Autor Téma: ČRo DAB Žižkov - test slideshow  (Přečteno 33243 krát)

AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo DAB Žižkov - test slideshow
« Odpověď #15 kdy: 13. 04. 2019, 20:40:52 »
fajn, pracují na png, budeme to mít hezčí; ALE CO budeme mít hezčí?

Daniel Felix Hrouzek z Českého rozhlasu se zde zjevil po třech a půl letech jako fatamorgána a pak zřejmě na dalších tři a půl roku zmizel aby nemusel reagovat na další dotazy.  Vstoupil sem mezi plebs z prostorových výšin bohů a náhle zmizel aby plebs opět ponechal svému osudu... :'(

To jen tak z legrace, zní to negativně a přitom jsem příznivec ČRo :)

Položil jsem jednoduchý dotaz; je slideshow o penězích? kdybych dostal odpověď "ano je o penězích" bylo by to vyřízeno.

Rock Antenne ve vídeňském muxu vystřídá během písničky 4 obrázky vztahující se k písničce; ČRo Jazz střídá již měsíce při každé písničce 2 obrázky - jeden logo Jazz a druhý obrázek foto kláves a rukou klávesáka; zvedá se z toho žaludek jak z reklamy v TV.

Příklad 2: až dnes jsem sledoval co ČRo 1 během zpráv (17:00) slideshowuje; 3 obrazovky ze série slideshow mrhání daty, časem a informací: v 17:00 mi obrázek sděluje jaká teplota bude dnes; další obrázek mi sděluje, že ČRo Radiožurnál - vždyť vím, navolil jsem si ho; třetí obrázek - jakási zeměkoule mi zřejmě sděluje, že "zprávy z celého světa". Ach jo...
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jis

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo DAB Žižkov - test slideshow
« Odpověď #16 kdy: 14. 04. 2019, 09:41:55 »
Pěkně řečeno, pod to se podepíši a musím ti dát dodatečně za pravdu. Když jsem v tomto vlákně ve své reakci vyslovil podiv, proč se u nás dosud nevyužívá PNG pro grafiku a vše se jede v JPG, tak jsem měl za sebou pouhou týdenní zkušenost se svým úplně prvním dab rádiem SDRF 10 A1 z LIDLu. Teď po 6 týdnech již vidím, že to není zdaleka jediný problém ČRo dab slideshow. Tato funkčnost, která jinde v zahraničí je užitečným doplňkem dab vysílání, je u nás zatím vlastně zhola o ničem. Z kritérií pro výběr dalšího dab rádia jsem slideshow škrtnul.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo DAB Žižkov - test slideshow
« Odpověď #17 kdy: 14. 04. 2019, 21:21:30 »
... musím ti dát dodatečně za pravdu...

slovo "pravda" se neříká; když někdo řekne, že mám pravdu zhostí se mně panika, že jsem zavalil; když někdo řekne, že nemám pravdu zabejčím se, že pravdu mám :)

abych nebyl nespravedlivý vůči ČRo; v tom rakouském muxu mají jenom 4 stanice slideshow s obrázky k muzice, Rock Antenne je výjimka, že jich prostřídá více. Další - Arabella, Energy a Technikum One - ukážou jenom jednu fotku, zřejmě cover alba.

ČRo nějak začít muselo, může jenom zlepšovat; stejně "nepřátelé" DABu řeknou, že DAB posloucháme jenom my dva a možná někdo třetí a na slideshow se díváme jenom my dva :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Ortik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo DAB Žižkov - test slideshow
« Odpověď #18 kdy: 15. 04. 2019, 22:57:40 »
Já si myslím,že nás je dost. Slideshow  je zatím v plenkách, ale důležité je, že už jede. Na Radiožurnálu jsem viděl i počasí.Naše vysílače neumíme směrovat,ale to se snad změní.Přidávám pár mých úlovku z RTL-SDR.
DAB rádia: Pure One mini + anténní konektor,SILVERCREST® Rádio DAB + anténní konektor,RTL-SDR (RTL2832U),DENSION DAB+U, Rotátor,15 prvek TČ, K5-12, zisk 12,5dBi, místo příjmu Jihlava(5C-D,5D-CZ,9A-D,10A-D,11D-D,11C-PL-AT,12A-SK,12C-CZ,12D-CZ


mbo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo DAB Žižkov - test slideshow
« Odpověď #19 kdy: 17. 01. 2020, 22:25:40 »
Pěkně řečeno, pod to se podepíši a musím ti dát dodatečně za pravdu. Když jsem v tomto vlákně ve své reakci vyslovil podiv, proč se u nás dosud nevyužívá PNG pro grafiku a vše se jede v JPG, ...

Nevím, kdy se to změnilo, ale PNG se už tu a tam používá, přikládám pár aktuálních obrázků (i JPG pro srovnání).
« Poslední změna: 17. 01. 2020, 22:45:42 od mbo »
generic RTL-SDR USB / linux + ... // Sangean DPR-39+ // SilverCrest SDR 1.5 A1

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0