Autor Téma: Co Brno a Ostrava? Jede T2!  (Přečteno 85093 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Co Brno a Ostrava? Jede T2!
« kdy: 20. 04. 2017, 07:52:46 »
Nevidím žádný článek o mimořádné události: největší pozemní operátor uzná, že moderní diváci žijí i dál od hlavního města. Tak zakládám aspoň nevelké téma.
Jestli už bylo 11.00, jede to?

PS: gratuluju Kometě. Že se vrátila k názvu i na špičku. Škoda, že se toho nedožili třeba Olda Machač nebo Vlado Dzurilla.
« Poslední změna: 20. 04. 2017, 13:12:14 od Petr Svoboda »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2?
« Odpověď #1 kdy: 20. 04. 2017, 08:12:55 »


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2?
« Odpověď #2 kdy: 20. 04. 2017, 08:31:44 »
mně se právě zdálo, že není dobré zde úplně rezignovat a přenechat aktivitu v momentálně nejsilnějším tématu.
A chtěl jsem „napružit“ diváky v dosahu. Zajímá mě, jestli jim to půjde, snadno či těžko.
Bylo dost zpráv o tom, jak je T2 zbytečné, jak nebude fungovat, bude rušené apod. A když už nebylo jiných argumentů či nápadů, tak se dokola vracelo vyčpělé slovo mazanice nebo „chudáci, co jsou připojeni na STA“.

Takže teď mě zajímá technický aspekt příjmu, a jestli bude užitečné, na to je ještě pár měsíců čas. Aspoň do doby významnějšího pokrytí.
« Poslední změna: 20. 04. 2017, 08:38:01 od Petr Svoboda »


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2?
« Odpověď #3 kdy: 20. 04. 2017, 09:08:38 »
Samozřejmě, že se na zahájení vysílání těším, ale od velikonoc je takové počasí, že by člověk ani psa na střechu nevyhnal, tak musím počkat. Moje stávající antény a selektivní sloučení K28 určitě nepropustí, tak budu muset přidat anténu a upravit sloučení jak počasí dovolí. Neměl by to být takový problém, měl jsem už nastaven příjem K27 z BM, když byla slabá VJ na K57.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2?
« Odpověď #4 kdy: 20. 04. 2017, 11:09:02 »
Brno k28 DVB-T2 spusten, uroven stejna jako k29. K obsahu, kvalite a podobne nemam moznost vic rici, mozna nekdy vecer.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Augusto_Pinochet

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2?
« Odpověď #5 kdy: 20. 04. 2017, 11:54:44 »
Ostrava jede na plný kotel!


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2?
« Odpověď #6 kdy: 20. 04. 2017, 12:34:10 »
Původně jsem chtěl napsat, že ty mapky pokrytí zveřejněné ČRa vypadají příliš optimisticky. Ale když čtu příspěvek na Televizním webu od: Koupý, Rájec-Jestřebí, SNR 30, MER 34… tak buď má špičkovou anténu na střeše a nebo ty mapky budou fakt dobré.
O to mi šlo, praktický příjem.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2!
« Odpověď #7 kdy: 20. 04. 2017, 13:19:20 »
Já mám dobrou zkušenost s mapkama z ČTÚ (http://dtv.ctu.cz), ze dvou výpočetních metod si projistotu vyberu tu pesimističtější.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2?
« Odpověď #8 kdy: 20. 04. 2017, 13:42:25 »
Původně jsem chtěl napsat, že ty mapky pokrytí zveřejněné ČRa vypadají příliš optimisticky. Ale když čtu příspěvek na Televizním webu od: Koupý, Rájec-Jestřebí, SNR 30, MER 34… tak buď má špičkovou anténu na střeše a nebo ty mapky budou fakt dobré.
O to mi šlo, praktický příjem.
Těch lidí, co budou schopni ověřit praktický příjem, případně změřit parametry přijmu mnoho nebude. Tunerů s Hevc není mezi lidmi mnoho a měřáků pro tento formát ještě míň. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2!
« Odpověď #9 kdy: 20. 04. 2017, 14:15:19 »
Já mám dobrou zkušenost s mapkama z ČTÚ (http://dtv.ctu.cz), ze dvou výpočetních metod si projistotu vyberu tu pesimističtější.
Já také dobrou, ale pro pokrytí jedním zdrojem. Jakmile jde o kontribuci, shoda výpočtu s realitou selhává – signál je na hranici zatížen chybami. Prakticky, signál je, ale program „nehraje nebo kostičkuje“.

Těch lidí, co budou schopni ověřit praktický příjem, případně změřit parametry přijmu mnoho nebude. Tunerů s Hevc není mezi lidmi mnoho a měřáků pro tento formát ještě míň.
Obrázek si jde udělat už podle toho, zda to lidem pojede hned napoprvé, a nebo budou muset dělat zásahy do antény, kabelů, či se na to úplně vykašlou po prvním problému. Třeba, že zjistí nepřítomnost správného dekodéru a uslyší jen zvuk (to bylo veliké téma, donedávna… že je trh zahlcen T2 přijímači bez HEVCu. Jen jsem nějak nebyl schopen najít jediného člověka, který, podveden, koupil, naštval se a vracel apod.)
« Poslední změna: 20. 04. 2017, 15:29:08 od Petr Svoboda »


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2!
« Odpověď #10 kdy: 20. 04. 2017, 14:44:25 »

… že je trh zahlcen T2 přijímači bez HEVCu. Jen jsem nějak nebyl schopen najít jediného člověka, který, podveden, koupil, naštval se a vracel apod.
Takového člověka nešlo najít, protože on zatím neví, že mu to nepojede. Když nebyl signál, nebylo možné to ověřit. Jen v okolí Prahy nějakou možnost měli a pár měsíců z Bratislavy jelo zkušební vysílání hevc.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Jan Z

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2!
« Odpověď #11 kdy: 20. 04. 2017, 18:19:07 »
Dnes jsem ladil ve městě Podivín nedaleko Břeclavi a naladilo to a jelo OK. Jen jsem neměl čas to sledovat více jak 2 minuty, takže bližší info dopíšu až po dlouhodobém testu až na TV bude čas a něco tam budou vysílat :-D


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2!
« Odpověď #12 kdy: 21. 04. 2017, 09:32:11 »
Také jsem ladil, ale zatím nenaladil. Signál je však poměrně vlezlý. Vlezl mi zezadu do antény směrem na jih na Pálavu a rakušáky, která je širokopásmová. Teď nevím, jestli je přes drátěnou stěnu reflektoru nějak deformovaný nebo moje 4K TV český Hevc nezvládá nebo sousední silný K29 v úrovni 70dB příjem znemožňuje. Naměřené parametry jsou:
Power 44dB
SNR 15dB
MER 17dB
pre BER -2
post BER -9   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2!
« Odpověď #13 kdy: 21. 04. 2017, 10:58:07 »

… že je trh zahlcen T2 přijímači bez HEVCu. Jen jsem nějak nebyl schopen najít jediného člověka, který, podveden, koupil, naštval se a vracel apod.
Takového člověka nešlo najít, protože on zatím neví, že mu to nepojede. Když nebyl signál, nebylo možné to ověřit. Jen v okolí Prahy nějakou možnost měli a pár měsíců z Bratislavy jelo zkušební vysílání hevc.
Tak v Praze mohli zkouset porad. Takovi lide se mohou objevit az po vcerejsim spusteni Ostravy a Brna. Jenze ti co to hned zkouseli jsou casto fandove kteri se v problemu HEVC orientuji. Bezneho divaka (i v Praze) nic nemotivuje T2 zkouset. Take jsem zvedavy jestli se nekdo objevi.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co Brno a Ostrava? Jede T2!
« Odpověď #14 kdy: 21. 04. 2017, 11:11:37 »
Já bych mohl být první, ale bohužel v březnu mi skončila záruka, tak nemám co reklamovat, pokud mi to nepojede. Naštěstí je pro mne pozemák je záloha k hlavnímu přijmu z kabelovky. Budu to každopádně dál zkoušet.
« Poslední změna: 22. 04. 2017, 11:54:45 od omar3 »
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML