Autor Téma: Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet  (Přečteno 13943 krát)

František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet
« kdy: 22. 07. 2019, 20:06:58 »
Nabízím převod vašich VHS, VHS-C a MC kazet. Více na frkotou.cz.
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet
« Odpověď #1 kdy: 23. 07. 2019, 21:35:51 »
každy schopny člověk si to dokaže udelat sám, navodů je plno a přistroje volně dostupné, za par korun si s tim muže každy vyhrat dle libosti. A jeho soukrome zaznamy zustanou jeho soukromé.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet
« Odpověď #2 kdy: 24. 07. 2019, 21:28:26 »
bál jsem se napsat něco podobného.


František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Re:Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet
« Odpověď #3 kdy: 26. 07. 2019, 17:32:41 »
každy schopny člověk si to dokaže udelat sám, navodů je plno a přistroje volně dostupné, za par korun si s tim muže každy vyhrat dle libosti. A jeho soukrome zaznamy zustanou jeho soukromé.
No vidíš... Já to dělám pro ty neschopné. O soukromí nemusí být žádná řeč. Po převodu se to ihned maže ;)
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet
« Odpověď #4 kdy: 27. 07. 2019, 13:13:27 »
každy schopny člověk si to dokaže udelat sám, navodů je plno a přistroje volně dostupné, za par korun si s tim muže každy vyhrat dle libosti. A jeho soukrome zaznamy zustanou jeho soukromé.
Ne každý má tolik času si s tím hrát a hlavně, ne každý bude kvůli svým nahrávkám ochoten investovat do kvalitního A/D převodníku, který je naprostým základem. Nějaké hračkárny za pár stovek, co z už tak dost mizerné nahrávky na VHS udělají ještě větší hnus, to nemá smysl vůbec řešit. Samozřejmostí je pak také reprodukce záznamu přes zařízení s TBC.
A soukromí? Tak je jasné, že co má zůstat "tajné", to nikomu nedám. Ale nějakou dovolenou u moře nebo svatbu, narozeniny apod., kde je spousta jiných lidí, to asi není důvod skrývat.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


František Kotouč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 140
    • Zobrazit profil
    • frkotou
    • E-mail
Re:Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet
« Odpověď #5 kdy: 27. 07. 2019, 21:20:09 »
každy schopny člověk si to dokaže udelat sám, navodů je plno a přistroje volně dostupné, za par korun si s tim muže každy vyhrat dle libosti. A jeho soukrome zaznamy zustanou jeho soukromé.
Ne každý má tolik času si s tím hrát a hlavně, ne každý bude kvůli svým nahrávkám ochoten investovat do kvalitního A/D převodníku, který je naprostým základem. Nějaké hračkárny za pár stovek, co z už tak dost mizerné nahrávky na VHS udělají ještě větší hnus, to nemá smysl vůbec řešit. Samozřejmostí je pak také reprodukce záznamu přes zařízení s TBC.
A soukromí? Tak je jasné, že co má zůstat "tajné", to nikomu nedám. Ale nějakou dovolenou u moře nebo svatbu, narozeniny apod., kde je spousta jiných lidí, to asi není důvod skrývat.
Díky za reakci. měl jsem možnost porovnat právě tyto levné čínské USB převodníky s mým zařízením a rozdíl je opravdu obrovský.
PC: Lenovo IC H50, 90B60075CK
DVB-T2 USB tuner: AverMedia TD310 DVB-T2 HEVC, Edision EDI-COMBO T2/C, MAXXO DVB-T2 HEVC/H.265 Mobile
DVB-T2 stb: TeleSystem TS6820 TWIN
FM: Eton G3, Sony XDR-S3HD
DAB+: Lidl SilverCrest 297490, SilverCrest SDRF - 10A1


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet
« Odpověď #6 kdy: 29. 07. 2019, 14:46:23 »
Na co převodníky.
Já jsem rodinné záznamy z VHS přetočil pomocí obyčejného DVD rekordéru a žádný kvalitativní rozdíl mezi původním záznamem z videokazety a obrazem z vypáleného DVD jsem nepozoroval.
Když proženu signál z audiokazety přes kompl, tak také žádnou kvalitativní ztrátu nepozoruji.
Problém mám ale s převodem kinofilmu na nějaké jpg. Tam jsem zatím na žádný solidní postup nenarazil, tak kdyby někdo uměl poradit...
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet
« Odpověď #7 kdy: 29. 07. 2019, 16:02:46 »
Tak buď rád, že ti to ten rekordér sežral bez skákání obrazu či dokonce bez blokování nahrávání. Ono to totiž vždycky nefunguje. Mně kdysi přinesl známý kazetu s nahrávkou z maturitního plesu školy. Dal jsem ji do VHS, zapnul rekordér a ten jenom prohlásil, že nahrávání je zakázáno. Neboť milá, dnes již jistě neexistující, videofirma nahrávku "ochránila" Macrovision, aby si to od ní studenti koupili a nekopírovali si to mezi sebou...


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet
« Odpověď #8 kdy: 30. 07. 2019, 10:30:20 »
Na co převodníky.
Já jsem rodinné záznamy z VHS přetočil pomocí obyčejného DVD rekordéru a žádný kvalitativní rozdíl mezi původním záznamem z videokazety a obrazem z vypáleného DVD jsem nepozoroval.
Když proženu signál z audiokazety přes kompl, tak také žádnou kvalitativní ztrátu nepozoruji.
Problém mám ale s převodem kinofilmu na nějaké jpg. Tam jsem zatím na žádný solidní postup nenarazil, tak kdyby někdo uměl poradit...
Ano, to může fungovat za předpokladu, že je záznam na VHS bez jakýchkoliv chyb a není potřeba cokoliv editovat. Ale v momentě, kdy původní záznam chyby má nebo jsou na páskách prázdná místa, tak DVD rekordér nahrávání ukončí a je to pakárna to takto dělat.
Na skenování kinofilmu kdysi něco dělala HAMA, ale i tak to bylo kvalitou sotva průměrné. Jestli toho není lodní kufr, tak si to spíš nechat někde udělat: https://www.fotoskoda.cz/skenovani-a-digitalizace/