Autor Téma: A1M Internet+IPTV  (Přečteno 54080 krát)

David Kander

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
A1M Internet+IPTV
« kdy: 23. 11. 2010, 10:05:45 »
Dobrý den. Měl bych dotaz, zda má někdo z Vás zkušenosti se službami, které nabízí firma A1M. (www.a1m.cz). Dostali jsme do baráku nabídku, že by k nám přivedli optický kabel, tak by mě zajímalo, jestli to má vůbec smysl. Popřípadě, jak běží TV (hlavně kanály v HD). Děkuji.
« Poslední změna: 25. 11. 2010, 09:31:22 od David Kander »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: A1M
« Odpověď #1 kdy: 23. 11. 2010, 11:50:05 »
Dobrý den,

osobně mi jejich nabídka přijde velice slabá. Když jsem kouknul na základní balíčky - nic moc. Samozřejmě každému stačí něco jiného, ale dávat do nabídky kanály ProSieben, Sat.1 nebo RTL, které jsou na satelitu zdarma, mi připadá jak v devadesátých letech. Základní nabídka s 54 programy u optické sítě není dle mého názoru moc. Když se podívám na celkovou nabídku - 1199 Kč za komplet zrovna také není málo. UPC má kompletní balík za 999, tedy o 200 levněji, pokud se nemýlím.

Co mě ale zarazilo na stránkách nejvíc, možná jsem se špatně díval, že jsem neviděl, kde vlastně firma působí. Zákaznické centrum je na Praze 4, ale to neznamená, že oblast působnosti je právě tam.

Každopádně mě berte s rezervou. Já jsem velice náročný divák a požaduji nejvyšší komfort.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


David Kander

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: A1M Internet+IPTV
« Odpověď #2 kdy: 25. 11. 2010, 09:36:39 »
Sice chápu, že přes satelit je mnohem víc programů, ale upřímně, pokud někdo není televizní "maniak" tak ty programy ani nevyužije. Spíš mi šlo o to, zda má někdo konkrétní zkušenosti s touto firmou. Jak jim běží internet, když je zapnutá TV, atd. Co jsem koukal, tak by svoje služby měli nabízet někde v Praze na Černém mostě.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: A1M Internet+IPTV
« Odpověď #3 kdy: 25. 11. 2010, 13:03:23 »
Řeknu to asi takhle, nabízet dnes připojení WiFi s rychlostí 4/4 Mbps za 1500 Kč, to je docela nářez. Stejně jako WiFi 4096/512 kbps za 714 Kč. To mi skoro přijde, jako by si dělali ze zákazníka legraci, ale tak takových firem je spousta.

Stejně tak kabelové připojení mají pěkně drahé.

Ale já to mám asi zkreslené, protože jsem zvyklý nabízet např. 20/20 Mbps za 400 Kč, a doma pak mám 40/40 Mbps - "bohužel" bezdrátově, protože jinak to u nás na kraji Prahy prostě nejde. A 15 000 Kč dle logiky oné firmy fakt neplatím, naopak, mám to lidově řečeno "za babku".

Jak jim poběží internet, když je zapnutá TV, to nelze bez zkušeností posoudit, záleží to kvalitě HW dané firmy a kvalitě linek.

Určitě to ale bude lepší než O2, kde jak známo jde buď internet, nebo televize. Ale alespoň O2 posiluje rodinnou soudržnost, protože pak celá rodina většinou sedí u TV, když jim nejde na PC internet :)
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: A1M Internet+IPTV
« Odpověď #4 kdy: 28. 01. 2011, 13:09:55 »
Citace
nabízet dnes připojení WiFi s rychlostí 4/4 Mbps za 1500 Kč, to je docela nářez. Stejně jako WiFi 4096/512 kbps za 714 Kč. To mi skoro přijde, jako by si dělali ze zákazníka legraci, ale tak takových firem je spousta.


To mě ani nenapadlo že se to za takové ceny prodává. Já mám od místního poskytovatele Mírovka.net Down 4MB a upload cca 2-3MB za 350 Kč s dph a je mi blaze, dva roky bez výpadku a jsem velmi spokojený.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: A1M Internet+IPTV
« Odpověď #5 kdy: 28. 01. 2011, 13:54:20 »
To byste se divil... Běžně někteří ISP rýžují na tom, že v příměstských oblastech se při stavbě kašlalo na infrastrukturu, a tak na mnoha místech není pomalu ani ADSL, a když je, tak je příšerné. Většina lidí je tak odkázána na WiFi, a podle toho to vypadá. Kupříkladu, u nás "řádí" jistá firma, která chce za 4/4 Mbps oněch 1200 Kč, navíc smlouva 24 měsíců atd. Kvalita služby ovšem otřesná, a když člověk vidí jejich AP, ani se nediví. Klidně připojují lidi přes přes komín na špatný signál a podobné praktiky. Navíc uvedená firma překračuje 40x povolený výkon a dělá na 5 GHz spoje na 35 km. Ale takových firem je víc. A i ty slušnější si často účtují za 4/4 Mbps 1000 Kč, sice jim to pak celkem funguje, ale ta cena je v dnešní době strašná.

Problém je v tom, že většina lidí tomuto nerozumí, a nechá se "ukecat". Když jim pak internet jde špatně a chtějí změnit poskytovatele, narazí na smlouvu.

O tom, kam a jak umisťuje většina těchto ISP svá zařízení (AP i klientská) se raději moc rozepisovat nebudu. Děs a hrůza.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Jvic

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • ICQ komunikátor - 193769181
    • Zobrazit profil
    • DVB-T2
    • E-mail
Re: A1M Internet+IPTV
« Odpověď #6 kdy: 28. 01. 2011, 14:35:21 »
TO: Kuba Melín: U těch wifi záleží hrozně na lokalitě. Ve vesnici, kde jsou 4 lidé doopravdy nelze nabízet levně internet, protože vybudování 1 páteřního spoje přijde třeba na 30 tisíc.

Další věc ohledně ceny je agregace. Všichni jste zmlsaní od UPC a O2, ale základní reálná cena garantovaného 1/1Mbps z optiky od Sloane, DT a podobně je cca 1000Kč (záleží na velikosti odběru a umístění).
Píši na informační web DVB-T2 o digitálním vysílání a informačný web tiež pre Slovákov www.dvb-t2.sk.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: A1M Internet+IPTV
« Odpověď #7 kdy: 28. 01. 2011, 14:51:26 »
Jistě, o vesnicích se čtyřmi uživateli nemluvím, a ceny spojů znám.

Zmlsaný z O2 a UPC určitě nejsem, protože první ze služeb bych si v životě nepořídil a ke druhé nemám přístup (a taky bych si ji ale nepořídil).

O WiFi sítích něco vím, protože sám se v těchto věcech angažuji. Ale ta cena optiky mi přijde dost vysoká, my máme 1 Gbps, a nevím o tom, že bychom platili milion korun...
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Jvic

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • ICQ komunikátor - 193769181
    • Zobrazit profil
    • DVB-T2
    • E-mail
Re: A1M Internet+IPTV
« Odpověď #8 kdy: 28. 01. 2011, 15:05:50 »
No máte gigabit, ale máte ho garantovaný? Tzn. naměříte NONSTOP 1Gbps do NIXu? Ta cena je samozřejmě pro menší sítě pro vesnice s odběrem do 50Mb.
Píši na informační web DVB-T2 o digitálním vysílání a informačný web tiež pre Slovákov www.dvb-t2.sk.


Jaroslav Syrový

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: A1M Internet+IPTV
« Odpověď #9 kdy: 28. 01. 2011, 17:52:37 »
I tak je to ale dost.


Ma Te S

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: A1M Internet+IPTV
« Odpověď #10 kdy: 28. 01. 2011, 20:23:59 »
Vidíte to. Já nemám 1Gbit ani na LANce ;D


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: A1M Internet+IPTV
« Odpověď #11 kdy: 28. 01. 2011, 20:41:21 »
Otázka je, aby ten Gbit taky přechroupalo ostatní železo....
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Jirka7444

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:A1M Internet+IPTV
« Odpověď #12 kdy: 31. 03. 2018, 11:45:40 »
Dobrý den. Měl bych dotaz, zda má někdo z Vás zkušenosti se službami, které nabízí firma A1M. (www.a1m.cz). Dostali jsme do baráku nabídku, že by k nám přivedli optický kabel, tak by mě zajímalo, jestli to má vůbec smysl. Popřípadě, jak běží TV (hlavně kanály v HD). Děkuji.

Určitě to smysl má, firma a1m udělala na trhu velký pokrok a nabízí velmi stabilní internet s ve výhodných tarifech. :)


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:A1M Internet+IPTV
« Odpověď #13 kdy: 31. 03. 2018, 13:26:37 »
Dobrý den. Měl bych dotaz, zda má někdo z Vás zkušenosti se službami, které nabízí firma A1M. (www.a1m.cz). Dostali jsme do baráku nabídku, že by k nám přivedli optický kabel, tak by mě zajímalo, jestli to má vůbec smysl. Popřípadě, jak běží TV (hlavně kanály v HD). Děkuji.

Určitě to smysl má, firma a1m udělala na trhu velký pokrok a nabízí velmi stabilní internet s ve výhodných tarifech. :)
Aneb se právě probudil nějaký zoufalý dealer z A1M a reaguje na dotaz starý 7,5 roku :D