D
A že seš neschopný jelito a neumíš dávat kanál vedle kanálu, máš z toho depku a prskáš na všechny strany, samozřejmě nic nezmění na tom, že se toto běžně používá a naprosto v pohodě. Naštěstí se svět neřídí podle nějakých jelimanů, kteří o anténách ví jenom tolik, co jim najde Google, a když si někde přečtou, že existují programovatelné zesilovače, tak se toho drží jak moucha lejna a všechno ostatní ze zásady odmítají :D


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #96 kdy: 17. 10. 2020, 18:31:44 »
Ze zásady neodmítám žádné procesory a pod., ale ze zásady odmítám obsazovat 10 kanálů stylem k21-30 jak se v tom vyžíváš celej život ty, i v případech, že nic nebrání rozhodit je ob kanál 21-40. Takovouto zásadu skutečně mám a je naprosto šumafuk, jak dokonalá/nedokonalá zařízení na to jsou k dispozici. Ze zásady totiž odmítám nesmyslně dělat věci hůř, když je lze bez problémů udělat líp. tečka.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #97 kdy: 17. 10. 2020, 19:09:08 »
Ze zásady neodmítám žádné procesory a pod., ale ze zásady odmítám obsazovat 10 kanálů stylem k21-30 jak se v tom vyžíváš celej život ty, i v případech, že nic nebrání rozhodit je ob kanál 21-40. Takovouto zásadu skutečně mám a je naprosto šumafuk, jak dokonalá/nedokonalá zařízení na to jsou k dispozici. Ze zásady totiž odmítám nesmyslně dělat věci hůř, když je lze bez problémů udělat líp. tečka.
Rozumím - neumíš to, tak prostě toto řešení odmítáš. Budiž ti útěchou, že se jedná o poměrně častý jev už od nepaměti u spousty lidí.

Jednak nevím, proč bych měl něco někde rozhazovat, když na výstupu kanálových procesorů je MER kolem 40 a všechno funguje jak má, každopádně mohou být i jiné důvody, proč volit takové řešení a jak vidno i z této diskuze, tak rozhodně nejsem sám, kdo kanál vedle kanálu používá :)


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #98 kdy: 17. 10. 2020, 21:08:06 »
Bla, bla, bla chcípáčku. Jen se vykecej, když tě v reálném světě nikdo nebere vážně a max. má soucit kvůli tvé mentální retardaci :D

Máš pravdu scheisetlere, sociálka mi kvůli retardaci navýšila příspěvek, kdo ti o tom řekl? To ale není důležité, podstatné je, že si hovado a hovadem zůstaneš.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #99 kdy: 17. 10. 2020, 22:49:38 »
Bla, bla, bla chcípáčku. Jen se vykecej, když tě v reálném světě nikdo nebere vážně a max. má soucit kvůli tvé mentální retardaci :D

Máš pravdu scheisetlere, sociálka mi kvůli retardaci navýšila příspěvek, kdo ti o tom řekl? To ale není důležité, podstatné je, že si hovado a hovadem zůstaneš.
Hlavně ti měl pan doktor na psychiatrii navýšit pravidelnou dávku medikamentů, protože tvůj zdravotní stav vskutku není uspokojivý :D


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #100 kdy: 18. 10. 2020, 08:36:09 »
No... Tak po pěti stránkách "většiny straček" trochu k tématu...

Částečně se dá říct, že se mně podařilo posunout kupředu.
Určitě to není finální řešení - bez měření, ale výsledky jsou.
Vykašlal jsem se na Kojál a jedu na síto s directory, které mám vytočené na Děvín a zdá se, že to nese ovoce.
Vysvětluju si to tak, že momentálně je hodně potlačen signál (3 muxy) z Kojálu a díky tomu se mně méně ruší muxy z Děvína (předtím se mně nejspíš překrývaly) + ještě beru Mux 24 z Kapánska.

Když porovnám ty dvě zapojení: kolorky vs. síto...
Tak je situace taková, že teď aktuálně na to síto to musím hnat přes zesilovač, jinak STB nechytně nic, ani mux ČT (vysvětluju si to tím, že z Děvína je slabší, než z Kojálu). Po aplikaci zesilovače mně zatím jede vše stabilně.

Rád bych se zeptal na praktické zkušenosti ohledně šumu zesilovače...
U DVB-T/T2 je to asi o trošku míň podstatné, ale co v praxi získám tím, jestliže mám zapojen např. zesilovač 20 dB, který má šum 6, 4, nebo jen 0,5 dB? Jak se to ve výsledku projeví v rámci zpracování na STB?
Vím, co je šum, ale jde mně o to, jestli je rozdíl v rámci šumu pro STB podstatný rozdíl 1 dB, nebo až 4 dB...
Dá se na to jednoduše odpovědět, nebo to má zase více specifik a někde je jedno, jestli má zesilovač šum 6 dB, nebo 0,5 dB?


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #101 kdy: 18. 10. 2020, 09:27:45 »
Zjednodušeně - čím větší zisk zesilovač má, tím má větší šumové číslo. Ale to není problém u individuální antény, kde se pohybuješ od F 1,0 dB u zesilovače se ziskem 10 dB až max. k F 3,0 dB u zesilovače se ziskem 30 dB, přičemž ten zesilovač máš v rozvodu jenom jeden jediný.
Pokud natrefíš na zesilovač, který má zisk 20 dB a šumové číslo 6, tak se mu raději vyhni. To jsou takové ty "aktivní zesilovače" někam za TV neboli šroty.


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #102 kdy: 18. 10. 2020, 10:56:43 »
To samozřejmě chápu.
Mně spíš zajímalo, jestli má smysl a hlavně nějaký praktický přínos v kvalitě/stabilitě příjmu, v případě, že mám např. zesilovač se ziskem 30 dB s šumovým číslem 4 dB, oproti zesilovači se ziskem 30 dB a šumovým číslem 1,5 dB.

Jestli to v praxi nějak poznám (MER, BER apod. se zlepší, nebo)??


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #103 kdy: 18. 10. 2020, 11:15:25 »
Jestli máš vstupní signál do zesilovače slabý, pak samozřejmě šumové číslo zesilovače ovlivňuje kvalitu výsledného signálu na výstupu zesilovače neboli čím menší odstup C/N, tím nižší MER. Je to i popsáno zde na webu v článku:

https://www.lupa.cz/clanky/na-jake-parametry-si-musite-dat-pozor-u-dvb-t/


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #104 kdy: 18. 10. 2020, 11:38:38 »
Ano, kdysi dávno jsem četl i tento článek.
Docházím tedy k závěru, že v případě zesilovače, který má zisk 30 dB asi nemá moc význam řešit, jestli má jeden, nebo druhý zesilovač šumové číslo 1 dB, nebo 2 dB, jelikož tato hodnota výsledný signál moc nevylepší, ani nepokazí...