Anketa

Bude mít ČRo Zlín vliv na rádio Zlín?

ne
ano
ne (každé vysílá jiný program)
ano (velmi podobný název)
ne (jedno je komerční stanice pro mladé a druhé veřejnoprávní rozhlas pro důchodce)

Autor Téma: ČRo zlín již brzy 1.11  (Přečteno 22094 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČRo zlín již brzy 1.11
« Odpověď #15 kdy: 02. 11. 2017, 07:14:29 »
Tak a teď  malé zpestření jak se to vyvíjelo s RDS PS a PI ČRo "Zlín" z konce roku 2014. Omlouvám se, ale ty odrážky odstraňovat nebudu, to bych se uklikal...

--------
Citace
Dobrý den
>>> Narazil jsem na zajímavou skutečnost. Vysílače ČRo Brno na 99,1 Uh.Hradiště a 97,5 Zlín mají rozdílné PI kody. Tím pádem mezi sebou nepřeladí a to přesto, že v AF vysílají každý frekvence i toho druhého. Uvědomil jsem si, že tato skutečnost nastala po té nedávné velké změně RDS před rokem. Vysílačům, které jakoby spadají do pod zlínské studio, byl přidělen jiný PI kod, než těm ostatní pro ČRo Brno.
>>>
>>> http://www.dx.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1599
>>>
>>> Jak je vidět z tabulky, podobné situace je u ČRo Sever a Plzeň. Tam ale, pokud vím, skutečně odpojováky daných studií existují. Ve Zlíně ne.
>>>
>>> Takže Zlín, Vsetín a Uh.Brod mají "zlínský" kód 2C0A, ale Uh. Hradiště a zbytek jižní Moravy mají 2A0F.
>>>
>>> Jelikož studio Zlín nikdy nevysílalo vlastní program jako odpojovák jen na některých vysílačích ČRo Brno a dle posledních plánů reorganizace to ani nevypadá (studia se spíše slučují, jako Pce a HK, ČB a Jihlava), tak  mi uniká smysl této regionalizace Zlína oproti Brnu.
>>>
>>> Protože jezdím trasu Zlín - Uh.Hradiště denně, nepřeladí se mi. Asi by pomohlo překlopení PI kodu Uh.Hradiště na ten "zlínský", ale zas se ten problém jen posune dále směrem na jih, tj. při cestě z UH směr Hodonín, Břeclav se zase nepřeladí na 93,6 Babí lom.
>>>
>>> Je možno nějak zdůvodnit, proč jsou ty PI kody rozdílné, když zlínská oblast nemá vlastní odpojováky? Nenapadá mne důvod, čemu by to bylo ku prospěchu. Naopak vyrábí to zbytečně tento velký problém.
>>> Např. i na severu, když někdo pojede od Zlína po dálnici na Brno, tak Tlustá hora s Kojálem si ČRo Brno "nepředají".
>>>
>>> Přitom všechny vysílače ČRo Brno na celé jižní Moravě i ve zlínské podoblasti mají navzájem v AF uvedeny frekvence těch ostatních (viz screeny v příloze), ale díky PI kodu si ty "zlínské" s ostatními nikdy poslech v autoradiu "nepředají"
>>>
>>> V příloze pár screenů.
>>>
>>> S pozdravem
>>>
>>> David Kříž

Reakce z patřičných míst :

Citace
>>Dobrý den,
>>
>>obecně mají krajská studia ČRo neoptimálně přidělené PI kódy. Při správném přidělení by se identifikovaly jako "příbuzné" programy a například v noci by mohly vytvořit celoplošnou síť. Ve Vašem případě přibývá problém s AF, jelikož AF na jiném PI je neplatné. Věc je potřeba řešit s ČTÚ, které nám takové kódy kdysi přidělilo. Máme v plánu jednat s ČTÚ o změnách v PI. Chtěli bychom jim předložit plán na změny PI u všech krajských vysílačů.

Moje reakce z ledna 2016:

Citace
Dobrý den,
s potěšením jsem zjistil už před několika týdny, že PI kod ČRo Brno se konečně na vysílačích původně zamýšlených pro ČRo Zlín změnil na stejný, jako mají ostatní. Takže teď se již vše přepíná mezi sebou jak má. Díky! :-)
Sice změna byla zajímavá, ne vše zároveň, dost velké časové rozesupy a pár dní byl na dvou vysílačích (Zlín, Uh.Hradiště) někdy v říjnu zajímavý PS _CR_BRNO. Ale pak se to ustalilo na stejnem R-BRNO__ a jede vse bez problemu.

Ještě se zeptám, zachytil jsem informaci přímo ve vysílání, že ČRo Plus by měl vysílat v Ostravě na SV 1071 kHz. Je prosím možno uvést nějaké podrobnosti?

S pozdravem

A teď je zas vše jinak a "Zlín" je zas zpět :D i když s jiným PI a to konkrétně 2E02

Tolik změn, no tak hlavně že už to je dané do kupy :) jinak k těm PI kodum, stejna situace je u rockradií, tušim i blaníků, take maji snad všude jiné PI a tak se nepřeladují mezi sebou. Jedine co zbyva je oddělit karlovy vary od plzně, tam to ale bude snadnejší, když polovina věcí již existuje, jen to není oddelene formálně, toho se dočkáme příští rok. Zlín oproti k. varům či lbc měl rozdíl v tom že bylo potřeba vše vybudovat a vytvořit, neměl své stránky a nic, vše bylo čro brno, ted už je samostatný. Ono i ten liberec měl svou stránku "čro sver - liberec" či tak nějak to bylo.Tak jen vytunili studio a vyladili stránky a pak jen přepli vysílače. Přesto mají ty regionalky hodne velkou rezervu, spousta nevyužiteho potencionalu, napřiklad u nas mají deníky či liberecka drbna víc zprav a informací, než je ve zpravach čro lbc, nebo v dopravnich skupinach na facebooku je vic dopravnich informací než v regionalní zelene vlně.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0