Autor Téma: SPAUN v rozvodu  (Přečteno 37138 krát)

prduchaj

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SPAUN v rozvodu
« Odpověď #15 kdy: 13. 11. 2017, 19:21:57 »
Ještě upřesním - antény mám dvě a jako laik (NEKAMENOVAT !!!) jsem je pžed oněmi cca 15 lety sloučil feritovým rozbočovačem, který s největší pravděpodobností je jen pro TV kanály. A zesilovač téměř s jistotou FM signál analogového rádia potlačí. Anténu pro FM nemám.
Díky vám mám ale nyní spoustu informací, a hlavně - navedli jste mne k tomu kde je problém a snad i jak řešit.
Tak že jdu studovat. A díky všem za zájem.
Jiří.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SPAUN v rozvodu
« Odpověď #16 kdy: 13. 11. 2017, 19:41:24 »
Zesilovač téměř s jistotou FM signál analogového rádia nepotlačí, protože nemá důvod. Je konstruovaný od 47 MHz výše, přičemž VKV-FM začíná na 87,5 MHz.


Miroslav Laduna

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 235
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SPAUN v rozvodu
« Odpověď #17 kdy: 13. 11. 2017, 19:57:29 »
Jasné.
Jenom je kravina, že domovní zesilovače mají DAB vstup, ale zásuvky dodneška nemají VHF3 konektor.
Spíše bych to viděl tak, že se počítá pro DAB s příjmem na prut v místnosti. A ty domovníci to mají pro extrémní případy.
Dá se říci, že by to měl pokrýt dvoukabelový rozvod. Pak použít dvoukabelovou zásuvku, nebo dvě jednokabelové (myšleno pro počet kabelů na jejich vstupu).
Ten rozbočovač, to je...

Alcad už delší dobu dělá ÚZ které mají na R konektoru kmitočtový rozsah 5 - 232MHz. Např. koncová 1dB má označení BM-111. A dělají se i v průchozím provedení. Více na webu zastoupení této firmy pro ČR.

Jo, pravda ;)
Akorát tam nenacpeš současně FM, DAB i TV a rozbočovače jsou prostě.... Současně mě překvapuje ten rozsah 5 až 862 na TV výstupu, to by mělo být spíše 172 až 784...ev. 470 - 784. Na jedné straně je zásuvka hodně univerzální, na druhé se zvyšuje suma neužitečných signálů, které zatěžují tunery přijímačů.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SPAUN v rozvodu
« Odpověď #18 kdy: 13. 11. 2017, 20:37:04 »
Výrobce u té zásuvky předpokládá, že bude použita nikoliv v domácích "kolenovrtích" rozvodech, kde to někdo bastlí sítem se zesilovačem apod. zhovadilostmi, ale že bude v kvalitně udělaném rozvodu, kde jsou kanálové zesilovače a další komponenty (samozřejmě taky od Alcadu :D ) a tudíž do zásuvky budou přicházet pouze žádané signály a ne celé frekvenční spektrum.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SPAUN v rozvodu
« Odpověď #19 kdy: 13. 11. 2017, 21:03:22 »
Ty zas perlíš. Účastnická zásuvka je naopak na to, aby do ní přišlo celé frekvenční spektrum a ona to trochu přetřídila.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SPAUN v rozvodu
« Odpověď #20 kdy: 13. 11. 2017, 21:15:59 »
To je naprostá pitomost co píšeš, protože zásuvka může max. oddělit TV/R/SAT/DATA od sebe, ale rozhodně nemůže třídit nějaký nechtěný balast, co tam po kabelu přijde. Doplň si základní znalosti nebo se radši do odborných diskuzí ani nepouštěj :D


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SPAUN v rozvodu
« Odpověď #21 kdy: 13. 11. 2017, 22:59:17 »
Myslím, že mám znalosti tak akorát. Nechtěný balast se musí vytřídit už při slučování a tvorbě frekvenčního plánu daného rozvodu. Jinak to nejde, když zásuvka musí propustit od downstreamů pod pásmem až do 69 kanálu všechno. Já raději zásuvky nepožívám. Ani to nejde, když mi k hlavní TV přichází 6 koaxů. Jak by to vypadalo mít vedle sebe 6 zásuvek.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML