Autor Téma: Má cenu kupovat?  (Přečteno 62996 krát)

AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #30 kdy: 21. 12. 2017, 21:18:58 »
BeatJi, jseš trapnej jak stará děravá ponožka...buď nehul Ty a čti řádky nezamlžené a uvidíš text, který jsem napsal  "užívám si v terénu" anebo nezůstavej na půl cesty a doraž to do dokonalosti jako schitler a pošli mně na psychiatrii...teprve pak opanuješ socio prostor a tak to ma byt, tak je to spravne...
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pedro09

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #31 kdy: 22. 12. 2017, 10:27:23 »
Mozna jsem se spatne vyjadril - za 3k jsem dokazal odolat, ale vyprodejova cena mne uz zlakala... a chtel jsem upozornit ostatni pripadne zajemce ;)

Na testovani DABu jsem taky tenkrat v akci zakoupil Tesco prijimac.
Lidl prijimac jsem nekupoval prioritne kvuli DABu (v miste pouzivani stejne neni kvalitni signal, pouze na kopci :P), dulezita je pro mne funkce budiku a moznost internetoveho poslechu.

A pro rejpala @Rogue - krabicka preci Spotify taky umi...
Jinak cca 50% nevecnych komentaru na zdejsim foru me nadale usvedcuje o tom, ze jakykoliv vecny prispevek zde asi nema vyznam psat.
Hezke svatky vsem a az zase nekdy uznam za vhodne, tak napisu neco vecneho k nejakemu tematu :)


A B

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #32 kdy: 22. 12. 2017, 12:06:16 »
I za plnou cenu není pro člověka, který je cílovou skupinou, co řešit. Nic levnějšího a přitom takto velice dobře funkčního a navíc se 3 letou bezproblémovou zárukou jako SIRD 14 se prostě alespoň u nás koupit nedá a svou roli zastane velice dobře a nanejvýš s pár snad až hnidopišskými výhradami. Samozřejmě to nemá na jedné straně na sestavu z komponentů (= pro cokoliv jiného než soustředěný poslech zbytečnost a zabírač místa) a na druhé straně na "jakýkoliv starý mobil s Androidem a aktivní bedýnky Genius" (= výrazně horší komfort). Ale to není ani ambicí tohoto přístroje. Když vím, že kupuju auto do města pro 1 člověka, přemýšlím taky úplně jinak, než když si kupuju rodinné auto pro velké cesty. Ale to zase neznamená, že si mám koupit skůtr, když i v tom městě prostě chci komfort auta. 


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #33 kdy: 22. 12. 2017, 20:36:12 »
...Jinak cca 50% nevecnych komentaru na zdejsim foru me nadale usvedcuje o tom, ze jakykoliv vecny prispevek zde asi nema vyznam psat.
Hezke svatky vsem a az zase nekdy uznam za vhodne, tak napisu neco vecneho k nejakemu tematu :)

tož nedivím se Ti; evokuje to dojem, že někteří respondéři jsou placeni za to, že když vidí v textu "DAB" tak mají reflexivně reagovat dle pokynů v příručce, čím nerozhodnější podmíněný reflex, tím menší odměna; fakt, že budeš rádio využívat třeba jenom přes internet nehraje žádnou roli, zaznělo tam DAB a to je červený hadr.

Nedej rušit kruhy své, napiš jakýkoliv zážitek, poznatek ap.

DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Tomik01

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #34 kdy: 24. 12. 2017, 09:46:03 »
...Jinak cca 50% nevecnych komentaru na zdejsim foru me nadale usvedcuje o tom, ze jakykoliv vecny prispevek zde asi nema vyznam psat.
Hezke svatky vsem a az zase nekdy uznam za vhodne, tak napisu neco vecneho k nejakemu tematu :)

tož nedivím se Ti; evokuje to dojem, že někteří respondéři jsou placeni za to, že když vidí v textu "DAB" tak mají reflexivně reagovat dle pokynů v příručce, čím nerozhodnější podmíněný reflex, tím menší odměna; fakt, že budeš rádio využívat třeba jenom přes internet nehraje žádnou roli, zaznělo tam DAB a to je červený hadr.

Nedej rušit kruhy své, napiš jakýkoliv zážitek, poznatek ap.

Tady přece nejde vůbec o to že DAB někoho popuzuje.Technologie to možná není zas tak hrozná,ale pokuď bude V ČR. v digitalu strašit hlavně moloch Čr. který koncepcí zamrzl v 90 letech,tak prostě je většině populace nějaký DAB+ v ....

A jinak je zajimavé že Lidl SIRD tak brzo dal do výprodeje.Takže to asi takový trhák nebyl.
DAB je díky Čr a otřesné zvukové kvalitě nezajímavý a jako internet radio stačí jakýkoliv mobil.A zrovna na na mobilu klidně bezdrátově připojený k audiu  je konfort ovládaní daleko lepší...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #35 kdy: 24. 12. 2017, 10:26:59 »
Dneska už nikdo nepřipojuje mobil a repro pomocí drátů, ale skrze bluetooth sluchátka/reproduktor.
Opět klasický případ demagogů, kteří si osobují právo (jenž jim nikdo nedal) mluvit za VŠECHNY a určovat, kdo je ten NIKDO. Takže já jsem třeba NIKDO, který připojuje dráty, protože, slovy autora "Má to spoustu výhod": Za prvé, BT při provozu žere i trávu u cesty, takže mobil se vybíjí rychleji. U v současné době už tak kritické výdrže baterie v dotykáčích je každé procento dobré. Za druhé, ta BT sluchátka musím taky nabíjet, takže další krám, o který se musím starat a zbytek viz mobil. A třeba pro mě je důvod výdrže a (ne)nabíjení natolik zásadní, že si dovoluji zahrát na demagoga a směle prohlásit: "Jen blázen by poslouchal z mobilu přes BT, normální člověk použije drátová sluchátka" :D :D :D


Tomik01

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #36 kdy: 24. 12. 2017, 12:37:03 »
Přesně tak, s tou poslední větou nelze než souhlasit. Dneska už nikdo nepřipojuje mobil a repro pomocí drátů, ale skrze bluetooth sluchátka/reproduktor. Má to spoustu výhod. Samozřejmě dráty lze použít taky, ale nemusí to ani správně fungovat, protože ten mobil si bude myslet, že používáte headset s mikrofonem. Takže když vám někdo zavolá, tak ho uslyšíte, ale on neuslyší vás. Musí se to potom řešit pomocí speciální aplikace např. SoundAbout.
Ono je potřeba uvažovat i nad variantou že mobil jako zdroj internetového radia a třeba jako přehrávač mp3 je nějaký další/starší.Skoro každý má dnes v šuplíku nějaký starší Android který třeba nestačí výkonem či je na dnešní poměry malý.U takového předpokládám nebude  vložená SIM.

Osobně mám u audia ve stojánku Galaxy Player se slabou baterii a neof. androidem 4.4 a běhá to slušně.Zvukově to taky není špatné a je to připojené klasicky na vstup Audia.

O SIRD jsem na internet kdysi uvažoval.Kdyby byla verze bez repra,s větším ideálně dotykovým displejem a nebyla by to taková ošklivá krabice od bot :) A no linkový výstup + nejlépe nějaká forma digitalního výstupu tam za ty peníze být mohl...


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #37 kdy: 24. 12. 2017, 13:24:54 »
Dneska už nikdo nepřipojuje mobil a repro pomocí drátů, ale skrze bluetooth sluchátka/reproduktor.
Opět klasický případ demagogů, kteří si osobují právo (jenž jim nikdo nedal) mluvit za VŠECHNY a určovat, kdo je ten NIKDO. Takže já jsem třeba NIKDO, který připojuje dráty, protože, slovy autora "Má to spoustu výhod": Za prvé, BT při provozu žere i trávu u cesty, takže mobil se vybíjí rychleji. U v současné době už tak kritické výdrže baterie v dotykáčích je každé procento dobré. Za druhé, ta BT sluchátka musím taky nabíjet, takže další krám, o který se musím starat a zbytek viz mobil. A třeba pro mě je důvod výdrže a (ne)nabíjení natolik zásadní, že si dovoluji zahrát na demagoga a směle prohlásit: "Jen blázen by poslouchal z mobilu přes BT, normální člověk použije drátová sluchátka" :D :D :D
Také se hlásím do té kategorie, která připojuje co se dá kabelem. Zřejmě se ale jedná generační střet. Mě by třeba vůbec nenapadlo připojovat mobil k reproduktorům. S ním se přece telefonuje a na muziku mám spoustu jiných a lepších zdrojů signálu.       
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #38 kdy: 24. 12. 2017, 14:08:28 »
Dneska to ale funguje tak, že tu hudbu si přehraješ přímo v tom telefonu skrze mobilní tarif neomezeně. Viz služby Music Pass, Video Pass, StreamOn a podobně. To je novinka. Vůbec nepotřebuješ přístup na Wi-Fi. Potom ani není důvod tu hudbu někam přenášet a ukládat. Protože jí máš všude s sebou.

ale data spotřebovaná reklamou, přihlašením, vyberem a dalšimi vecmi už nejsou neomezená, no a ten tarif musiš měsične taky platit.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #39 kdy: 24. 12. 2017, 15:20:43 »
Někdo má rád vdolky, někdo holky. Proto jsem v akci Lídlu koupil už druhý SIRD, tentokrát bílý. ;)
Asi ale nejsem ta správný uživatel digitálních přijímačů, abych odpovídal na původní otázku.  ;D

Mobil používám jen na telefonování, většinou jen přijímám hovory a SMS, proto ho nabíjím jednou za 3 týdny. :)

Jak už kdysi prohlásil náš génius Jára Cimrman, někdy to jde bez drátů, někdy jsou dráty lepší..... :D

DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #40 kdy: 24. 12. 2017, 16:42:28 »
Přesně tak, s tou poslední větou nelze než souhlasit. Dneska už nikdo nepřipojuje mobil a repro pomocí drátů, ale skrze bluetooth sluchátka/reproduktor. Má to spoustu výhod. Samozřejmě dráty lze použít taky, ale nemusí to ani správně fungovat, protože ten mobil si bude myslet, že používáte headset s mikrofonem. Takže když vám někdo zavolá, tak ho uslyšíte, ale on neuslyší vás. Musí se to potom řešit pomocí speciální aplikace např. SoundAbout.
Ono je potřeba uvažovat i nad variantou že mobil jako zdroj internetového radia a třeba jako přehrávač mp3 je nějaký další/starší.Skoro každý má dnes v šuplíku nějaký starší Android který třeba nestačí výkonem či je na dnešní poměry malý.U takového předpokládám nebude  vložená SIM.

Osobně mám u audia ve stojánku Galaxy Player se slabou baterii a neof. androidem 4.4 a běhá to slušně.Zvukově to taky není špatné a je to připojené klasicky na vstup Audia.

O SIRD jsem na internet kdysi uvažoval.Kdyby byla verze bez repra,s větším ideálně dotykovým displejem a nebyla by to taková ošklivá krabice od bot :) A no linkový výstup + nejlépe nějaká forma digitalního výstupu tam za ty peníze být mohl...
Digitální výstup tam zcela jistě nebude, nanejvýš analogový (ten má dřívější model B1).


TomMIchal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #41 kdy: 24. 12. 2017, 20:16:40 »
Přijatelná cena může být pro každého pochopitelně jiná, ale následující přenosný typ, ve své kategorii, považuji v současnosti za jeden z nejlepších a s dobrou cenou.
https://www.amazon.de/DOCKIN-Bluetooth-Lautsprecher-Powerbank-Wasserschutz/dp/B01M0YCMIO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1514142792&sr=8-1&keywords=dockin+d+fine
« Poslední změna: 24. 12. 2017, 20:22:34 od TomMIchal »


leondm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #42 kdy: 29. 12. 2017, 18:02:11 »
Dnes v LIDLu v Nehvizdech.Silvercrest radio za 2290,-.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #43 kdy: 29. 12. 2017, 22:35:30 »
To už je slušná cena :)


alfonz.me

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #44 kdy: 01. 01. 2019, 17:50:49 »
To bych si radši pořídil autoráio v nějakém spešl obchodě, jak například zde: https://www.2din.cz/autoradia/ :)