Autor Téma: Kolorka vs. síto - výpadky  (Přečteno 127800 krát)

THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #120 kdy: 19. 10. 2020, 14:27:31 »
A jen pro info... Já si tu klíčenku koupil právě na byt do Brna, abych mohl sledovat "TV" na noťasu a zas na druhou stranu nepotřebuju STB za 3 litry, aby mně jelo NASA 4K = stačí Evolveo Sigma T2 + výkonný hardware v PC/notesu ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #121 kdy: 19. 10. 2020, 14:29:04 »
do V.n.V. bych si aj výlet udělal, dlouho jsem tam nebyl :) když dotyčný zaplatí čas, kilometry z UH a "práci", tak se dá domluvit...
Na Tebe jsem zrovna myslel  ;) ale je Ti jasné, že budeš muset lézt i na lípu?!!  ;D


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #122 kdy: 19. 10. 2020, 14:45:25 »
ale u mě to připadá v úvahu nejdřív za dva týdny, spíš později
ale přece přímo v Velke n.V. je ještě zdejší diskutující Michal Škopík, který to má myslím hodně dobře tam podchyceno

https://forum.digizone.lupa.cz/index.php?action=profile;u=257;area=showposts;start=75


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #123 kdy: 19. 10. 2020, 15:05:52 »
... a jéje, na lípu se nechce ?  ;D
za 14 dní iedál - po defin. zapnutí Zlína..., v lípě bude ještě trocha mízy a nebude se ještě moc lámat... mohl bys to přežít  ;)
(sorry, pokus o vtípek  ;) )


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #124 kdy: 19. 10. 2020, 15:11:41 »
Jenom aby lípa nepřekvapila a nebyl potřeba místo zesilovače útlumový článek... :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #125 kdy: 19. 10. 2020, 15:28:14 »
musí být žebřík, jinak nic. Nejsu sebevrah, mám pojištění na práci, ne na hazard. Úvazek si klidně vezmu, práci ve výškách mám.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #126 kdy: 19. 10. 2020, 15:44:26 »
To bude chtít Máňu, ale aby Máňa nechcípala a šla zastavit!  ;D


František Ryšánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #127 kdy: 19. 10. 2020, 16:23:49 »
Děkuji za tip, předpokládám,že stejnou službu by mně mohl udělat i tuner Evolveo Sigma T2, který vlastním.

No to právěže ne :-)

Klíčový element pro RTL-SDR je čip Realtek RTL2832U, který obsahuje demodulátor jenom na DVB-T, nikoli T2. Doporučuji kombinaci s RF front-endem R820T2, spíše než E4000. Konkrétně FC0012 nemám otestovaný. RTL2832U má jakousi ladící funkci, na kterou náhodou někdo přišel, a tato "nepodstatná, vedlejší" funkce umožňuje vytáhnout z RTL2832U přes USB kanál o šířce asi 2 MHz v surových I+Q vzorcích, v 8b hloubce (8b I + 8b Q na každý vzorek).

Tuším se krátce vyskytly i nějaké dongly, které měly RTL2832P s externím T2 demod čipem, na kterých zároveň fungovalo i RTL-SDR - ale to už asi nepůjde koupit.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=64142

Vaše Sigma T2 vypadá jako vcelku fajn HW, sám mám dva kusy v HTPC (nahaté a přivázané termožvejkačkou na chladič), ale rtl-sdr na nich opravdu nechodí.
https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Geniatech_T230C#Overview.2FFeatures
V Linuxu (VDR a nějaké cmdline tooly) se z těch donglů dá zjistit aspoň CNR a snad BERT po korekci (optimálně 0).

Čili ten RTL-SDR je fajn hračka, ale v dnešní době z toho TV obraz už nevymačknete. Přesto si myslím, že pokud jste kutil, a štve vás, že nemáte šajnu, co se na tom anténním svodu děje, tak za těch pár stovek to stojí i dneska.

Mimochodem pokud jde o sledování TV, tak spíš než ProgDVB si lidi pod Windows poslední dobou chválej SichboPVR. Ale tohle Vám samozřejmě nepomůže s kvalitou příjmu.


František Ryšánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #128 kdy: 19. 10. 2020, 16:39:01 »
...mimochodem děkuji debatujícím (zejm. Lance a nakonec taky Adolfovi) za poznámky a grafy, co umí dnešní DSP-based programovatelné zesilovače.  Netušíte, z čeho to je postavené?


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #129 kdy: 19. 10. 2020, 19:15:40 »
...mimochodem děkuji debatujícím (zejm. Lance a nakonec taky Adolfovi) za poznámky a grafy, co umí dnešní DSP-based programovatelné zesilovače.  Netušíte, z čeho to je postavené?
nevím, na trhu jsou cca 2 roky, možná už do toho někdo vrtal v záruce, já ne...  ;)
(ten Shitlerův graf je ale ke staršímu kan. procesoru... u těch prg.zes. DSP based je strmost filtrace méně optimistická, ale jinak Tvé označení nás dvou jako "debatující" bylo hodně ohleduplné, díky  ;D )
« Poslední změna: 19. 10. 2020, 19:36:04 od lance »


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #130 kdy: 19. 11. 2020, 14:35:44 »
Omare, buď prosím té lásky, vyfoť a dej sem detail spektra k26+27 na vstupu a výstupu z Televese 564901, který bude nastaven na zpracování k27 a na vstup mu dáš anténu se silným k26 současně se slabým (nebo žádným) k27... díky  ;)
To se mi ještě nepodařilo, ale včera měl výpadek jeden multiplex, tak jsem odfotil výstup z procesoru. Není to úplně průkazné, protože sousední kanály jsou téměř čisté, ale i tak je vidět, jak AVC vyjede šum na 65dB, že zasahuje i do sousedních kanálů. V případě, že by na sousedních kanálech byl signál, tak by to bylo podstatně horší.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #131 kdy: 19. 11. 2020, 19:09:43 »
Ta strmost je slušná  ;)
V zásadě by stačilo prostě jen pokusně Televes přeprogramovat na zpracování nějakého prázdného kanálu v sousedství silného a podívat se na výstup
 a) pokud bude Televes zpracovávat pouze prázdný - jak bude vypadat spektrum na výstupu (bude tam vidět sousední jehla)
 b) když bude Televes zpracovávat oba dva (silný i sousední prázdný) současně - jak bude vypadat spektrum a jak tím budou ovlivněny parametry výstupu silného...


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #132 kdy: 02. 12. 2020, 23:02:06 »
Bla, bla, bla chcípáčku. Jen se vykecej, když tě v reálném světě nikdo nebere vážně a max. má soucit kvůli tvé mentální retardaci :D

Máš pravdu scheisetlere, sociálka mi kvůli retardaci navýšila příspěvek, kdo ti o tom řekl? To ale není důležité, podstatné je, že si hovado a hovadem zůstaneš.
Hlavně ti měl pan doktor na psychiatrii navýšit pravidelnou dávku medikamentů, protože tvůj zdravotní stav vskutku není uspokojivý :D

zdravím tě hovado scheisetlere, dal jsem konzultaci se známým psychiatrem (poskytl jsem mu naši komunikaci) a prohlásil, že skutečně jsi hovado. Ke tvé cti slouží fakt, že na stb školeních jsi byl pozorný žáček a víš jak v diskuzi pokračovat...tak se těším na další výstup z tabulky, kterou tam máš nalajnovanou
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #133 kdy: 08. 12. 2020, 11:31:28 »
Bla, bla, bla chcípáčku. Jen se vykecej, když tě v reálném světě nikdo nebere vážně a max. má soucit kvůli tvé mentální retardaci :D

Máš pravdu scheisetlere, sociálka mi kvůli retardaci navýšila příspěvek, kdo ti o tom řekl? To ale není důležité, podstatné je, že si hovado a hovadem zůstaneš.
Hlavně ti měl pan doktor na psychiatrii navýšit pravidelnou dávku medikamentů, protože tvůj zdravotní stav vskutku není uspokojivý :D

zdravím tě hovado scheisetlere, dal jsem konzultaci se známým psychiatrem (poskytl jsem mu naši komunikaci) a prohlásil, že skutečně jsi hovado. Ke tvé cti slouží fakt, že na stb školeních jsi byl pozorný žáček a víš jak v diskuzi pokračovat...tak se těším na další výstup z tabulky, kterou tam máš nalajnovanou

Je dobře, Andreji Hovňousku, že se o tebe stará nějaký psychiatr. Akorát by ti měl už konečně zvýšit tu denní dávku medikamentů, jak jsem psal posledně, protože tvůj zdravotní stav se od minula stále nelepší :P


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:Kolorka vs. síto - výpadky
« Odpověď #134 kdy: 09. 12. 2020, 10:06:31 »
Běžte si vy dva někam dát vzájemně do držky a nezasírejte i ten zbytek kdysi zajímavého fóra!
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P