reklama

reklama

Autor Téma: LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-  (Přečteno 1063 krát)

Reklama

• Stálý člen

reklama

Pamětník

• Profík
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #1 kdy: 15. 03. 2019, 18:59:48 »
Pro někoho to není až tak velká bomba, ani novinka. Přijímače pro DAB+ se pomalu stávají běžným zbožím. Je na každém, si pro sebe definovat požadované vlastnosti přijímače a posoudit poměr cena/výkon. Nejvíce informací je stejně k dispozici na webu. Prodavači většinou neví co prodávají a ani letmé prolistování případně poskytnutého přiloženého návodu neupozorní na některé klady a zápory.

Proto doporučuji nakupovat v e-shopech, během pár dnů se s přijímačem seznámit a pak si ho spokojeně ponechat, nebo vrátit.

Osobně jsem čerstvým majitelem tohoto rádia pro pozaďové poslouchání zpráv a muziky, kdy nahradilo dražší model i s internetovým přijímačem, který byl momentálně nevyužit. Za mne spokojenost. Barevný displej je sice malý, ale zobrazuje to samé, co několikrát dražší model. Zejména pro začátečníky v DABu a akusticky nenáročné posluchače (miniaturní mono reproduktorek), je to model s mnoha funkcemi za přijatelnou cenu. Vlastnost, jako citlivost tunerů, nedokáži v Praze posoudit, protože i na staženou a zaklaplou anténku má signálu na rozdávání.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

AndrejH

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:LIDL - SILVERCREST® Rádio DAB+ 799,-
« Odpověď #2 kdy: 15. 03. 2019, 20:37:01 »
Kdysi kdesi jsem napsal:

Lidl rádio: trvalo to 3 a půl roku kdy po Tesco rádiu, za které jsem dal 650 Kč v roce 2015, s předešlou generací DAB čipu a jednořádkovým ČB displejem,  přišlo SilverCrest rádio s barevným plošným displejem, který je spojený s novější generací DAB čipu; a za pozitivních 800 stovek. Čekal jsem rychlejší postup, ale díky alespoň za tuto nabídku.

Tím "díky alespoň za tuto nabídku" jsem nemyslel pro mně osobně, protože tranďák s barevným displejem mám již 2 a půl roku (jiný výrobce), ale "díky" pro veřejnost zajímající se o příjem DAB.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné Tesco DR1403G a Pure Elan E3,  "tuner" DUAL DAB 2A (v šuplíku), externí anténa Iskra, 9 prvků, K5-12, zisk 9,25 dBi, místo příjmu Brno

reklama