Autor Téma: problém s DVB-T2 kanál 26 a 28 Javořice  (Přečteno 62569 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:problém s DVB-T2 kanál 26 a 28 Javořice
« Odpověď #15 kdy: 10. 08. 2018, 14:00:06 »
Jestli to bude skutečně preechem, bude to překvapivé. Tento jev je široce znám už hodně dlouho a problémem, o němž se hodně mluví, je několik posledních let. Jestli anténáři už jednou řekli, že je to v pořádku a přesto v rozvodu zůstalo silné preecho (což podle mě v pořádku není), je to podivné.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:problém s DVB-T2 kanál 26 a 28 Javořice
« Odpověď #16 kdy: 11. 08. 2018, 12:03:59 »
Ta dotycna "firma" asi pekne keca a tak si vycucala z prstu "preecho", protoze o tom kdysi slyseli, ale vlasne vubec nevi co to je a nejspis ho nemaji ani cim zmerit (pokud maji, tak to mozna ani neumi anebo nevi jak to vyhodnotit). Kdyz tvrdi, ze je to nenapadlo... kdyz merim, kontroluji vse, vcetne impulsni odezvy.

Zajima me od tazatele, aby mu rekli cim to meri, vyrobce, typ a taky jak to interpretuji.

A to mereni tim jednoduchym merakem, to k nicemu neni, uroven a C/N se merily v analogu, tam nic vic nebylo, pak jen kvalita obrazu na TV. Digital ma o moc vice parametru, ktere je treba zmerit. Ale jo, na zakladni posouzeni ze je to urcite slabe (ani ne 50 dBuV) to staci... kazdopadne tato STA a ti co to tam bastli, se neda nazvat profesionalne odvedenym dilem a dotycnym bych za to nedal ani korunu.


hadasek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problém s DVB-T2 kanál 26 a 28 Javořice
« Odpověď #17 kdy: 01. 10. 2018, 20:59:07 »
Tak mám podobný problém v rodinném dvougeneračním domě. Dneska odpadly HD kanály v DVB-T, což bylo avizováno. Tak jsem babičce přeladil starší TV Panasonic, která samozřejmě DVB-T2 nemá a je to v pohodě. Zatím bude koukat na SD a koupím jí SET TOP BOX.
Pak jsem přeladil obě novější televize, kdy jedna je LG 43UH664V a druhá Samsung UE55K6372. Přes Chansort jsem vyházel staré kanály a nechal jenom DVB-T2 a všechno jelo v pohodě. Na televizi síla i kvalita téměř na maximu. Po asi 2 hodinách najednou začala televize blbnout, že obraz téměř nešel. Když jsem sledoval sílu a kvalitu signálu, tak na kanálu 28 kolísala od téměř nuly až ke stovce. V podstatě problikávalo minimum a maximum. Zkontroloval jsem na Samsungu a stav stejný.
Tak jsem znovu přeladil LG a koukal na SD kanály. Zkusil jsem to před chvílí a zase to jede na obou TV v pořádku.
Anténu i zesilovač jsme měnili nedávno, koaxiály jsou taky natahané nově. Moc nechápu, že to jde třeba pár hodin a pak nic. To se bude asi hledat blbě a hádám, že televizí to nebude.