Autor Téma: LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-  (Přečteno 41869 krát)


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #1 kdy: 15. 03. 2019, 18:59:48 »
Pro někoho to není až tak velká bomba, ani novinka. Přijímače pro DAB+ se pomalu stávají běžným zbožím. Je na každém, si pro sebe definovat požadované vlastnosti přijímače a posoudit poměr cena/výkon. Nejvíce informací je stejně k dispozici na webu. Prodavači většinou neví co prodávají a ani letmé prolistování případně poskytnutého přiloženého návodu neupozorní na některé klady a zápory.

Proto doporučuji nakupovat v e-shopech, během pár dnů se s přijímačem seznámit a pak si ho spokojeně ponechat, nebo vrátit.

Osobně jsem čerstvým majitelem tohoto rádia pro pozaďové poslouchání zpráv a muziky, kdy nahradilo dražší model i s internetovým přijímačem, který byl momentálně nevyužit. Za mne spokojenost. Barevný displej je sice malý, ale zobrazuje to samé, co několikrát dražší model. Zejména pro začátečníky v DABu a akusticky nenáročné posluchače (miniaturní mono reproduktorek), je to model s mnoha funkcemi za přijatelnou cenu. Vlastnost, jako citlivost tunerů, nedokáži v Praze posoudit, protože i na staženou a zaklaplou anténku má signálu na rozdávání.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #2 kdy: 15. 03. 2019, 20:37:01 »
Kdysi kdesi jsem napsal:

Lidl rádio: trvalo to 3 a půl roku kdy po Tesco rádiu, za které jsem dal 650 Kč v roce 2015, s předešlou generací DAB čipu a jednořádkovým ČB displejem,  přišlo SilverCrest rádio s barevným plošným displejem, který je spojený s novější generací DAB čipu; a za pozitivních 800 stovek. Čekal jsem rychlejší postup, ale díky alespoň za tuto nabídku.

Tím "díky alespoň za tuto nabídku" jsem nemyslel pro mně osobně, protože tranďák s barevným displejem mám již 2 a půl roku (jiný výrobce), ale "díky" pro veřejnost zajímající se o příjem DAB.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #3 kdy: 06. 04. 2019, 01:51:03 »
Od 8.4. do 21.4.2019 bude v akci za 699 Kč, viz LIDL leták 8.-4.---21.-4.-E-shop-magazín-02.pdf.
« Poslední změna: 08. 04. 2019, 14:53:10 od jis »


Petr Hajčiar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #4 kdy: 09. 04. 2019, 09:10:12 »
Je pravda, že výstup na sluchátka je jen monofonní?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


DT-amater

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
    • Navod na zhotoveni dvojite kosoctverecne anteny pro UHF
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #5 kdy: 09. 04. 2019, 09:30:52 »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #6 kdy: 09. 04. 2019, 11:38:15 »
Také potvrzuji stereo poslech na sluchátka.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #7 kdy: 09. 04. 2019, 17:37:20 »
Před měsícem jsem si toto rádio pořídil, na rozdíl od TechniSat TechniRadio RDR funguje bez problémů. Zde je jeho minirecenze.


karelos

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #8 kdy: 09. 04. 2019, 18:15:30 »
Před měsícem jsem si toto rádio pořídil, na rozdíl od TechniSat TechniRadio RDR funguje bez problémů. Zde je jeho minirecenze.
jjs, dík za recenzi, pěkně zpracováno
je možné doplnit, jak vyznělo to srovnání citlivosti s Technisatem a Sony ?


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #9 kdy: 09. 04. 2019, 22:22:13 »
Před měsícem jsem si toto rádio pořídil, na rozdíl od TechniSat TechniRadio RDR funguje bez problémů. Zde je jeho minirecenze.
Dovolím si polemizovat s tímto tvrzením:
> Jinak citlivost je skvělá a mile překvapila.


To mohu potvrdit, měl jsem možnost srovnání SDRF 10 A1 s těmito digitálními rádii:

TechniSat TechniRadio RDR
- jeho anténa ve formě lanka v poutku nemá na teleskop SDRF 10 A1
Sony XDR-S61D
- je o něco citlivější než SDRF 10 A1, ale také je 3 až 5x dražší
- obě rádia napájená ze síťového zdroje a se zasunutou anténou u mě doma naladila všechny 3 muxy poblíž zdrojů rušení (1.9 GHz DECT, 2.4 / 5 GHz WIFI, PC), ale pouze Sony mělo rezervu v bezchybné reprodukci nejslabšího muxu


To pak ale není o citlivosti, ale odolnosti proti rušení z jiné části spektra (popřípadě ve stejné, ale zvyšující okolní ruch). Srovnávat citlivost by šlo jedině při zásobování vstupních dílů naprosto stejným signálem a jeho zeslabováním.


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #10 kdy: 09. 04. 2019, 22:34:51 »
je možné doplnit, jak vyznělo to srovnání citlivosti s Technisatem a Sony ?
Doplnil jsem do textu recenze.


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #11 kdy: 09. 04. 2019, 23:06:15 »
Dovolím si polemizovat s tímto tvrzením:
> Jinak citlivost je skvělá a mile překvapila.
To byla citace jiného vlastníka z diskuze k článku.

- obě rádia napájená ze síťového zdroje a se zasunutou anténou u mě doma naladila všechny 3 muxy poblíž zdrojů rušení (1.9 GHz DECT, 2.4 / 5 GHz WIFI, PC), ale pouze Sony mělo rezervu v bezchybné reprodukci nejslabšího muxu[/i]

To pak ale není o citlivosti, ale odolnosti proti rušení z jiné části spektra (popřípadě ve stejné, ale zvyšující okolní ruch). Srovnávat citlivost by šlo jedině při zásobování vstupních dílů naprosto stejným signálem a jeho zeslabováním.
Já jsem na ni reagoval prostým srovnáním těch tří rádií, která jsem měl možnost vyzkoušet na stejném stole. RDR na tom bylo se svou lankovou anténou nejhůř, za to rádia Sony a SDRF 10 A1 naladila v pohodě 3 muxy. Sony na tom u nejslabšího muxu bylo při poslechu lépe. Tím, že jsem navíc zmínil, že napájení bylo ze síťového zdroje a poblíž byly možné zdroje rušení, jsem nechtěl komentovat jejich odolnost proti rušení, jen jsem se snažil popsat podmínky, za nichž jsem rádia zkoušel. Nic víc. Zrovna tak bych zmínil, pokud bych je zkoušel s napájením z baterií venku na kopci, nebo naopak v plechové skříni.
« Poslední změna: 09. 04. 2019, 23:08:05 od jis »


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #12 kdy: 09. 04. 2019, 23:44:44 »
V minirecenzi jsem napsal:
Citace
Se zasunutou anténou jsem v místnosti v Praze na Žižkově naladil 30 digitálních stanic (ze dvou multiplexů) a s vysunutou 40 (3 muxy).

Protože tak to počítadlo naladěných stanic zobrazovalo, ale když jsem stanice přepočítal, jedna chyběla. Empiricky jsem zjistil, že ani SDRF 10 A1, ani Sony XDR-S61D neumí současně do seznamu DAB stanic zapsat obě stanice Pigy Radio. Vždy zůstane pouze jedna z nich a to ta z muxu Teleko (11a), bez ohledu na to zda ladím manuálně nejprve 10d a pak 11a, nebo v opačné posloupnosti.

Mohl by mi někdo z místních odborníku vysvětlit, proč tomu tak je?
« Poslední změna: 09. 04. 2019, 23:46:52 od jis »


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #13 kdy: 10. 04. 2019, 03:49:05 »
Napadaji me dva ruzne duvody:
Radio ulozi silnejsi/kvalitnejsi ze dvou kmitoctu, stanice pouziva (tak jak ma) stejny SID ve vsech multiplexech (identifikacni cislo).
Nebo radio ulozi kmitocet podle tabulky dostupnych kmitoctu vysilanych ve "FIG 0/21. Frequency information" a z nejakeho duvodu v ni neni 10D, pripadne je vysilana jina tabulka nejak necekane (FIG0/24 OE Services).


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #14 kdy: 10. 04. 2019, 10:15:37 »
Děkuji. Která z těch dvou možností to bude, asi ta druhá, protože těch duplicit je mnohem víc a přitom jen jediná má problém, někde bude tedy nějaká chyba. Proč si to myslím?

Použil jsem přehled http://www.dab-plus.cz/rozhlasove-stanice.html a všechny stanice ze tří muxů, které doma naladím, jsem hodil pro přehlednost do tabulky.

Všechny duplicitní stanice jsem v ní barevně označil. Je jich celkem jedenáct, deset duplicit je mezi muxy CRo a TELEKO a jedna duplicita je mezi muxem CRa a TELEKO. A tato jediná má ten popisovaný problém, červeně označený řádek se do seznamu stanic v obou rádiích nedostane. Také mě napadlo, že ten problém by mohl být v tom, že tato jediná duplicita má obě stanice stejně pojmenované, na rozdíl od těch deseti dalších duplicit.

PS: Ještě jsem v tabulce červeně opravil název stanice JUNIOR, aktuálně se totiž jmenuje RADIO JUNIOR, pak již lze seznam stanic abecedně setřídit a snadno porovnat se seznamy v obou rádiích, které jsou také abecedně řazeny.

PS2: Když jsem si večer hrál s manuálním laděním jednotlivých muxů, všiml jsem si, že ČRa mux má o minutu špatně čas. Tak tomu říkám "profesionální" přístup. Muxy ČRo a TELEKO zobrazují čas správně, porovnával jsem s DCF hodinami.
« Poslední změna: 10. 04. 2019, 10:50:52 od jis »