Autor Téma: Ultrakapesní DAB rádio  (Přečteno 7614 krát)

mbo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ultrakapesní DAB rádio
« kdy: 17. 01. 2020, 18:24:52 »
Zdravíčko, brýden.

Narazil jsem na Amazonu UK zajímavé miniaturní DAB rádio. Pozoruhodné na něm je mj. to, že má naladěné CRo D-dur. (Ale možná jde o fotomontáž, každopádně zajímavá, vůbec u toho produktu nevidím souvislost s Českem). Je škoda, že se u nás nenabízí, pokud dobře koukám.. a je to:
Další fyzicky podobná rádia, na která vidím na netu (aspoň to první je dostupné i u nás, ale cena je trochu jinde):
  • DUAL DAB Pocket Radio 2
  • OXX Digital Clip
  • VR-Radio Mini-Radio-Clip DOR-68.BT (PX-1466-919)
  • VR-Radio Pocket-Mini-Radio-Clip (PX-1445-919)

Pokud má někdo zkušenost se zmíněným nebo podobným produktem, vyprávějte.. Pokud má někdo zkušenost s objednáváním z Amazon UK, asi bych se přidal k případné hromadné objednávce toho Tin-Niku.
« Poslední změna: 17. 01. 2020, 19:08:07 od mbo »
generic RTL-SDR USB / linux + ... // Sangean DPR-39+ // SilverCrest SDR 1.5 A1

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ultrakapesní DAB rádio
« Odpověď #1 kdy: 17. 01. 2020, 21:58:57 »
jsou dvě verze odpovědi, jedna stručná obecná, druhá nepříjemná ale specifičtější. Get what you like.

Verze 1, stručná odpověď: pokud to chceš na obecný DAB příjem, tak běž od toho, na tento účel je to shit.

Verze 2, nepříjemná odpověď: hochu, již na základní škole jsou domácí úkoly a ty jsi ho neudělal; já jsem ho udělal za tebe; stáhl jsem MANUAL z tvého odkazu a uzřel jsem, že anténu tvoří připojená sluchátka anebo jiný audio kabel.

All that said, pokud nebydlíš v blízkosti vysílače, který ti poskytuje dream play list anebo tě uhranuly JINÉ vlastnosti té krabičky, tak ne e.

P.S. příště si vzpomeň na základku a udělej si domácí úkoly.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


mbo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ultrakapesní DAB rádio
« Odpověď #2 kdy: 17. 01. 2020, 22:05:51 »
(
...
P.S. příště si vzpomeň na základku a udělej si domácí úkoly.

Nevzpomínám si, že bych se tázal na anténu (potažmo kvalitu příjmu). U rádia velikosti krabičky zápalek je asi zřejmé, že nebude mít teleskop, a špunt sluchátek je na foto vidět. Asi je lepší odpovídat v klidném prostředí a rozpoložení...
)
generic RTL-SDR USB / linux + ... // Sangean DPR-39+ // SilverCrest SDR 1.5 A1


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ultrakapesní DAB rádio
« Odpověď #3 kdy: 17. 01. 2020, 22:52:53 »
no tak pokud víš o co jde tak nechápu na co se ptáš; to, že na nějakém foto je vidět špunt od sluchátek o ničem nevypovídá...vůbec jsi se nenamáhal nám sdělit, že je to anténa...řekl jsem ti svůj názor... a nežvaň, že jsi se neptal na kvalitu příjmu...ptal jsi se na zkušenosti s tímto produktem ... a kvalita příjmu je snad jedním ze základních atributů...takže to tvé "klidné rozpoložení" si transformuj do "rozpoložení" tvého dotazu.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


mbo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ultrakapesní DAB rádio
« Odpověď #4 kdy: 17. 01. 2020, 23:14:53 »
no tak pokud víš o co jde tak nechápu na co se ptáš; ...

Na co se ptám - na praktické zkušenosti a postřehy (manuál už dávno mám), viz poslední odstavec (když odpovídám, je dobré udělat si domácí úkoly a dočíst do konce).
generic RTL-SDR USB / linux + ... // Sangean DPR-39+ // SilverCrest SDR 1.5 A1

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ultrakapesní DAB rádio
« Odpověď #5 kdy: 18. 01. 2020, 00:00:05 »
Praktické zkušenosti s konkrétním výrobkem se tady nedozvíš. Těch pár diskutujících, co tady zbylo, neobsáhne celý segment trhu. Zkus jiný web.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ultrakapesní DAB rádio
« Odpověď #6 kdy: 18. 01. 2020, 07:17:43 »
Tak trochu konkrétnější odpověď. S tímto mini přijímačem žádnou praktickou zkušenost nemám. Již před sedmi lety jsem si pořídil o něco větší mini přijímač Lingo, viz https://forum.digizone.lupa.cz/index.php?topic=1116.msg21505;topicseen#msg21505
Nebudu se tedy opakovat a znovu popisovat své zkušenosti.

U těchto kategorií přijímačů se musí počítat se dvěma omezujícími základními vlastnostmi. První je napájení. Vestavěný LI-po článek nelze operativně měnit, čili pár hodin hraje a potom musí na nabíječku, minimálně na mobilní power banku, což je další zátěž kapsy, obvykle s větším rozměrem a váhou. U většího Linga mohou být výhodou libovolně výměnné tužkové baterie.

Další nepřekonatelnou bariérou je anténa. Do mini prostoru se žádná anténa nevejde, maximálně u Linga na DAB v neperspektivním L pásmu. S peckami se ale počítá a anténa z kategorie "kus drátu" vždycky při místním příjmu nějak funguje.

Cena. Lingo kdysi stálo 999.-Kč. Na tu dobu a vlastnosti (III. i L pásmo, čeština a baterie) to pro mne bylo přijatelné. V dnešní době taková zásilka z Číny bude vyžadovat proclení, zejména u hromadné dodávky. Jaká potom bude výsledná cena, to se předem neví.

Vlastním také jeden z kapesních modelů Dualu (DAB+3), ale opět spíše jako hračku ve své kategorii, než jako zdroj muziky a informací v dnešní době mobilních telefonů.

Nakonec mé doporučení = nekupovat......
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


mbo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ultrakapesní DAB rádio
« Odpověď #7 kdy: 18. 01. 2020, 19:12:06 »
Další upřesnění, proč se ptám. Jednak mám dobrou zkušenost s podobným zařízením typu FM přijímač (+ "MP3 přehrávač" + diktafon) podobné velikosti, Sandisk Sansa Clip+ (dokonce je pro něj alternativní open-source firmware), jako alternativní záložní řešení k mobilnímu telefonu pro příjem zpravodajství. Nehodlám s tím provozovat DX lovení. Co se týče kapesního DAB, mám velmi dobré zkušenosti, Sangean DPR-39+, ale ten je už na hranici kapesnosti. I když za kapesní se považují i takoví macci s anténou, jako Pure Move T4 nebo Sony XDR-P1DBP. Z toho důvodu jsem si dovolil založit tohle vlákno.

Relevantní info samozřejmě najdu v diskuzích a hodnocení pod produktem ve zmiňovaném éšopu. Ale mj. jsem doufal že se najde někdo zasvěcený do zmiňovaného kousku s naladěnou CZ stanicí. Na lepší/větší CZ fórum k problematice jsem nenarazil a na FB mě nikdo nedostane.
generic RTL-SDR USB / linux + ... // Sangean DPR-39+ // SilverCrest SDR 1.5 A1


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ultrakapesní DAB rádio
« Odpověď #8 kdy: 19. 01. 2020, 20:38:45 »
Loni na jaře jsem měl taky takový blbý nápad, koupit malé DAB rádio. Postupně jsem koupil 3  a všechny vrátil, protože zdaleka nedosahovaly přijímacích parametrů letitého rádia DAB z Tesca. Můžeš jít stejnou cestou, koupit na internetu vyzkoušet a vracet.
Taky můžeš zkusit Československý DX klub, tam se koncentruje asi největší objem informací.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML