Autor Téma: Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří  (Přečteno 421565 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #15 kdy: 08. 11. 2017, 19:45:45 »
Cez internet Dyje ide..

Tam jde vše krom radia dálnice, jinak byl jsem v liberci a zkusil tu dálnici, ale teda nic moc, i se to špatně chytalo, ale jinak dobrý, ale neposlouchal jsem to, jen jsem to zkoušel :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #16 kdy: 31. 12. 2017, 17:33:42 »
tak opet aktualizováno, spušteno je toho celkem dost :) opet ubylo dalnice, no pomaloučku přestava byt "předalnicovano" ale pomalu začina byt překisovano :D tak snad ta "tabulka" přišti rok zhubne ;) a víc krajů bude mit vše spuštené. :)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
BB-beat Břeclav
« Odpověď #17 kdy: 29. 05. 2018, 17:18:38 »
Dnes jsem poprvé naladil Beat 94,6MHz z Břeclavi. Od kdy vysílá nevím, ale dlouho to nebude.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #18 kdy: 30. 05. 2018, 16:19:38 »
Cca dva mesice. Pozehnani je od ledna 2018.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #19 kdy: 31. 05. 2018, 07:21:40 »
možna pojedou i nějake další, radio kiss ani beat to průběžně neuveřejnují, asi čekaji až budou namontované a spuštěné všechny vysílače. Jinak v ústí už běží radio dálnice. Přehled jsem opět aktualizoval ;) hezky to ubývá :)
« Poslední změna: 31. 05. 2018, 07:35:52 od Jaroslav Honzík »
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #20 kdy: 31. 05. 2018, 11:16:27 »
Cca dva mesice. Pozehnani je od ledna 2018.
Díval jsem se do historie, 8.3. jsem zde referoval, že jsem při bandscanu našel nové Rádio Blaník 97,4. Tehdy ještě Beat určitě nevysílal. Nechce se mi věřit, že při mém častém prolaďování pásma mi to tak dlouho unikalo. Taky jsem zatím nenašel novou anténu, odkud by vysílali. Mohli se taky nasdílet do některé ze stávajících antén. Každopádně směrem na sever po D2 má Beat menší dosah, než další břeclavské frekvence. Beat jede po Hustopeče, v té díře na dálnici zmizí a za Hustopečemi už naskočí na stejném kmitočtu Čas z Oslavan.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Augusto_Pinochet

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #21 kdy: 31. 05. 2018, 16:15:29 »
Cca dva mesice. Pozehnani je od ledna 2018.
Díval jsem se do historie, 8.3. jsem zde referoval, že jsem při bandscanu našel nové Rádio Blaník 97,4. Tehdy ještě Beat určitě nevysílal. Nechce se mi věřit, že při mém častém prolaďování pásma mi to tak dlouho unikalo. Taky jsem zatím nenašel novou anténu, odkud by vysílali. Mohli se taky nasdílet do některé ze stávajících antén. Každopádně směrem na sever po D2 má Beat menší dosah, než další břeclavské frekvence. Beat jede po Hustopeče, v té díře na dálnici zmizí a za Hustopečemi už naskočí na stejném kmitočtu Čas z Oslavan.   

Pojem "anténní sdružovač" ti nic neříká - "odborníku"?  :-*


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #22 kdy: 31. 05. 2018, 17:23:28 »
Citace
Tehdy ještě Beat určitě nevysílal.

Vysilal, ve zkusebnim rezimu. Od 25.5 je to naostro.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #23 kdy: 18. 07. 2018, 21:42:44 »
všimli jste si že rockrádio koordinuje v náchodě?
Ale jaký to má smysl? Když rada schválila mohutné změny, kdy černé hory bude hitradio, a z hitradia magic bude rock rádio, no a pokud vím tak magic má v náchodě kmitočet, který přijde po změně pod rock rádio, ale proč tedy pro rock radio koordinují další kmitočet? To je úmyslné vytváření duplicitních kmitočtů a plýtvání kmitočtovým spektrem.

92,8 - 1kW dnes hitrádio magic, do konce roku rock rádio
99,7 - 100W v koordinaci pro rock rádio
87,6 - 50W černá hora do konce roku hitrádio.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #24 kdy: 18. 08. 2018, 09:26:01 »
další aktualizace, tentokrat je toho víc než dálnice, zase to vypadá jinak, přesto přibylo několik čro.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #25 kdy: 22. 08. 2018, 22:10:56 »
jsem po delší době jel z Brna směr Ostrava a Rádio Beat vykoplo dva vysílače, samozřejmě neznám pokrytí, ale na dálnici jedou, jsem rozpačitě čuměl (proč rozpačitě viz níže). Před tím zhasly na tom kopečkovém předělu mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou (mezi Velký a Dolní Újezd).

První vysílač je v obci Slavíč (mezi Lipníkem a Hranicemi), 96,1 MHz a výkon 100 W (stránky Beat se pochlubily 10.8, výkon je ze stránky ČTÚ).

Druhý je někde v Novém Jičíně, 105,5 MHz; stránky Beat se pochlubily 16.8., výkon neznámy protože databáze ČTÚ nestíhá a nemá to tam - již aby tato degenerovaná regulace rozhlasového prostoru šla na smetiště dějin a v DAB byla jenom ohlašovací povinnost (s tím, že když si někdo v éteru pustí v sociálně-humanitním smyslu hubu na špacír tak půjde do tepláků).

A pokud Rádio Beat nepůjde do DAB tak ať jde taky na smetiště dějin :) Již dnes je beru jenom jako zpestření v autě, v příjmu doma jim úspěšně konkuruje DAB Vídeň a kvůli nim si nebudu pořizovat k DAB anténě ještě FM anténu a slučovač a bůhvico ještě...

Lukáš Polák trefně titulkoval jeden z jeho článků "Vysílací rada v udělování analogových „bubláčků“ nepolevuje, začalo další licenční řízení"; mám na mysli ty bubláčky, proto jsem na Beat čuměl rozpačitě.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #26 kdy: 23. 08. 2018, 09:25:54 »
jsem po delší době jel z Brna směr Ostrava a Rádio Beat vykoplo dva vysílače, samozřejmě neznám pokrytí, ale na dálnici jedou, jsem rozpačitě čuměl (proč rozpačitě viz níže). Před tím zhasly na tom kopečkovém předělu mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou (mezi Velký a Dolní Újezd).

První vysílač je v obci Slavíč (mezi Lipníkem a Hranicemi), 96,1 MHz a výkon 100 W (stránky Beat se pochlubily 10.8, výkon je ze stránky ČTÚ).

Druhý je někde v Novém Jičíně, 105,5 MHz; stránky Beat se pochlubily 16.8., výkon neznámy protože databáze ČTÚ nestíhá a nemá to tam - již aby tato degenerovaná regulace rozhlasového prostoru šla na smetiště dějin a v DAB byla jenom ohlašovací povinnost (s tím, že když si někdo v éteru pustí v sociálně-humanitním smyslu hubu na špacír tak půjde do tepláků).

A pokud Rádio Beat nepůjde do DAB tak ať jde taky na smetiště dějin :) Již dnes je beru jenom jako zpestření v autě, v příjmu doma jim úspěšně konkuruje DAB Vídeň a kvůli nim si nebudu pořizovat k DAB anténě ještě FM anténu a slučovač a bůhvico ještě...

Lukáš Polák trefně titulkoval jeden z jeho článků "Vysílací rada v udělování analogových „bubláčků“ nepolevuje, začalo další licenční řízení"; mám na mysli ty bubláčky, proto jsem na Beat čuměl rozpačitě.

Oba maji 100w tusim, jinak lepe je to na ukwtv.de nebo fmscan.org tak beat se tedka masivně rozšiřoval, jeste se dodělává kiss a spoustu toho plánuje country. Jinak do dab no uz aby to bylo, tady se nic neděje, podle databaze ctu planuje cro rozsirit dab ale provatni stanice  nic pritom spousta jich ma transformacni licensi, takze by do dab mohli, ale kdo postavi sit pro priivatni radia? A tem radiim daji vysokou taxu aby se vystavba zaplatila, tak to ze zacatku bude velmi tezke, pral bych si aby se radia jako je hey, color, radio 1, express fm  dostali do celoplosne sítě.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #27 kdy: 24. 08. 2018, 22:59:24 »
...
A pokud Rádio Beat nepůjde do DAB tak ať jde taky na smetiště dějin :) Již dnes je beru jenom jako zpestření v autě, v příjmu doma jim úspěšně konkuruje DAB Vídeň a kvůli nim si nebudu pořizovat k DAB anténě ještě FM anténu a slučovač a bůhvico ještě...

Lukáš Polák trefně titulkoval jeden z jeho článků "Vysílací rada v udělování analogových „bubláčků“ nepolevuje, začalo další licenční řízení"; mám na mysli ty bubláčky, proto jsem na Beat čuměl rozpačitě.

... Jinak do dab no uz aby to bylo, tady se nic neděje, podle databaze ctu planuje cro rozsirit dab ale provatni stanice  nic pritom spousta jich ma transformacni licensi, takze by do dab mohli, ale kdo postavi sit pro priivatni radia? A tem radiim daji vysokou taxu aby se vystavba zaplatila, tak to ze zacatku bude velmi tezke, pral bych si aby se radia jako je hey, color, radio 1, express fm  dostali do celoplosne sítě.

jedna věc je ochota/neochota komerček jít do DAB (love versus nelove) a druhá věc je přidělení a povolení kmitočtů provozovateli vysílání; ČTÚ píše:

(7) Individuální oprávnění k využívání rádiových kmitočtů, které nejsou uvedeny
v odstavcích 3 a 4, jsou po úspěšné koordinaci vydávána až ode dne 1. března 2019.
Maximální hodnota vyzářeného výkonu vysílače e.r.p. je stanovena na 1 kW a současně
maximální intenzita elektrického pole na státních hranicích nesmí překročit 38 dBµV/m.
Intenzita elektrického pole na státních hranicích je stanovena jako maximální i pro případ
sumární intenzity v rámci SFN sítí. Úřad může v individuálních oprávněních k využívání
kmitočtů jednotlivými vysílacími stanicemi upřesnit další technické podmínky využití rádiových kmitočtů, a to to s cílem zajistit kompatibilitu s plánovaným využitím skupinových přidělení dle odst. 3 a zabránit budoucímu omezování zkoordinovaných technických parametrů vysílačů velkého výkonu na dominantních kótách, spadajících do skupinových přidělení dle odst. 3.


Pochopit z tohoto textu souvislosti a realitu možného vývoje je jako pochopení nějakého vzorce kvantové mechaniky; stejně to bude o penězích; ono by stačilo aby jedna velká komerčka do toho vlítla a bude rachot domino efektu.

Mimochodem, požadavek na individuální oprávnění (mimo skupinových Ženeva 2006) vznesly Teleko a RTI, což by mohlo dávat jiskřičku naděje, že do toho chtějí jít a tím pádem mít v zádech reálný zájem některých stanic.

Pro ty co mají dobré nervy to analyzovat:

https://www.ctu.cz/sites/default/files/obsah/ctu/sdeleni-o-vydani-opatreni-obecne-povahy-casti-planu-vyuziti-radioveho-spektra-c.pv-p/21/01.2018-2-pro-kmitoctove-pasmo-174-380-mhz/obrazky/pv-p210120182.pdf
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plánované vysílače - kam se co ještě rozšíří
« Odpověď #28 kdy: 25. 08. 2018, 10:15:56 »
přidal jsem planované čro dab+ vysílače ;) jen si na ně počkame až na listopad/prosinec. Asi nam je pustí na vánoce všechny najednou :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Expanze City
« Odpověď #29 kdy: 24. 11. 2018, 12:33:02 »
Namíchlo mne Rádio City, právě spustilo třetí vysilač v Brně na frekvenci 89,2MHz. Tím mi zarušilo Zahorácké radio na stejném kmitočtu. Odkud vysílá zatím nevím, původně tento kmitočet patřil Radiu R, které vysílalo z Mohyly Míru u Prace.
Nechápu, proč musí mít jedna stanice v jednom městě 3 frekvence, proč to povolí schvalovací orgán. Takto jenom blokuje frekvence, aby je nemohla použít konkurence. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML