Autor Téma: DVB-T2, vícenásobný příjem  (Přečteno 20171 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
DVB-T2, vícenásobný příjem
« kdy: 24. 09. 2020, 13:28:57 »
Setkávám se často se stížnostmi na nemožnost nebo velkou nestabilitu příjmu nových, finálních multiplexů. Vždy, když se někde vypnul DVB-T multiplex, a to kdekoli v ČR. Běžný divák není schopen či ochoten zjistit, co a odkud přijímá, natož pak, aby věděl, že to je vázané na konkrétní termín zapnutí nebo vypnutí. Divákovi se nechce znovu sahat do antény. I když už je ji má třeba 4 roky, je pro něj nová, protože je „digitální“. Na druhou stranu, klidně vyhodí pár stokorun a koupí si novou pokojovku, hlavně aby byla silnější než ta minulá. A nebo reklamuje přijímač, protože podle něj „není vhodný na to nové vysílání“. Bez ohledu, zda nese nálepku ČRa.
Jen těžko se mi daří konkrétního člověka přesvědčit, že skutečně bude potřeba poštelovat anténu, vybrat vhodný směr a případně nahradit starou anténu novější a směrovější. Někdy i včetně přípravy na suchu, tedy nad mapou vysílačů, či v nejhorším případě dotazem u souseda nebo v hospodě.
Máte to taky tak? Máte v okolí či u zákazníků vícenásobný příjem buď SFN nebo s odrazy? Jak se s tím perete?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2, vícenásobný příjem
« Odpověď #1 kdy: 24. 09. 2020, 15:04:55 »
Lidi tomu absolutně nerozumí a jsou zblblý Ufama z Alzy a supersítama z Emosu atd. a netuší která bije, navíc když LojzaFranta traktorista-mlíkař, kterej 20 let montuje antény taky říkal, že dvb-t2 je na hovno a nefunguje a ani silnější zesilovač nepomůže! Takže buď máš trpělivost jim to vysvětlit, např. stylem že mají net pře Wi-Fi a anténu jim instaloval technik od providera a nechal si to zaplatit a nevrtali se v tom sami nebo s Lojzou, jelikož holt technologie radiového přenosu jdou kupředu a buď to pochopí nebo to vzdáš, ať si nadávají dál. Jinou cestu sem zatím neobjevil :-)


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2, vícenásobný příjem
« Odpověď #2 kdy: 26. 09. 2020, 09:41:54 »
 Já se s tím neperu, změřím echa a vyřeším to. Nic mimořádného.


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2, vícenásobný příjem
« Odpověď #3 kdy: 26. 09. 2020, 14:23:28 »
Řekl bych, žes nepochopil podstatu dotazu. Cituji: "Divákovi se nechce znovu sahat do antény. I když už  ji má třeba 4 roky, je pro něj nová, protože je „digitální“."
Nejdřív totiž ten uživatel musí chtít to měření a úpravu přijímacího řetězce zaplatit! To není ale ta skupina, o které je tady řeč.
Takže tvoje "machrování" jak ty to změříš a je to, je tentokrát dost mimo mísu! Ledaže bys to měření a instalace dělal ze záliby a zcela běžně zdarma, o čemž dle stylu tvého vyjádření silně pochybuju.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2, vícenásobný příjem
« Odpověď #4 kdy: 28. 09. 2020, 17:51:05 »
Já reagoval na poslední řádku Petra Svobody a dal jsem jednoznačnou odpověď. Tak nevím o co ti jde, že by nějaké psychické problémy?   

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2, vícenásobný příjem
« Odpověď #5 kdy: 28. 09. 2020, 18:03:28 »
Xmux se rád vychloubá a dělá chytrého.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2, vícenásobný příjem
« Odpověď #6 kdy: 28. 09. 2020, 19:58:13 »
Plytký argument o "psychických problémech" užívá povětšinou ten, který je sám má :-) O dělání chytrýho, bych být panem J. z J.uP. raději pomlčel, co kdyby vyšlo najevo jak to skutečně je :-) Co se týká nějakýho vychloubání, já to ze svýho pohledu vidím tak, že pouze prezentuju zajímavý a funkční výsledky. A věřím tomu, že většina trochu znalých účastníků této i podobných diskuzních skupin taktéž. Nemluvě o tom, že většinu z nich znám už osobně a komunikujeme i na jiné úrovni než této a sem tam provádíme i jiné než "anténní" aktivity a dávno už nejsem nikde anonymně. Takže su v klidu a v podstatě spokojenej, objednávky na antény chodí, pomalu se "rozlézají" po republice, všechno funguje, nikdo si nestěžuje, nikdo žádnou nevrátil, naopak čekají v pořadí, když váznou dodávky krabic či třmenů či jiných komponent, tak co si přát víc. :-) Kde můžu, pomůžu, i bez peněz, pokud je to v mých časových možnostech. Pokud je zájem o radu či řešení skutečný, přímý komunikační kanál na mě je velice snadné najít. Mám prostě jen raději než moře keců reálné činy a výsledky. Jak si to kdo přebere a jak to vnímá svým vlastním egem, je jeho věc a mě to nijak netrápí :-)


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB-T2, vícenásobný příjem
« Odpověď #7 kdy: 29. 09. 2020, 18:51:37 »
Ano, Jirka z Jiloveho u Prahy, nic tajneho, ktery po tobe chtel antenu a ty jsi se uz pak neozval, tak jsem musel sehnat nekoho jineho, kdo antenu od tebe ma a antenu si udelat sam podle tvych rozmeru, diky jedne dobre dusi. ;) Je na Jihu cech. Rad nafotim a jsem celkem rad, aspon jsem opet tvoril, tvorim rad.. Jedina ma nevyhoda je, ze mam radsi rovne strechy, sikmych se bojim. Do Jiloveho by uz se na stozar od Kuby (Kuba po sikme strese beha jak po rovine) nevesla, ted operuju na pude, tam mam zalohu, kdyby vitr neco znicil, sebral. :)
Mas SZ s cim jsi me nastval.
« Poslední změna: 29. 09. 2020, 19:33:54 od BeatJ »
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM