Autor Téma: Nekvalitní DVB-T2 přijímače  (Přečteno 5358 krát)


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekvalitní DVB-T2 přijímače
« Odpověď #1 kdy: 11. 02. 2020, 17:40:40 »
Super clanek, Jakub je zaruka kvality.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Nekvalitní DVB-T2 přijímače
« Odpověď #2 kdy: 12. 02. 2020, 08:01:17 »
Je to zřejmě ještě komplikovanější, echo v ochranném intervalu může být v různých vzdálenostech a různě silné, i na tom záleží které tv či boxy budou s daným signálem hrát. Já mám naopak nejhorší zkušenost s LG z jarní výrobní serie, kde pokud jsem echo v rámci ochranného intervalu nestlačil pod 24 db, TV signál ani nenašla. Naopak v tom místě hráli i levné STB. Něco zvládá lépe pre, něco post. Většina přijímačů to dle mě vzdává pokud je chybovost před viterbi na -2 a menší, i když MER je OK. To, že mám na měřáku echo prakticky využívám k jeho ovlivňování, vzdálenosti velikosti, nikoli k tomu, abych zjistil, že je v normě. Díky tomu se mi zatím podařilo rozchodit všude všechna zařízení. Ale je to fakt bordel.


Miroslav Laduna

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 235
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekvalitní DVB-T2 přijímače
« Odpověď #3 kdy: 12. 02. 2020, 09:17:23 »
DVB-T má BER před Viterbim. DVB-T2 má BER před LDPC. Je otázka, jaké je v té chvíli (když je chybovost před LDPC na druhém řadu) C/N. Obecně by tato hodnota neměla činit problém.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Nekvalitní DVB-T2 přijímače
« Odpověď #4 kdy: 13. 02. 2020, 16:31:26 »
Dík za opravu, obecně by problémy být neměly, ale jak je zde psáno jsou.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Nekvalitní DVB-T2 přijímače
« Odpověď #5 kdy: 13. 02. 2020, 18:55:05 »
...  Většina přijímačů to dle mě vzdává pokud je chybovost před viterbi LDPC na -2 a menší, i když MER je OK. ...
Je to trochu slozitejsi, pokud merak ukazuje pBER e-2, nejde z toho vyvozovat, ze TV/STB ma uvnitr demodulatoru pBER e-2 taky a vzdava to. Ve skutecnosti tam bude mit problematicky prijimac chybovost obrovskou ( skoro vsechny data spatne), protoze problem vznikl jeste mnohem drive v synchronizaci (algoritmus pro umisteni FFT okna). Tohle byl problem v DVB-T a je to pravdepodobne i zmineny problem v DVB-T2 (spekulace), principy jsou stejne, i kdyz DVB-T2 je jeste komplikovanejsi.