Autor Téma: Podzimní soutěž s Kojálem  (Přečteno 51560 krát)

omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Podzimní soutěž s Kojálem
« kdy: 12. 09. 2017, 16:22:28 »
Měsíc září je měsícem Kojálu. Při té příležitosti mne napadlo vyhlásit soutěž, kdo uvidí a vyfotografuje z Brna Kojál. Mě se to zatím nepodařilo, tak třeba má někdo lepší oči nebo odhad na místo.  Střed města je bez šance, ale věřím, že takové Kohoutky to dají.

Tady jsou pro představu dvě ukázky z blízkého okolí. 
- dálnice D2, sjezd na 11km na Měnín, v popředí konstrukce sokolnické rozvodny.
- Vrchol kopce mezi Kobylnicemi a Šlapanicemi. Skály jsou lomy cementárny a vápenky v Mokré.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #1 kdy: 12. 09. 2017, 20:52:25 »
ty brďo, hezká výzva; Pálavu mám jak na dlani, ale Kojál mně nikdy nenapadl; čumnu na to, akorát je zrovna počasí/dohlednost naprostá zoufalost

jo a jaké jsou ceny? vyplatí se do toho jít "se vší rozhodností"? :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #2 kdy: 13. 09. 2017, 05:54:54 »
Hlavni cenou bude spusteni DVB-T2 z Kojalu :)
Jinac dobre byval videt z ulice od mrakodrapu VUT na ul.Technicka, vpravo Hady a vlevo od nich tenka carka Kojalu...
https://en.mapy.cz/s/22HR2


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #3 kdy: 13. 09. 2017, 10:42:39 »
ty brďo, hezká výzva; Pálavu mám jak na dlani, ale Kojál mně nikdy nenapadl; čumnu na to, akorát je zrovna počasí/dohlednost naprostá zoufalost

jo a jaké jsou ceny? vyplatí se do toho jít "se vší rozhodností"? :)
Jak psal David, hlavní cena je spuštění vysílání. Nejlepší fotka dostane pořádnej škopek ze štatlu.
Kojál nebude vidět každý den, stejně tak Pálava není vidět každý den, akorát se lépe hledá. Ty tři kopce skalního masivu s vysilačem uprostřed se nedá přehlédnout. Zato 5m příhrada Kojálu vyčnívající z lesa za Hádeckou planinou nebo Kalečníkem už chce dobré oči nebo dalekohled. Viditelnost je dnes od rána parádní.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #4 kdy: 13. 09. 2017, 11:23:49 »
Nejlepší fotka dostane pořádnej škopek ze štatlu.
A KDE ve štatlu se neco slušného točí…?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #5 kdy: 13. 09. 2017, 14:02:27 »
" ...hlavní cena je spuštění vysílání."

Paráda, takže vlastně vyhrávám i bez jakékoli snahy. Díky pánové.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #6 kdy: 13. 09. 2017, 21:13:46 »
Pozdrav od nás z Rymic  ;D  Foceno sice mobilem přes dalekohled,ale když je fajn počasí,je vidět celkem často i pouhým okem.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #7 kdy: 13. 09. 2017, 21:16:32 »
foto v příloze není soutěžní, jenom jsem si ověřoval, že Kojál z pole za obcí skutečně vidím, anebo mám jenom déja vu. Kdysi večer jsme se svou fenkou z těch míst viděli v dálce nějaká červená světla, říkal jsem si, co to k sakru je, "zeby Kojál" (fenka to měla na háku)? Pak jsem na to zapomněl a nyní si na to vzpomněl.

K možnosti udělat kvalitní foto s rozumnou velikostí obrazu vysílače: Je to vzduchem 21 km. Fotil jsem starým šumítkem s plným optickým a digitálním zoomem; digitální zoom dá kvalitě snímku ránu z milosti; celková ekvivalentní ohnisková vzdálenost (ke kinofilmu) tak byla 1680 mm.

Kdyby se to mělo pořídit plnoformátovou zrcadlovkou s objektivem 600 mm, musel by se v editoru udělat téměř 3 násobný výřez aby bylo foto velikostí vysílače srovnatelné; možná si kvalitní foto editor s tím poradí, ale letmým pohledem na trh vidím objektiv Tamron 600 mm za 30 litrů, nebo nějaký Nikon za 350 litrů.

Byly již špatné světelné podmínky (dnes navečer), za ideálních a s novým kompaktem se super zoomem by foto již bylo možná publikovatelné.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #8 kdy: 13. 09. 2017, 22:39:20 »

Tady jsou pro představu dvě ukázky z blízkého okolí. 
- dálnice D2, sjezd na 11km na Měnín, v popředí konstrukce sokolnické rozvodny.
- Vrchol kopce mezi Kobylnicemi a Šlapanicemi. Skály jsou lomy cementárny a vápenky v Mokré.

čím je to foceno? bylo sice světelno, ale na tu vzdálenost přiměřeně kvalitní foto na kompakt, tedy předpokládám
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #9 kdy: 14. 09. 2017, 06:00:43 »
ty brďo, hezká výzva; Pálavu mám jak na dlani, ale Kojál mně nikdy nenapadl; čumnu na to, akorát je zrovna počasí/dohlednost naprostá zoufalost

jo a jaké jsou ceny? vyplatí se do toho jít "se vší rozhodností"? :)
Jak psal David, hlavní cena je spuštění vysílání. Nejlepší fotka dostane pořádnej škopek ze štatlu.
Kojál nebude vidět každý den, stejně tak Pálava není vidět každý den, akorát se lépe hledá. Ty tři kopce skalního masivu s vysilačem uprostřed se nedá přehlédnout. Zato 5m příhrada Kojálu vyčnívající z lesa za Hádeckou planinou nebo Kalečníkem už chce dobré oči nebo dalekohled. Viditelnost je dnes od rána parádní.
Nejsem si tím jist, ale ziju v tom, ze Kojal ma trojuhelnikovy prurez se stranou pouze 3 metry... nekde pohledam podklady.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #10 kdy: 14. 09. 2017, 10:21:11 »
Máš pravdu, příhrada je trojúhelníková. Těch 5m jsem jen plácnul, nikdy jsem to neměřil. Je tam uvnitř výtah, tak jestli se do trojúhelníku 3m vleze. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #11 kdy: 14. 09. 2017, 10:25:44 »
Nejlepší fotka dostane pořádnej škopek ze štatlu.
A KDE ve štatlu se neco slušného točí…?
Nemyslel jsem točené, ale lahváč z podnikové prodejny na Mendláku.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #12 kdy: 14. 09. 2017, 13:17:52 »
Sice je to mimo zadání, ale z opačné strany, od severu, ze vzdálenosti 15 km, se dá vyfotit Kojál s kompaktem za pár tisícovek i s kotvícími lany.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #13 kdy: 14. 09. 2017, 18:27:53 »
Sice je to mimo zadání, ale z opačné strany, od severu, ze vzdálenosti 15 km, se dá vyfotit Kojál s kompaktem za pár tisícovek i s kotvícími lany.  ;)

jako průměrný špion-analytik tipuji, že jste to fotil z meteoradaru Skalky, ale dal jste silné vodítko, před špiony musíte být opatrný :)

K tomu kompaktu za pár tisícovek (pár tisícovek je i, řekněme 8 k, že): jsem i průměrný fotoamatér, no a na stránce Ondřeje Neffa, kam občas čumnu, jsem zaregistroval info, že snímače foťáků zaznamenaly v posledních 10-ti letech (článek psán v 2015) výrazného zlepšení, mimo jiné i v parametru šumu. No a můj šumák spadá na dno toho období. Mám i novější, ale ten má menší zoom, ten by ten Kojál nedal.

Sice mně myšlenka koupě dnešního super zoomu sžírá, ale Ondřej Neff napsal, že pro kvalitu snímku je rozumná hranice zoomu 10x; to by ten Kojál z mé vzdálenosti taky bůhvijak nedalo.

Omar3: viz můj dotaz výše, pls
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Jan Z

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podzimní soutěž s Kojálem
« Odpověď #14 kdy: 14. 09. 2017, 18:44:04 »
Kojál ve středu 20.9. s výlukou, nepojede prý nic ani TV ani rádio a prý od rána do 15 hodin. Vypadá to, že kluci budou kromě běžné údržby připravovat Kojál i na T2 vysílání.  Nebo že by ne a udělali ještě jednu výluku koncem měsíce ? :-D  ;D  8)  ::)