Autor Téma: ZOH: na ČT nebo Eurosportu?  (Přečteno 16959 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
« kdy: 20. 02. 2018, 06:56:55 »
Zajímá mě, jak vnímáte přesun OH na Eurosport. Já jsem z toho rozkolísaný, a doufám, že po těchto prvních hrách se to usadí a i Eurosport to zvládne lépe. Zatím je u mě výsledek nerozhodný, spíše volba 1. Ten první hlas je můj.
Z mého pohledu tedy „přesun OH na Eurosport“ není úplně špatně, ale jen lehce negativní.

Komentář:
  • Neustále klesající úroveň komentářů jednotlivých sportů na ČT, a to nejen OH, mě donutila srovnávat. Jsem patriot, a ČT mám rád, ale ona mi tu lásku činí stále těžší a těžší. Políčkem je vždy komentátor biatlonu. Nerozumím, proč ČT nechá u nyní velmi moderního sportu tak zoufalého komentátora. Jeho vkládání samohlásek před slova do každé věty z něj činí asi nejlepšího adepta na dabéra pro Královu řeč, zmatenost ve faktech a odhadech průběhu závodu naštěstí opravuje odborný spolukomentátor, a chabá psychická odolnost mu nedovoluje zvládnout náročnější závody (jeho „… píchej, Gábino, píchej, spěchej do cíle!“ mě bude strašit snad do smrti). Ale k tomuto trvale odstrašujícímu případu se nově přidružil „výkon“ komentátorů u zlaté jízdy Ledecké, který mohl být stejně tak dabováním zvuků vyhladovělých sviní u plného koryta. Jaké jsem měl štěstí, že jsem tuto jízdu sledoval právě na Eurosportu a teprve při opakování jsem slyšel tu hrůzu na ČT.

Prostě, i když mám radši ČT, stále častěji me ona sama vyhání do náruče Eurosportu, kde jsou komentáře mnohdy lepší ve znalosti, nadhledu, informovanosti a schopnosti mluvit. Ne vždy, ale mnohdy ano.

Klidně přidejte i váš názor, ale prosím, pokuste se zůstat věcní. Jakmile se tu rozhoří soukromá válka, oželím výsledek a téma smažu. Díky za pochopení.

Chápu, že v průběhu přenosů může nastat situace, která vás naštve a budete chtít změnit svůj názor. Každému uživateli jsem proto dal 2 hlasy. Druhý vám může být užitečný po skončení her.
« Poslední změna: 20. 02. 2018, 07:31:02 od Petr Svoboda »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
« Odpověď #1 kdy: 20. 02. 2018, 16:40:31 »
UPC nám dalo zdarma 5 hd eurosportů,ale stejně se dívám víc na ČT,a ještě Poláky!
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
« Odpověď #2 kdy: 20. 02. 2018, 19:04:40 »
Také mám k dispozici od UPC 5 x Eurosport, ale jsem zhnusen. Skutečně komerční stanice. Když na některou z nich občas kliknu, často mám štěstí/smůlu, že natrefím na reklamy, nebo nic neříkající upoutávky na pořady Eurosportu. :'(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Hori97

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
« Odpověď #3 kdy: 20. 02. 2018, 19:23:34 »
U mě je pořadí stanic ČT sport, STV2, Eurosport DE (případně ještě TLC DE, kde běží s našeho pohledu méně zajímavé sporty - boby, saně, curling...). Česká televize má i přes omezení velmi dobře poskládaný program, co se týče alpských disciplín a české stopy. Hodně se škrtaly hokejové přenosy zápasů cizích týmů, které ale vysílá slovenská Dvojka, pro kterou je hokej jedna z priorit. Takže se tyto dva programy doplňují. Až v třetím případě přepínám na Eurosport nebo TLC.
Největší problém nemožnosti použítí dalšího kanálu pro mě zatím je v přesunutých závodech venkovních sportů, jako byl ten s Ester Ledeckou (původní start závodu byl více než hodinu přes hokejem).
Aspoň během olympiády můžeme tedy v České televizi sledovat přímé přenosy z jiného zimního sportu než z biatlonu, kterého je po přídání studia před každý závod na ČT sportu až moc. Lyžování nebo snowboarding jsou téměř ignorovány.
« Poslední změna: 20. 02. 2018, 19:42:25 od Hori97 »
DVB-S/S2: 13E, 19.2E, 23.5E, 28,2E
DVB-T/T2: Multiplexy 1,2,3,4 + PS 12,13
                  Regionální sítě  4,7,8,12
DAB+ : ČRa (10D), Teleko (11A), ČRo (12C)


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
« Odpověď #4 kdy: 20. 02. 2018, 21:34:56 »
ankety se nemůžu zúčastnit protože bezduše přepínám mezi Eurosport, ČT a STV2 ve snaze najít, kde ta neviditelná ruka trhu nabídne něco viditelného z olympiády
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
« Odpověď #5 kdy: 21. 02. 2018, 09:39:26 »
Já to mám jednodušší. Vzhledem k tomu, že nejsem ranní ptáče a živé přenosy začínají už v 1 ráno, vidím většinu věcí ze záznamu nebo jen z přehledu. Pokud občas přepnu na Eurosport, je pravděpodobnost, že narazím na reklamy/selfy značně veliká a ještě to běží tak, že jsou zároveň na všech pěti programech. Takže zlatá ČT.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
« Odpověď #6 kdy: 21. 02. 2018, 10:43:29 »
To zcela jistě neodvysílá, je omezena zákonem jen na 1% času. Může to tak vypadat před atraktivním utkáním, ale jinde toho moc nebude. Eurosport to má rozházené během celého dne, těch reklamních pauz je mnohem víc a navíc je omezen jen jako ostatní komerčky, tedy skoro vůbec...


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
« Odpověď #7 kdy: 21. 02. 2018, 12:35:26 »
Nedá se to prohazovat mezi kanály, to šlo kdysi. Přihlouplé pořady umožní zařadit víc minut reklamy v hodině, ale limit nezmění. Ta skrytá reklama je PP.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
« Odpověď #8 kdy: 21. 02. 2018, 13:26:52 »
A vůbec nejtrapnější je ta reklama na cizí kanál tj. Eurosport. K tomu se samozřejmě žádná jiná evropská televize nesnížila.
Ono těch „vybojovaných“ 90 hodin navíc nebylo zadarmo. To je normální obchod, nikoli vyhraný boj, představovaný komentátory ČT. To jejich brečení mi už vadí. Ale mně jinak upozornění na Eurosport dost vyhovuje. Aspoň dobře vidím, kde musím před některými osobami utéci na Eurosport a kde zůstanu u dobrého a zasvěceného komentáře ČT.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
« Odpověď #9 kdy: 21. 02. 2018, 17:19:41 »
Ono je to ve skutečnosti 0.5% na kanál. A reklama nesmí být na ČT1 a ČT24. Takže podle tvé teorie neodvysílá ČT na svém sportovním kanálu ČT Sport za den více než 7 minut reklamy. To by bylo krásné, ale jaksi to neodpovídá realitě. A vůbec nejtrapnější je ta reklama na cizí kanál tj. Eurosport. K tomu se samozřejmě žádná jiná evropská televize nesnížila.
Přečtěte si ten zákon, on je trochu složitější, zvlášť právě v pravidlech pro sport. Sponzoři se počítají jinak, protože bez toho byste přesáhl limit reklamy často jedním pořadem.