Autor Téma: Velké politické Retro  (Přečteno 4847 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Velké politické Retro
« kdy: 08. 07. 2010, 02:51:06 »
Už jsem to nakousl v diskuzi pod rozhovorem s pány Popem a Trpákem, ale tam to zapadne, takže založím téma zde.
Takže, určitě pochvala za to, že to není crop. Je teda fakt, že už se na FB ozývaj nespokojenci, které ten panel obtěžuje a chtějí ho dát pryč. Tak snad ČT nevyslyší jejich přání. :P Bouhužel nemám na FB účet, takže nemůžu kontrovat a ten panel chválit. Nicméně je fakt, že tento asymetrický způsob je špatnej, ten obraz má být jednoznačně v prostředku - pro snadnou úpravu obrazu na divákovu přijímači. Koneckonců už jsem to řešil u "Před 25 lety".

Samozřejmě nejlepší způsob by bylo přepnutí na to, co ČT 24 už pomalu dva roky nezná - 4:3. Na druhou stranu je fakt, že pro formát 4:3 není uzpůsoben informační pruh, kam by se pak vešlo méně znaků. To bych zřejmě vyřešil štíhlejším fontem.

Jen budem čumět, až ČT uvede s tim bočnim panelem i tři poslední díly Politického Retra, ve kterejch budou již širokoúhlý OVM.  ;D No. k tomu snad nedojde.

Dále skutečně uzemňující bylo to spojení politický debaty s pivní kalbou.  ;D Jestli si pamatujete na parodii novácké Sedmičky z dílny TELE TELE - "Dvanáctku", tak tam se rovněž holdovalo zrzavému moku. Jenže, ještě jednou zopakuju - to bylo v TELE TELE.

V příšítm díle dokonce prý i tehdejší pan prezident upustí uzde své vášně. jenž mu poté přinesla vážné problémy, co ohrožovaly jeho život.

Jsem celkem zvědav, jak se Jakub Železný postaví jednak k uvedení Špon, které moderoval a také k Debatě s jeho tatíkem - to bude pikantní.  :)
« Poslední změna: 08. 07. 2010, 02:54:05 od blueflash . »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Rácz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • ICQ komunikátor - 386244949
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Velké politické Retro
« Odpověď #1 kdy: 08. 07. 2010, 09:17:48 »
Blueflashi - ve tři hodiny ráno co děláš prosímtě u počítače? Většinou lidi spí, aby nabrali sílu poprat se s následujícím dnem  :D
satelit 19,2 + 23,5 - Skylink, Comag SL100HD/PVR
terestrial - DVB-T Krašov
LCD TV Panasonic Viera 32"HD Ready 100Hz
favorit.channels - Histrory HD, HBO HD, Discovery, Nat.Geographic, Viasaty, ČT24, ČT2, Leo TV


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Velké politické Retro
« Odpověď #2 kdy: 08. 07. 2010, 15:20:08 »
Ve tři hodiny jsem ráno jsem napsal tento příspěvek.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Velké politické Retro
« Odpověď #3 kdy: 13. 07. 2010, 20:46:45 »
Teď je debata se Železným. To je maso :-D
Loudness War zabijí hudbu!


david.kriz

  • Host
Re: Velké politické Retro
« Odpověď #4 kdy: 13. 07. 2010, 21:01:58 »
Blueflashi - ve tři hodiny ráno co děláš prosímtě u počítače? Většinou lidi spí, aby nabrali sílu poprat se s následujícím dnem  :D

asi neznáte lidi, co makají v noci :) a pak takoví, co nespí vůbec :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Velké politické Retro
« Odpověď #5 kdy: 13. 07. 2010, 22:55:52 »
Doporučuji dnešní díl Politického retra. Jak už zaznělo, byl v něm Vladimír Železný a řešilo se udělení licence televizi Nova.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10300439824-velke-politicke-retro/
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Velké politické Retro
« Odpověď #6 kdy: 14. 07. 2010, 05:30:14 »
No, na tenhle díl jsem se celkem těšil, nicméně mne to trochu zklamalo. Spíš jsem čekal, že  bude V. Železný i jaksi trochu představovat tu "svou Novu", jakožto nový typ televize - to jest ne televize veřejnoprávní, nýbrž televize komerční. Ano správně, N@va byla a je televizí komerční:) Například po stránce programové skladby. Na druhou stranu, tehdy zbýval do startu Novy jeden celý rok, tedy pravděpodobně ještě dosti dlouhá doba na to, aby bylo aktuální řešir nějaká rámcová progaramová schémata budoucí Novy. Možná má nad tím podíl i ta 17-ti letá patina, ale tohle politkaření mne skutečně nebralo. Jinak moderátor taky nic moc. Zatímco Blekota na mne působil dojmem hodného obtloustlého strýčka, tak Vít Dvořák by mohl spolehlivě nahradit Mirka Táborského v roli "zlého" STBáka v oscarovém Koljovi.

No, samozřejmě jsem byl i zvědavý na to, jak se Jakub Ž, postaví k tomu, že hostem v té Debatě byl jeho otec. Já myslím, že se k tomu nakonec postavil dobře. Lepší, než kdyby dělal, jakoby V. Železný byl pro něj jako každý jiný host politický debaty. Jen jsem skutečně značně znechucen tou skrytou propagací vozidla vyvinutého v AZNP ve spolupráci s italským studiem Berotne, jenž byl prvním čs. vozem s motorem vpředu napříč a s pohonem předních kol. ;D

Jinak obrazová kvalita té Debaty byla šílená, dnešní díl už by měl být z dob, kdy došlo v ČT k výrazné obměně techniky včetně náhrady elektronkových kamer za moderní stroje s CCD snímači, jenž možná slouží v ČT až do dnešních dnů či do velmi nedávné minulosti, takže obrazová kvality by mohla téměř "soudobá". 
« Poslední změna: 14. 07. 2010, 05:37:16 od blueflash . »


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Velké politické Retro
« Odpověď #7 kdy: 23. 07. 2010, 21:04:50 »
Když se teď dívám na to Retro, tak musím říct, že co se týče znělky, tak "V pravé poledne" bylo dosti přelomové. Zatímco znělka Debaty se svými létajícími písmeny a příletajícím nápisem "Debata", jehož "let" se ke konci začal trhat působí poněkud primitivně (což se dá samozřejmě omluvit tím, že je z roku 1993, nicméně už na začátku 90. let existovaly zajímavé, počítačem utvořené znělky - např. zde.), tak znělka pořadu "V pravé poledne" by mne neurazila ani dnes.

Jinak to vypadá na to, že že OVM jsou nejdéle vysílaným politickým diskuzním pořadem ČT.
Co týden dal - cca 27 měsíců (21.10.1990 - 1/1993 ???)
Debata - cca 64 měsíců (1/1993 ??? - jaro 1998 ???)
V pravé poledne - cca  26 měsíců (jaro 1998 ??? - 9.7.2000)
Naostro - 24 měsíců (3.9.2000 - 1.9.2002)
Špona - 15 měsíců (7.9.2002 - 20.12.2003)
Otázky Václava Moravce - min. 79 měsíců (4.1.2004 - ??.??.20??)
Na druhou stranu, je fakt, že zatímco bývalé diskuze byly celkem konzistentní, tak OVM měly již různé znělky, různou vysílací dobu (do 27.6.2004 byly vysílány v neděli večer), různou stopáž a v červnu 2005 byly nahrazeny pořadem Otázky ČT, které uváděl Jan Němec, ovšem znělka zůstala stejná.

A na závěr vysoce bulvární poznámka / otázka / myšlenka -Je účast ministra sprvedlnosti Jiřího Pospíšila v OVM v současnosti tabu? :)


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Velké politické Retro
« Odpověď #8 kdy: 27. 07. 2010, 02:15:23 »
A na závěr vysoce bulvární poznámka / otázka / myšlenka -Je účast ministra sprvedlnosti Jiřího Pospíšila v OVM v současnosti tabu? :)

Hm, to jsem to pěkně přivolal.  ;D Nezlobte se, ale když mezi moderátorem politické diskuze  a jeho hostem - ministrem spravedlnosti panuje intimní vztah, tak to na mne působí velmi, velmi divně. Na druhou stranu - "oficiálně" se zřejmě jakoby nic neví a tak je to zřejmě více průchodné, než kdyby byl třeba hostem v tehdejší Šponě, jenž uváděl J. Železný, jistý televizní magnát a senátor za Znojemsko.

Jinak pevně věřím ve vysokou míru profesionality Václava Moravce a tím pádem i v to, že nemůže docházet k nějakému nadržování vůči ministru Pospíšilovi.

Ještě raději upozorním, že pro mne není zásadní to, že zde jde o vztah založený na menšinové orientaci, nicméně přiznávám, že je to pro mne o to pikantnější.

Samozřejmě, zprávy o možném vztahu jmenovaných, mohou být jen fámy, avšak já jsem přesvědčen o jejich pravdivosti.

Jako zajímavost uvedu i to, že při zadání hesla "pospíšil" do Google ihned na prvním místě vyjede v našeptáváči spojení "pospíšil moravec"