Autor Téma: Má cenu kupovat?  (Přečteno 63023 krát)

Jan Maryška

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Má cenu kupovat?
« kdy: 25. 11. 2017, 08:14:57 »
Dobrý den, v Lídlu budou mít zase jejich dab rádio, myslíte si, že konkrétně na Vsetínsku má cenu ho za ty prachy kupovat? https://www.lidl-shop.cz/SILVERCREST-Internetov-a-DAB-r-dio-SIRD-14-C3-ern/p100228610001

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #1 kdy: 25. 11. 2017, 12:32:30 »
Už nějaký čas ho občas využívám. Neumí ale jen DAB+, dá se využít v několika dalších zajímavých režimech. Jako internetové rádio tedy není závislé na místě jeho provozování. Někteří mu vyčítají pouze pevně připojenou teleskopickou anténu pro DAB a FM, stereo reproduktory na bocích. Zručný kutil dokáže připojit externí anténu bez viditelných změn, které by bránily v případném reklamování. Pokud se postaví přijímač do kouta, odrazem od stěn se u něj zlepší stereo efekt. Poslední a neméně důležitý parametr je i cena. Ale, přijímač podobných parametrů se nedá u nás, ani v okolní Evropě, pořídit za významně nižší cenu.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #2 kdy: 25. 11. 2017, 13:43:01 »
Jako stolní internetové rádio je to dobrá volba. Ale kvůli DAB, které je v ČR stejně prakticky k ničemu, se to pořizovat nevyplatí.


Deixmen

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #3 kdy: 25. 11. 2017, 20:29:16 »
Není mi jasné,proč u těchto rádií kde můžete chytat několik tisíc stanic je jen 10 předvoleb,možná to většině majitelů nevadí,mně by to vadilo.Alespoň že je zde sluchátkový výstup,kterým lze rádio připojit k normálnímu zesilovači,není to sice impedančně přizpůsobené jako kdyby bylo line out ale zas tak špatně by to určitě nehrálo.Má to i možnost přijmu FM a DAB+ což je jistě zajímavé.Otázkou je,jaká je u toho citlivost,selektivita apod.Spíše bych řekl že je to už jen takový doplněk a že na tom nelze hledat mouchy.Jen tak orientačně jsem nahlédl do pdf návodu,zajímalo mně z jaké vlastně databáze na netu tento přijímač načítá data potřebná k chodu  tohoto internetového radio přijímače.Našel jsem stránky wifiradio-frontier,bohužel bez přihlašovacích parametrů se tam obyčejný smrtelník nedostane.Mělo by být možné vkládat nové stanice které v jejich seznamu nejsou.Jak to na tom jejich webovém rozhraní funguje netuším.Na moji smůlu by v seznamu tisíců stanic ta moje oblíbená určitě chyběla.Pokud tento stroj nebude mít hodně nedostatků v software tak bych řekl že je to docela zajímavá hračička..Nemusí hučet PC a hrálo by to taky..


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #4 kdy: 25. 11. 2017, 21:37:44 »
...Má to i možnost přijmu FM a DAB+ což je jistě zajímavé.Otázkou je,jaká je u toho citlivost,selektivita apod.

velká většina přijímačů má ve střevech řešení britské firmy Frontier Silicon, v tomto případě čip Kino 4 u kterého je uváděná RF DAB citlivost -100dBm, FM citlivost -110dBm; tady těm RF věcem moc nerozumím, ale domnívám se, že pokud není něco zpraseno v návrhu a výrobě přívodu signálu z antény na vstup čipu, tak by ta rádia s barevným displejem měla mít tento parametr plus mínus stejný.

Dodatek: zapomněl jsem na zisk teleskopické antény, který je minus 2 dB až minus 6 dB dle toho jak je řešená zemní protiváha.
« Poslední změna: 25. 11. 2017, 22:20:19 od AndrejH »
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #5 kdy: 01. 12. 2017, 09:30:43 »
Jako stolní internetové rádio je to dobrá volba. Ale kvůli DAB, které je v ČR stejně prakticky k ničemu, se to pořizovat nevyplatí.

Skvělý DAB+ včera doputoval i k vám na Moravu. Nebo vám to uniklo?
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #6 kdy: 01. 12. 2017, 09:55:33 »
Kdyby ses podíval do vlákna o DAB, tak jsem tam včerejší spuštění avizoval jako první. Nicméně na faktu, že je DAB o ničem, to stejně nic nemění, protože v DAB je pouze 14 veřejnoprávních stanic a ani jedna komerční. Možná pro někoho, kdo si s ČRo vystačí, to bude vyhovovat.


koko 0925

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #7 kdy: 01. 12. 2017, 12:30:01 »
Já kupříkladu v práci v nové budově ze skla betonu chytnu jenom DAB. Sice jen Český rozhlas, ale tam si vždy vyberu.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #8 kdy: 01. 12. 2017, 18:21:53 »
Kdyby ses podíval do vlákna o DAB, tak jsem tam včerejší spuštění avizoval jako první. Nicméně na faktu, že je DAB o ničem, to stejně nic nemění, protože v DAB je pouze 14 veřejnoprávních stanic a ani jedna komerční. Možná pro někoho, kdo si s ČRo vystačí, to bude vyhovovat.
Tak je ten Áda sHitler propagátor DABu, nebo není? Avizovat změnu v DABu prý umí jako první spasitel, aspoň si to o sobě myslí, nebo jen zase s radostí využil příležitost ke svému monologu a kopl si do jiné platformy, která není "jeho milovaný" Skylink?  :P
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #9 kdy: 01. 12. 2017, 20:03:58 »
Kdyby ses podíval do vlákna o DAB, tak jsem tam včerejší spuštění avizoval jako první. Nicméně na faktu, že je DAB o ničem, to stejně nic nemění, protože v DAB je pouze 14 veřejnoprávních stanic a ani jedna komerční. Možná pro někoho, kdo si s ČRo vystačí, to bude vyhovovat.
Tak je ten Áda sHitler propagátor DABu, nebo není? Avizovat změnu v DABu prý umí jako první spasitel, aspoň si to o sobě myslí, nebo jen zase s radostí využil příležitost ke svému monologu a kopl si do jiné platformy, která není "jeho milovaný" Skylink?  :P
Na čem jedeš? :D


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #10 kdy: 02. 12. 2017, 13:05:52 »
Na Windows 10 :D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #11 kdy: 02. 12. 2017, 15:03:18 »
Silný matroš, zřejmě v důsledku posledního update. Neměl bys tak často aktualizovat :D


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #12 kdy: 06. 12. 2017, 00:03:11 »
Vzal jsem na zkoušku LIDL SilverCrest SIRD 14 C3 - na FM nepoužitelné, katastrofální citlivost, může někdo porovnat tento poslední (C3) s předchozími typy (C2, C1, B1) které by měly mít jiný čip... Je  mi jasné, že FM je u těchto rádií jen do počtu ale přesto mě zajímá, jestli v tomto posledním typu není FM ošizeno víc než u starších variant. Tento C3 je na FM použitelný snad jedině na lok. silné stanice po dobastlení konektoru a připojení venkovní anteny... na prut to je naprostá katastrofa


A B

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #13 kdy: 06. 12. 2017, 10:02:23 »
V popisu ani v návodu informaci o čipu nevidím, takže se ptám - jaký je zdroj informace o tom, že C3 má jiný čip, než starší verze? Jaký čip tedy má mít C3? Starší verze B1, C1 a C2 by měly mít totožný modul Frontier Silicon Venice 6.5 s čipem Chorus 3, viz http://www.frontier-silicon.com/venice-65-0 Na webu Frontier Silicon žádnou novější verzi nevidím a moc bych se divil, kdyby byla verze C3 najednou předělaná na úplně jiné řešení.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má cenu kupovat?
« Odpověď #14 kdy: 06. 12. 2017, 19:57:07 »
Nějak se mi mátlo že jsem to někde četl, ale asi máš pravdu, budou tam asi stejné střeva ... viz. https://forum.digizone.cz/index.php?topic=1116.msg83925;topicseen#msg83925
- takže lze předpokládat i stejné vlastnosti u FM pro všechny varianty rádia, reakce na můj stejný dotaz na parabole tomu taky odpovídají. To radio hraje na FM na prut hůř než jakýkoli obstarožní mobil s FM, což mě zaskočilo...  :(  jinak je ale celkem OK  ;)