Autor Téma: Změna hesla na Wifi  (Přečteno 37102 krát)

PajaKarlik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Změna hesla na Wifi
« kdy: 15. 08. 2018, 19:49:12 »
Zdravím, potřeboval bych radu ohledně změny hesla na wifi. Přijde mi, že se k nám na wifinu naboural soused a stahuje, co může. Jelikož v tom nejsem žádný profesionál, tak prosím o radu. Na http://techhity.cz/media/postup-jak-zmenit-heslo-na-wi-fi jsem se dočetl, že u TP Linku to není těžké, ale stále mi to nejde. Po přihlášení do routeru mám najít záložku Wireless a vybrat volbu Wireless Password. Nastavit heslo, uložit a mělo by to být. Můj problém je hned na začátku, že i když zadám přihlašovací jméno a heslo tak, jak jsem zvyklý při přihlašování do sítě, tak mi to hodí hlášku, že je chybné. Je tam snad jiné přihlašovací jméno a heslo? Musím se zeptat poskytovatele internetu? Co mám dělat?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


zeze

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna hesla na Wifi
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2018, 20:59:18 »
Jestli se tam naboural soused,tak vtom má prsty manželka !





Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Změna hesla na Wifi
« Odpověď #2 kdy: 15. 08. 2018, 22:08:57 »
TP-LINK je pro mě ta nejhorší značka ale k věci.Pokud přihlášení nefunguje tak stačí použít reset a přihlásíte se jménem a heslem které dodal výrobce a nastavíte si nové a silnější heslo aby vás soused necucal.Mimochodem existují různé aplikace pro zjištění kdo je k síti připojen aktuálně.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Změna hesla na Wifi
« Odpověď #3 kdy: 16. 08. 2018, 09:58:27 »
Jestli se ti nejde přihlásit uživatelským účtem na spravování routeru, tak tam asi máš stále tovární L/P, něco jako Admin/Admin. Podívej se do návodu. A v tom případě snad ani nelze hovořit o „nabourání sousedem“. To je trestuhodné zanedbání. Takže se přihlas jako administrátor, změň uživatelské i administrátorské heslo, restartuj router.
V administraci routeru uvidíš, jaká koncová zařízení - podle macové adresy - jsou/byla připojena, a také kolik stáhla dat. Tak poznáš, jestli se skutečně na tobě někdo přiživuje. Jinak na androidu Fing.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna hesla na Wifi
« Odpověď #4 kdy: 23. 08. 2018, 22:31:45 »
Mně z toho popisu přijde, že se ani jménem/heslem pro router nepřihlašuje, ale přihlašuje se nějakým jménem/heslem pro přihlášení do sítě, ať už je to cokoliv... Takže admin/admin na routeru lze očekávat, protože to doteď nikdo jinak nenastavil.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna hesla na Wifi
« Odpověď #5 kdy: 02. 09. 2018, 11:59:48 »
Prihlásenie do siete NIE JE TOTOŽNÉ s prihlásením sa do administrácie routru!!!!


TP linky majú administrátorské heslo a meno uvedené na samolepke zozadu prístroja, ale ak ho niekto zmenil, tak jedine factory reset a všetko nastaviť znovu.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380