Autor Téma: diskuse na DZ?  (Přečteno 112267 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
diskuse na DZ?
« kdy: 07. 09. 2017, 08:36:59 »
Vidím stále více článků, které prošumí bez sebemenší odezvy. Přičítal jsem to okurkové sezóně, než se mi stala včera podivná věc. Pod článek Reportáž z veletrhu IFA… jsem napsal obsáhlejší názor, cca 10 řádků, v pozitivním duchu a s poděkováním autorovi. Zobrazil, odeslal… a ono nic. Neobjevil se pod článkem hned, neobjevil se ani za chvíli, neobjevil se ani druhý den.
Taky se vám to už stalo?

BTW: už to asi dělat nebudu, plýtvat časem umím i lépe.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #1 kdy: 07. 09. 2017, 08:56:34 »
Stalo, několikrát. Od té doby k článkům zásadně nic nepíši.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #2 kdy: 07. 09. 2017, 09:41:46 »
tak zrovna o tom veletrhu bych čekal víc delších článků, nejen že tam budtou tyhle televize a pomalu to je vše. Určite tam nebyla jen jedna značka :D čekal jsem i članek věnovaný dab+ radiu z ifa. A třeba i autorádiím pořad je toho kolem toho nějak málo.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #3 kdy: 07. 09. 2017, 09:43:03 »
Máš pravdu s tou prodlevou. Ale mám za to, že toto období jsem si odbyl už v dobách, kdy se tady učil psát Lukáš Polák. A taky fungovala "aura".
A pokud skutečně nějak funguje prodleva, nepřipadne mi to správné. Než se příspěvek objeví pod článkem, ten článek zmizí z první stránky a potažmo do zapomnění. Diskuse, pro tento server zřejmě důležitá, se ani nemá šanci rozvinout.

A na druhou stranu se okamžitě zobrazují mnohačetné příspěvky zasloužilých diskutérů, jakoby odposlechnuté v hospodě 4. c.s. před zavíračkou. (Ani těchto „diskusí“ se neúčastním. Výměnu názorů vedenou fackami, byť slovními, diskusí nenazývám.)
« Poslední změna: 07. 09. 2017, 09:47:59 od Petr Svoboda »


Jan Brychta

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #4 kdy: 07. 09. 2017, 16:25:29 »
Prověřím to, je to divné. Ale včera mi blbnul redakční systém i jinak...
Stávat by se to každopádně nemělo.
Neschválené příspěvky mi chodí do mailu, kde je z 99 procent (spam, reklama...) schválím.
Díky za upozornění!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #5 kdy: 07. 09. 2017, 18:41:05 »
Asi patřím do té skupiny "zasloužilých" diskutérů a proto nemám problém s okamžitým přijetím mých příspěvků. Možná je to důsledek toho, že se zde vyskytuji se svými příspěvky již delší čas a snažím se publikovat jen osobní zkušenosti s digitálními technologiemi, agresívně nereagovat na osobní napadání ze strany některých jedinců, ani jim stejnou měrou neoplácet. Jaké má zkušenosti provozovatel webu s "neprověřenými" diskutéry nevím, ale prodleva a osobní schvalování administrátorem může být ochranou před agresívními příspěvky, spamy, cizí reklamou a pod..

Hlavně respektuji fakt, že tento web někdo vlastní, má své představy o jeho využívání a nastavuje pravidla jeho použití. Placená sekce se mi nelíbí, tak jí nemám ani předplacenou, ani nekupuji jednotlivé články. Pokud budou pravidla webu pro mne přijatelná, tak ho budu využívat k čerpání informací, konstruktivním diskuzím a mým příležitostným příspěvkům.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #6 kdy: 07. 09. 2017, 19:35:41 »
A nesouvisí to náhodou s věkem?
Může a nemusí. Zapšklý dědek může být nesnesitelnější více, než rozjívený pubescent. Veřejnost to myslí s mladými jen dobře a chce je bránit před svody dnešního světa za každou cenu. Pro mladistvé delikventy jsou nižší sazby, ti o trochu starší už by měli mít více rozumu a proplouvat nástrahami života snadněji/mazaněji. :D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #7 kdy: 07. 09. 2017, 21:29:40 »
Prověřím to, je to divné. Ale včera mi blbnul redakční systém i jinak...
Stávat by se to každopádně nemělo.

pane Brychto, já mám pocit, že lžete jak když tiskne.

Dne 13.1.2017 jste zde http://forum.digizone.cz/index.php?topic=5219.0

na podobný podnět reagoval taky překvapeně:

o ničem takovém nevím, možná je to zapříčiněno tím, že jde o placený článek?
Jinak rozhodně žádné selektivní neumožňování diskuse nepraktikujeme a o žádné platformě se nedá říci, že by nám "nevoněla".
Děkujeme za podnět, snad se dobereme nějakého konstruktivního závěru!


takže jste usvědčil sám sebe, že o tom neslyšíte poprvé a děláte blbého, že o tom slyšíte poprvé; anebo nelžete a blbého neděláte, ale "nedobrali jste se nějakého konstruktivního závěru" jak jste avizoval; tak to řeknu na rovinu, že je to tak a že s tím osobně nemůžete nic udělat.

DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #8 kdy: 07. 09. 2017, 22:08:31 »
Jo chlapi, musíme se bohužel smířit s tím, že staré zlaté časy tohoto webu ,jsou dávno pryč.
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #9 kdy: 08. 09. 2017, 04:19:47 »
Prověřím to, je to divné. Ale včera mi blbnul redakční systém i jinak...
Stávat by se to každopádně nemělo.

pane Brychto, já mám pocit, že lžete jak když tiskne.

Dne 13.1.2017 jste zde http://forum.digizone.cz/index.php?topic=5219.0

na podobný podnět reagoval taky překvapeně:

o ničem takovém nevím, možná je to zapříčiněno tím, že jde o placený článek?
Jinak rozhodně žádné selektivní neumožňování diskuse nepraktikujeme a o žádné platformě se nedá říci, že by nám "nevoněla".
Děkujeme za podnět, snad se dobereme nějakého konstruktivního závěru!


takže jste usvědčil sám sebe, že o tom neslyšíte poprvé a děláte blbého, že o tom slyšíte poprvé; anebo nelžete a blbého neděláte, ale "nedobrali jste se nějakého konstruktivního závěru" jak jste avizoval; tak to řeknu na rovinu, že je to tak a že s tím osobně nemůžete nic udělat.
Nevím, z čeho by se usvědčil. Zkušební doba funguje pouze pro příspěvky od nově registrovaných uživatelů, po několika schválených příspěvcích toto pomine a příspěvky se vkládají ihned. Zatím se mi nestalo, že by mi vložený příspěvek zmizel. Pouze má místní systém jisté mouchy, takže pokud píšu delší příspěvek, dám si ho radši před odesláním do clipboardu, protože se mi už párkrát stalo, že mě systém mezitím odhlásil. Takže po odeslání příspěvku mi to nahlásilo, že nejsem přihlášen a příspěvek nelze odeslat a celý text mi tím zmizel. Což je problém tohoto webu i jeho fóra - i s povolenými cookies si systém příhlášení moc nepamatuje. U fóra je to o to zvláštní, že je to standardní phpBB, ale toto je snad jediný web, kde se mi to stává pravidelně. Pak je zde ještě hloupý cenzurní filtr, který občas reaguje na kombinaci pár písmenek. Ale ve všech případech jsem okamžitě dostal hlášku, že se příspěvek neodeslal. Pod placený článek neplatící uživatel příspěvek vložit nemůže. Ale opět se nestane, že by jen tak zmizel, je to oznámeno.


Brrrrr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #10 kdy: 08. 09. 2017, 07:39:10 »
Ano, tento web jde do háje a to díly lidem, kteří jej vedou. Měl jsem svůj účet, dost vysoké hodnocení a najednou účet zmizel. Takže začínám od začátku. 2x jsem na DZ psal e-mail o zmizelém účtu a odpověď jsem žádnou nedostal. I to svědčí o serióznosti lidí provozujících tento web. Inu, co k tomu dodat?. Pokud web chtějí pohřbít, daří se jim to. Takže píši po hodně dlouhé době a asi si dám zase velkou přestávku.
PLANAR IT-15T2


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #11 kdy: 08. 09. 2017, 21:48:00 »
... Zkušební doba funguje pouze pro příspěvky od nově registrovaných uživatelů, po několika schválených příspěvcích toto pomine a příspěvky se vkládají ihned...

o čem to proboha mluvíte? o jaké "zkušební době"? Pan Brychta nic takového nezmiňuje a "obchodní podmínky", tedy pravidla zveřejňování příspěvků k článkům na serveru DZ absentují jakbysmet; jste členem tohoto matrixu?

Asi je potřeba použít lopatistická a zároveň vzletná slova; pan Brychta měl napsat (dle mé lůzrovské nicotné emotivnosti) :

Dobrý den,
o problému s aktualizací diskuzních příspěvků k článkům na DZ jsme si vědomi. Tato skutečnost je důsledkem naší snahy prezentovat co nejrelevantnější názory k dané problematice z obou stran názorového spektra. Máme bohužel negativní zkušenost s příspěvky tzv. trollů, které znehodnocují naši snahu zachovat odbornost při informování veřejnosti.

Z tohoto důvodu máme nastaveny procesy podporovány technikou i personálním zázemím, ale z důvodů omezených kapacit v obou výše zmíněných oblastech, nejsme schopni zajistit hladký průběh interaktivního procesu článek - diskuze. Plně si uvědomujeme, že v důsledku našich omezených kapacit neumožníme zveřejnit příspěvek uživatele s nejrelevantnějším názorem, ať už je z kteréhokoliv konce názorového spektra, a tím ztrácíme cenný příspěvek v diskuzi. Tato skutečnost nás mrzí, ale momentálně není v našich možnostech tento problém plně vyřešit.


ovšem neměl na to koule

That's all folks!
« Poslední změna: 08. 09. 2017, 22:12:58 od AndrejH »
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #12 kdy: 08. 09. 2017, 22:41:28 »
Proč bych měl být něčeho členem? Zkušební doba byla dřív zmiňována při registraci nebo po odeslání příspěvku. Sorry, neměl jsem potřebu se registrovat znovu, takže opravdu nevím, zda se tato informace stále zobrazuje.
Dál už následují jen výtvory vaší fantazie, ale je vidět, že vám sebevědomí nechybí, viz "neumožníme zveřejnit příspěvek uživatele s nejrelevantnějším názorem, ať už je z kteréhokoliv konce názorového spektra, a tím ztrácíme cenný příspěvek v diskuzi."  ::)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #13 kdy: 09. 09. 2017, 08:11:04 »
PL bych neuváděl jako příklad diskuse. To je plátek založený na publikování nesmyslů pro frustrované jedince.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:diskuse na DZ?
« Odpověď #14 kdy: 08. 11. 2017, 20:34:02 »
... než se mi stala včera podivná věc. Pod článek Reportáž z veletrhu IFA… jsem napsal obsáhlejší názor, cca 10 řádků, v pozitivním duchu...Zobrazil, odeslal… a ono nic. Neobjevil se pod článkem hned, neobjevil se ani za chvíli, neobjevil se ani druhý den. Taky se vám to už stalo?

Stalo, několikrát. Od té doby k článkům zásadně nic nepíši.

pánové, měl jsem stejnou zkušenost a dnes jsem na blink zkusil vložit komentář k článku dělo rejdiou TechniSat a ejhle, byl tam metulescu blescu; tak to zkuste taky k nějakému článku, možná že prohibice nabyla lidskou tvář :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno