Autor Téma: Rozšíření celoplošné čro dvojka  (Přečteno 24993 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Rozšíření celoplošné čro dvojka
« kdy: 24. 01. 2018, 19:35:36 »
Celoplošná stanice český rozhlas dvojka, plánuje pár malých dokrývačů. První dva jsou pro děčín a litoměřice oba 100W, nedivím se on ten ústecký kraj je taky strašně členitej, krom toho že dvojka z bukovky nevysílá. Druhé dva jsou pro Sušice a  Prachatice na jižních čechách, oba tež 100W, tam nevím jaka je situace. Politická stanice čro plus planuje 5 dalšich ale malých vysilačů. Škoda že už nevysílá český rozhlas Praha, tam byli večer pěkne příbehy nebo vypravění, či v dobe kdy česká televize vysilala popularis a ješte dlouho potom, tak davali v sobotu pořad meteor o vědě a technice a tak a v nedeli pohadku :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pismak100

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #1 kdy: 25. 01. 2018, 10:11:15 »
Pane Honzíku, Vy jste snad vysílání Českého rozhlasu Dvojka ještě ani neslyšel......... Jinak byste věděl, že se pouze jedná o přejmenovanou stanici Praha.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #2 kdy: 25. 01. 2018, 17:21:23 »
Pane Honzíku, Vy jste snad vysílání Českého rozhlasu Dvojka ještě ani neslyšel......... Jinak byste věděl, že se pouze jedná o přejmenovanou stanici Praha.

Dvojka že je praha? Pár let sem to neposlouchal, ale jako malej vim že vysilala nekde na AM a v nedeli davali pohadku, nebo pak jako kluk davali vedu a tak ;) pak sem to už neposlouchal, spiš komerční, ta AM kvalita nikoho nebude bavit :D a nyní už jaksi není. Občas se u toho dalo usínat když večer byli nejaka dobra vypravění nejakych příbehů a tak, pak to zmizelo a bbyvali na vltavě. Čro mam i v dab a prahu tam nemam, na satelitu jí mám, ale tam je to jakesi vysilani pro němce či koho, myslel jsem že to bylo ono ale nebylo, nekde možna mam jeden starej přijímač kde byli vypsany ty radia na stupnici :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #3 kdy: 25. 01. 2018, 17:50:31 »
To jsou zas tuny blábolů s obsahem nula... hlavně že je z toho nové téma, kde si jistý jedinec přijde zajímavý.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #4 kdy: 25. 01. 2018, 22:29:19 »

Dvojka že je praha? Pár let sem to neposlouchal, ale jako malej vim že vysilala nekde na AM a v nedeli davali pohadku, nebo pak jako kluk davali vedu a tak ;) pak sem to už neposlouchal, spiš komerční, ta AM kvalita nikoho nebude bavit :D a nyní už jaksi není. Občas se u toho dalo usínat když večer byli nejaka dobra vypravění nejakych příbehů a tak, pak to zmizelo a bbyvali na vltavě. Čro mam i v dab a prahu tam nemam, na satelitu jí mám, ale tam je to jakesi vysilani pro němce či koho, myslel jsem že to bylo ono ale nebylo, nekde možna mam jeden starej přijímač kde byli vypsany ty radia na stupnici :D

hezká vzpomínka s nenulovým a plusovým obsahem, záměna Praha a ČRo2 je v tomto kontextu nevýznamná.

Potvrzuje to, že rádiové vysílání je fenomén a kdo má k němu vztah zasáhlo ho nejen v mládí, ale doprovází ho pořád; a dle info ze světa nic na tom zásadně nemění ani digitální současnost.

Smekám před info, cituji "jako malej vim že vysilala nekde na AM a v nedeli davali pohadku, nebo pak jako kluk davali vedu a tak"; to já jsem rádio v tom věku asi nedal.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #5 kdy: 31. 01. 2018, 14:23:02 »
No ono se to vysílalo na VKV (nejen) už dávno za komunistů. A že se to dnes nejmenuje Praha ? Radiožurnál se už taky nejmenuje Hvězda a přece je to jeho přímý nástupce.
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #6 kdy: 31. 01. 2018, 17:42:56 »
No ono se to vysílalo na VKV (nejen) už dávno za komunistů. A že se to dnes nejmenuje Praha ? Radiožurnál se už taky nejmenuje Hvězda a přece je to jeho přímý nástupce.

radožurnal byla hvězda? Ja myslel že to byla jina stanice, to si pamatuje moje matka, stanice hvězda, československo, ale hlavně stanice praha ;) Myslel jsem že to nemělo s čro nic společného :D a že dvojka je praha no dvojku mam na fm i dab+, ale asi nebude jako dřív, nebo ano? A jaky ma vubec program oproti dřívějšku? Škoda že si nepamatuju všecky programy, ale hodne poslouchala třeba kolotoč, nebo jako děti v nedeli pohadku :D normalne jela nejaka stanice na fm, ale to nevim jaka a v nedeli se přepinal celej ten velkej kazeťak nebylo to klasicke "dvojče" (jezevčík), ale podobné, a někde na začatku vždy tůtali a pak byla pohadka :) potom davali meteor v sobotu rano, tam hodne byli přibehy, věda, pohadky a tak :) ale to by spiš vedela hodne matka :D jo a když měli televizi, tak ta vypadala jako kus nábytku, velká obdelníková ale naprotitomu takova hodne malinka obrazovka asi jako má mobil :D ale byla bez barvy a šla tam jen jedna televize a to ješte někdy až potom byli nějak dvě ty stanice Ale to už je neco jinyho a z čro to nijak nesouvisí. Myslel jsem že čro tu je teprv 25 let :D A za mladi moji matky hodne také radio svobodná evropa nebo luxembourg. :) A to jsem myslel že všechny zde zmínene stanice byli komunisticke nebo tak neco a vše zaniklo s pádem komunismu a pak vznikl čro, ale stanice praha tu byla ješte dlouhou dobu, myslel jsem že jako posledni zanikla.
« Poslední změna: 31. 01. 2018, 17:44:50 od Jaroslav Honzík »
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #7 kdy: 31. 01. 2018, 21:10:08 »
Hezký večer.
Jardo,já bych si to měl v téměř 71 letech pamatovat.Možná mě opraví Pamětník.V 60létech byla Praha1 (SV) a Praha2 (DV).Praha1 zůstala a z Prahy2 se stalo Československo a za Husáka pak Hvězda.Tehdejší výkon neznám,ale Hvězda za Husáka hrála přes den po celé Evropě a v noci i v severní Africe a daleko v SSSR.Opačně na DV hrála i stanice Moskva u nás a kdo ví až kde!Po roce 89 se z Hvězdy stal předválečný Radiožurnál a z Prahy 2, Praha.Praha2 (SV) hrála z Dobrochova u Prostějova.Hvězda vysílala na DV z Topolné u UH.Hradiště.Těm lidem tam tehdy nebylo co závidět.Tehdy se říkalo,že tam brní ruce,i když otvíráte železnou branku.Jak je to dnes,už všichni ví.Doufám,že jsem si to nepoplet a pokud ano,tak se omlouvám.Zdraví J.Z.
« Poslední změna: 31. 01. 2018, 21:18:50 od Josef Zavřel »
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #8 kdy: 31. 01. 2018, 21:55:31 »
pokud se nemýlím Hvězda na DV hrála v každém údolí nebo sklepě snad na celém území ČSSR; vždyť túrovala z Topolné 1,5 MW. Info o historii Topolné je na webu celkem dost, jeden z odkazů:

https://radiohistorie.webnode.cz/vysilac-dv-topolna/
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #9 kdy: 03. 02. 2018, 14:02:17 »
... A za mladi moji matky hodne také radio svobodná evropa nebo luxembourg. :)...

zeptej se ještě mamky co Hlas Ameriky?  ;)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #10 kdy: 03. 02. 2018, 14:35:57 »
Zdravím,mám jiný dotaz- jak se z hlavní stránkyhttps://www.lupa.cz/digizone/ lze dostat sem na forum? Já jsem jiný přístup náhodně našel na svojem smartfonu a opsal adresu neboť na hlavní stránce není žádný odkaz na forum.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #11 kdy: 04. 02. 2018, 21:18:30 »
i malé dítě ví, že konspirační místo pro získání informací je článek resp. diskuze k článku na lupa.cz:

Pál Milkovics: Kutil TV spustíme na jaře, zpravodajská Z24 by mohla odstartovat v polovině roku

Tam Jan Brychta napsal (na dotaz kde v tom kočkopsu je fórum):

Odkaz na forum se objeví co nedříve, za jeho zneviditelnění se omlouvám.
Programové tipy už nadále vycházet nebudou.


Pana Brychtu bych nechal na pokoji, kdo ví co se tam nyní děje...a co bude a co nebude

P.S. já jsem si na rozdíl od Tebe nikdy nevšiml, že při kliku na fórum to změní strukturu adresy, tak jsem bloumal komentáři nerelevantních článků na lupa, že jestli se tam ozve nějaký ztracený zoufalec jako já, no a ozval a naštěstí dostal odpověď. Je ale divné, že Lupa.cz si nedala námahu postnout mikro zprávu - titulek + jedná věta, že fórum digizone tam a tam, případně trpělivost - již zítra, pozítří ap. Což je divné a může to s existencí fóra smrdět.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #12 kdy: 05. 02. 2018, 08:13:29 »
Zdravím,mám jiný dotaz- jak se z hlavní stránkyhttps://www.lupa.cz/digizone/ lze dostat sem na forum? Já jsem jiný přístup náhodně našel na svojem smartfonu a opsal adresu neboť na hlavní stránce není žádný odkaz na forum.
Na jednom z mých počítačů jsem měl přímý odkaz na Fórum DigiZone a ten funguje stále. I na tom mišmaši v rámci Lupy se při zadání řetězce "fórum digizone" do vyhledávání, odkaz na Fórum se zobrazí. Třeba ale někdo doplní tento odkaz na hlavní stránku Lupy?!
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozšíření celoplošné čro dvojka
« Odpověď #13 kdy: 10. 02. 2018, 19:38:53 »
český rozhlas změnil rozhodnutí, kmitočet udavaný pro čro dvojka v prachaticích, byl přeřazen pod čro plus, stejně tak strakonice, přesto se ale dvojka rozšíří a to do měst kde má čro 2 kmitočty tedy jeden pro plus a druhý pro dvojku. Proč nakonec přehodil nekteré kmitočty pod čro plus....
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.